niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Blisko? Coraz dalej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2006, 19:39
Autor: Dominik Smaga

Zapowiedzi były szumne. Specjalna strona internetowa miała być kopalnią informacji o życiu kulturalnym Lublina, ukraińskiego Łucka i białoruskiego Brześcia. A wszystko w czterech językach. Miejscy urzędnicy wzięli na ten cel unijne pieniądze. I co? Języki są dwa, a informacji tyle, co kot napłakał
Na początku było wiele słów o świetnej współpracy miejskich samorządowców z Lublina, Łucka i Brześcia. Nasi urzędnicy zdobyli ponad 27 tys. euro z funduszy Unii Europejskiej; miasto dołożyło kolejne 14 tys. euro. I fachowcy od promocji zabrali się do dzieła. Całe przedsięwzięcie okrzyknięto mianem projektu „Blisko, coraz bliżej”. Jedną z jego perełek miała być strona internetowa. Mieszkańcy Lublina mieli dowiedzieć się z niej o imprezach kulturalnych w Łucku i Brześciu. I odwrotnie. Co wyszło?
Na stronę zajrzeliśmy wczoraj. Serwisy: białoruski i anglojęzyczny nie działały wcale. Dostępne były tylko dwie wersje: polska i ukraińska. Na tej pierwszej nie brakowało informacji o tym, co dzieje się w Lublinie. Znaleźliśmy nawet wzmiankę o wystawie ceramiki w klubie osiedlowym. Ale nie było ani słowa o tym, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów.
Jeszcze gorzej prezentowała się ukraińska wersja witryny. Zapowiedzi imprez w Łucku? Owszem, ale z listopada. Tyle samo można było dowiedzieć się o atrakcjach Brześcia. Zajrzeliśmy też do galerii fotograficznej. Co znaleźliśmy? Trzy obrazki z gry komputerowej.
– Obrazki ktoś wstawił tylko tymczasowo, jako przykładowe obrazy – tłumaczy Agnieszka Barańska-
Szamryk, administrator portalu.
• A dlaczego nie ma żadnych zapowiedzi imprez za wschodnią granicą?
– Bo Łuck i Brześć nam ich nie przesyłają. Napisaliśmy do nich pismo w ubiegłym roku. Nie było efektu. Właśnie piszemy kolejną prośbę. Poza tym, projekt już się zakończył. Znów staramy się o unijne dofinansowanie – dodaje Szamryk. I wyjaśnia, że angielska i białoruska wersja nie działają „chwilowo”.
Po naszym telefonie urzędnicy poprawili stronę. W jaki sposób? Obrazki z gry komputerowej zastąpiły trzy zdjęcia z występów w muszli koncertowej i fotografia z urzędniczej nasiadówki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!