Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2014 r.
11:44
Edytuj ten wpis

Błąd w dokumentach wyborczych. Lewica "dostała" głosy Wspólnego Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
17 16 A A

Co innego jest w protokole Miejskiej Komisji Wyborczej, co innego w oficjalnym obwieszczeniu komisarza wyborczego o wynikach wyborów do rad gmin. Jeden dokument mówi, że Lubelska Lewica Razem dostała ponad 13,3 tys. głosów, a Wspólny Lublin ponad 7,8 tys. W drugim dokumencie jest odwrotnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protokół Miejskiej Komisji Wyborczej został wywieszony w Ratuszu już w zeszły wtorek, 18 listopada. Ze zbiorczego zestawienia wynika, że komitet Wspólny Lublin uzyskał ponad 13,3 tys. głosów przekraczając 5-procentowy próg uprawniający do udziału w podziale mandatów. Próg przekroczyła też Lubelska Lewica Razem uzyskując ponad 7,8 tys. głosów, ale z wyliczeń wyszło, że mandatu nie dostanie.

Te same proporcje głosów między lewicą i Wspólnym Lublinem wynikają też ze zsumowania liczb znajdujących się w wywieszonym przez MKW w czwartek zestawieniu wyników głosowania w poszczególnych okręgach.
Co innego jest za to w oficjalnym obwieszczeniu komisarza wyborczego w Lublinie, które ukazało się w zeszły piątek. W ponad 250-stronicowym dokumencie z wynikami wyborów do wszystkich rad gmin w województwie liczby są zamienione. I to przy nazwie komitetu Lubelska Lewica Razem widnieje liczba 13 317 głosów, a przy Wspólnym Lublinie tylko 7806.

Sprzeczny z tym zestawieniem jest znajdujący się na tej samej stronie wspomnianego obwieszczenia wykaz kandydatów, którzy zdobyli mandaty w poszczególnych okręgach: Wspólny Lublin dostał trzy mandaty, zaś lewica żadnego. Tak samo, jak w protokole Miejskiej Komisji Wyborczej.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maczta / 25 listopada 2014 o 12:32

Nie zaPOmnijcie, że od 7 lat żyjecie w POkracznej Polsce. Wybory były takie, żeby POkraki i kmioty wygrali. a Teraz POzamiatano, PKW rozwiązała się i wynik POszedł w świat. A jak Stanisław Wyszyński powiedział dzieciom na dobranoc na koniec bajeczki o misiu: "a teraz kochane dzieci POcałujcie misia w d..." I basta. Tak było, jest i będzie z wynikami wyborów a.d 2014 r.

Ale tak POstkomuna wali w rogi nas już kolejne wybory,kosy na sztorc,raz sierpem a raz młotem w ta POstkomunistyczną hołotę.

Ale tak POstkomuna wali w rogi nas już kolejne wybory,kosy na sztorc,raz sierpem a raz młotem w ta POstkomunistyczną hołotę.

rozwiń
Avatar
Sznapsel / 25 listopada 2014 o 12:18

Nie zaPOmnijcie, że od 7 lat żyjecie w POkracznej Polsce. Wybory były takie, żeby POkraki i kmioty wygrali. a Teraz POzamiatano, PKW rozwiązała się i wynik POszedł w świat. A jak Stanisław Wyszyński powiedział dzieciom na dobranoc na koniec bajeczki o misiu: "a teraz kochane dzieci POcałujcie misia w d..." I basta. Tak było, jest i będzie z wynikami wyborów a.d 2014 r.

Avatar
gosc USA / 24 listopada 2014 o 20:59

Proszę państwa, sposób przeprowadzenia ostatnich wyborów, miliony nieważnych glosów oraz dymisja PKW tylko potwierdzają prorocze słowa fornala i “ministra” w nie rządzie Tow. Tuska: Polska istnieje tylko teoretycznie,  ch.., du.. i kamieni kupa. AMEN.

Avatar
CoffeeBean / 24 listopada 2014 o 20:38

Komisarz Wyborczy to taki komputer. Zawsze się pomyli.

Avatar
paprykarz z Łodzi / 24 listopada 2014 o 19:55

do @9 = paprykarz z Łodzi ...

Lżej się zrobiło po wpisie ...?

No to od nowa ... PIERDU, PIERDU ... 

Polecam aforyzm St. J. Leca :

" Nie każda szara masa ma coś wspólnego ... z rozumem "

Do mnie pijesz  ?  komunistyczna świnio !!!!

Avatar
Antypaprykarz z Pcimia / 24 listopada 2014 o 19:20

do @9 = paprykarz z Łodzi ...

Lżej się zrobiło po wpisie ...?

No to od nowa ... PIERDU, PIERDU ... 

Polecam aforyzm St. J. Leca :

" Nie każda szara masa ma coś wspólnego ... z rozumem "

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 16:35

Skąd ta teoria, ze Lewica dostała głosy Wspólnego Lublina, a może to W. Lublin dostał głosy Lewicy ?

Avatar
paprykarz z Łodzi / 24 listopada 2014 o 13:41

Boże, jaki to jest chory kraj!!! Skoro nie udaje się normalnie przeprowadzić wyborów, to ja się poważnie boję o nasze bezpieczeństwo. Standardy ukraińskie albo rosyjskie...bo gdzie indziej w UE nie do pomyślenia takie jaja...

Taki kraj jaki prezydent,premier,rząd,kraj komucha, żyda,konfidenta,czerwonej pajęczyny,leśnych dziadków i płatnych pachołków Moskwy. Jak żyć w tym dzikim kraju ???

Avatar
zszywacz / 24 listopada 2014 o 13:28

No przecież wystarczy zsumować i przeliczyć wyniki wywieszone przez komisje obwodowe. Kandydaci robili tak już w poniedziałek rano i dzięki temu można było podać "nieoficjalne" wyniki wyborcze, które w 100% pokryły się z oficjalnymi. Jeśli jakikolwiek szacher-macher miał miejsce to tylko na poziomie komisji obwodowych, bo wszystko powyżej jest już jawne i można policzyć samodzielnie na podstawie wywieszonych publicznie protokołów.

Avatar
wyborca / 24 listopada 2014 o 13:26

Boże, jaki to jest chory kraj!!! Skoro nie udaje się normalnie przeprowadzić wyborów, to ja się poważnie boję o nasze bezpieczeństwo. Standardy ukraińskie albo rosyjskie...bo gdzie indziej w UE nie do pomyślenia takie jaja...

Avatar
maczta / 25 listopada 2014 o 12:32

Nie zaPOmnijcie, że od 7 lat żyjecie w POkracznej Polsce. Wybory były takie, żeby POkraki i kmioty wygrali. a Teraz POzamiatano, PKW rozwiązała się i wynik POszedł w świat. A jak Stanisław Wyszyński powiedział dzieciom na dobranoc na koniec bajeczki o misiu: "a teraz kochane dzieci POcałujcie misia w d..." I basta. Tak było, jest i będzie z wynikami wyborów a.d 2014 r.

Ale tak POstkomuna wali w rogi nas już kolejne wybory,kosy na sztorc,raz sierpem a raz młotem w ta POstkomunistyczną hołotę.

Ale tak POstkomuna wali w rogi nas już kolejne wybory,kosy na sztorc,raz sierpem a raz młotem w ta POstkomunistyczną hołotę.

rozwiń
Avatar
Sznapsel / 25 listopada 2014 o 12:18

Nie zaPOmnijcie, że od 7 lat żyjecie w POkracznej Polsce. Wybory były takie, żeby POkraki i kmioty wygrali. a Teraz POzamiatano, PKW rozwiązała się i wynik POszedł w świat. A jak Stanisław Wyszyński powiedział dzieciom na dobranoc na koniec bajeczki o misiu: "a teraz kochane dzieci POcałujcie misia w d..." I basta. Tak było, jest i będzie z wynikami wyborów a.d 2014 r.

Avatar
gosc USA / 24 listopada 2014 o 20:59

Proszę państwa, sposób przeprowadzenia ostatnich wyborów, miliony nieważnych glosów oraz dymisja PKW tylko potwierdzają prorocze słowa fornala i “ministra” w nie rządzie Tow. Tuska: Polska istnieje tylko teoretycznie,  ch.., du.. i kamieni kupa. AMEN.

Avatar
CoffeeBean / 24 listopada 2014 o 20:38

Komisarz Wyborczy to taki komputer. Zawsze się pomyli.

Avatar
paprykarz z Łodzi / 24 listopada 2014 o 19:55

do @9 = paprykarz z Łodzi ...

Lżej się zrobiło po wpisie ...?

No to od nowa ... PIERDU, PIERDU ... 

Polecam aforyzm St. J. Leca :

" Nie każda szara masa ma coś wspólnego ... z rozumem "

Do mnie pijesz  ?  komunistyczna świnio !!!!

Avatar
Antypaprykarz z Pcimia / 24 listopada 2014 o 19:20

do @9 = paprykarz z Łodzi ...

Lżej się zrobiło po wpisie ...?

No to od nowa ... PIERDU, PIERDU ... 

Polecam aforyzm St. J. Leca :

" Nie każda szara masa ma coś wspólnego ... z rozumem "

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 16:35

Skąd ta teoria, ze Lewica dostała głosy Wspólnego Lublina, a może to W. Lublin dostał głosy Lewicy ?

Avatar
paprykarz z Łodzi / 24 listopada 2014 o 13:41

Boże, jaki to jest chory kraj!!! Skoro nie udaje się normalnie przeprowadzić wyborów, to ja się poważnie boję o nasze bezpieczeństwo. Standardy ukraińskie albo rosyjskie...bo gdzie indziej w UE nie do pomyślenia takie jaja...

Taki kraj jaki prezydent,premier,rząd,kraj komucha, żyda,konfidenta,czerwonej pajęczyny,leśnych dziadków i płatnych pachołków Moskwy. Jak żyć w tym dzikim kraju ???

Avatar
zszywacz / 24 listopada 2014 o 13:28

No przecież wystarczy zsumować i przeliczyć wyniki wywieszone przez komisje obwodowe. Kandydaci robili tak już w poniedziałek rano i dzięki temu można było podać "nieoficjalne" wyniki wyborcze, które w 100% pokryły się z oficjalnymi. Jeśli jakikolwiek szacher-macher miał miejsce to tylko na poziomie komisji obwodowych, bo wszystko powyżej jest już jawne i można policzyć samodzielnie na podstawie wywieszonych publicznie protokołów.

Avatar
wyborca / 24 listopada 2014 o 13:26

Boże, jaki to jest chory kraj!!! Skoro nie udaje się normalnie przeprowadzić wyborów, to ja się poważnie boję o nasze bezpieczeństwo. Standardy ukraińskie albo rosyjskie...bo gdzie indziej w UE nie do pomyślenia takie jaja...

Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 kwietnia 2018 r. 0 0

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield

Liga Mistrzów. Szalony mecz na Anfield 1 0

Siedem bramek padło w meczu pomiędzy Liverpoolem, a AS Romą w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. „The Reds” prowadzili w pewnym momencie 5:0, ale w końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo]
film

Święto miłośników czytania. Trwa Festiwal Książki w Puławach [wideo] 1 0

15. Festiwal Książki w Puławach rozpoczął koncert zespołu Plateau oraz spotkania autorskie z Michałem Szulimem i Marzeną Filipczak. Przed nami kolejne - z Anną Brzezińską, plakacistą Dawidem Ryskim i Beatą Gołaszewską, bohaterką książki "Ambasadorowa".

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego
galeria

Plac zabaw, kolejka tyrolska i tor rowerowy powstaną w Lublinie. Inwestycja centrum handlowego 18 0

Ślizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping w Lublinie.

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach
galeria
film

Walka o głosy seniorów rozpoczęta. Obietnice PO w Puławach 4 21

Rozwój geriatrii, unettowienie emerytur, darmowe badania dla 60-latków, urlop wytchnieniowy, czy zniżki na leki - to część programu "Polska Seniora", o którym we wtorek w Puławach opowiadały posłanki Platformy Obywatelskiej.

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej?

Sprzęt z serduszkiem ciągle spływa. Komu pomogła WOŚP w Białej Podlaskiej? 0 4

Sprzęt za ponad 2 mln zł otrzymał szpital w Białej Podlaskiej na przestrzeni ubiegłego i tego roku od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trafił on do Ośrodka Opieki Medycznej Domowy Szpital oraz na oddziały neonatologiczny i dziecięcy.

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Przedszkolaki na medal. Duży i złoty! Paraolimpiada w Lublinie [zdjęcia] 0 0

III Paraolimpiada Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Integracyjnego nr 39 w Lublinie zgromadziła maluchy z 14 ośrodków na całej Lubelszczyźnie. Zawodnicy reprezentowali m.in. Lublin, Łęczną i Krasnystaw.

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku
galeria

Ta pułapka udaje samicę. Kiedy samiec dostaje się do środka nie ma już dla niego ratunku 15 1

We wtorek zaczęła się nowa wojna ze szkodnikiem niszczącym lubelskie kasztanowce. Na większą skalę stosowane będą w tym roku pułapki feromonowe „udające” samicę. Zwabione nimi samce czeka, ostatnie w ich życiu rozczarowanie. Dzięki tej metodzie mniej będzie postronnych ofiar wśród innych owadów.

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej
galeria
film

"Państwo musi zachować ciągłość". Monika Jaruzelska w Lublinie o ustawie degradacyjnej 0 20

Wejście w życie ustawy degradacyjnej byłoby bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Państwo musi zachować pewną ciągłość - powiedziała w Lublinie Monika Jaruzelska, córka generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 6 2

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 9

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 10 2

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 27 6

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 4

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!