wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Błąd sędziego, wyrok upadł

  Edytuj ten wpis

Łukasz Wróbel, autor antyaborcyjnej wystawy "Wybrać życie”, będzie jeszcze raz sądzony przez Sąd Rejonowy w Lublinie. Wczoraj Sąd Okręgowy z przyczyn formalnych uchylił wyrok skazujący mężczyznę na zapłacenie dwóch tysięcy złotych grzywny za prezentowanie w publicznym miejscu drastycznych treści.


Lubelski sąd był pierwszym w kraju, który zajmował się sprawą Wróbla w drugiej instancji. Do tej pory wyroki zapadały w rejonowych. W Łodzi, za zorganizowanie takiej samej wystawy jak w Lublinie, Wróbel został uniewinniony. Białostocki sąd odstąpił od wymierzenia kary. Do sprawy włączyło się Ministerstwo Sprawiedliwości, które nakazało prokuraturom występować o uniewinnienie Wróbla. Taki wniosek przed sądem złożyła też prokuratura lubelska.
Ostateczne rozstrzygnięcie jednak nie zapadło. Wczoraj SO w Lublinie doszedł do wniosku, że Sąd Rejonowy popełnił błąd: wziął pod uwagę opinię psychologiczną, którą Wróbel zlecił na własną rękę. Tymczasem za taki dowód może być uznana wyłącznie opinia zlecona przez sąd biegłemu sądowemu.
Przypomnijmy. W Lublinie wystawa była prezentowana na placu Litewskim latem ub. roku. Składała się z fotografii pokazujących szczątki ludzkich płodów i ofiar wojny. Kilku lublinian uznało, że tak drastyczne treści nie powinny być prezentowane w miejscu dostępnym dla wszystkich i zawiadomili policję. (er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!