Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lipca 2015 r.
9:18

Bliżej do nowej Poligonowej. Do obwodnicy Lublina dojedziemy jesienią

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Skrzyżowanie ul. Poligonowej z ul. Akacjową w Jakubowicach Konińskich. Niektórzy kierowcy już tędy jeżdżą w kierunku obwodnicy Lublina (fot. Paweł Buczkowski)
Skrzyżowanie ul. Poligonowej z ul. Akacjową w Jakubowicach Konińskich. Niektórzy kierowcy już tędy jeżdżą w kierunku obwodnicy Lublina (fot. Paweł Buczkowski)

Jeszcze w tym tygodniu ponownie może się zmienić organizacja ruchu w rejonie budowanego odcinka ul. Poligonowej. Zdecydowana większość prac jest już za drogowcami. Nowy dojazd do obwodnicy Lublina powinien być gotowy jesienią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiana organizacji ruchu polegać ma na przesunięciu jezdni, którą będą się poruszać kierowcy pod wiaduktem. – Droga, patrząc w stronę granicy miasta, zostanie przesunięta w lewo. Będzie w miejscu przyszłej drogi serwisowej – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Tu nadal będziemy jechać pod wiaduktami, których budowa jest już zaawansowana w 85 proc. Obydwa powinny być gotowe do końca lipca. Wjedziemy na nie najprawdopodobniej w sierpniu. Aby było to możliwe, należy dokończyć około 50-metrowe odcinki jezdni znajdujące się tuż przed wiaduktami (patrząc od strony granicy Lublina). Tu do zrobienia jest jeszcze sporo, ale dalej brakuje tylko ostatniej warstwy asfaltu.

Niczego nie brak za to na finansowanym przez samorząd województwa odcinku między granicą Lublina a węzłem obwodnicy. Tu na jezdni wymalowane jest nawet oznakowanie poziome.

Spójrzmy jeszcze na nową drogę od strony skrzyżowania z ul. Willową. Na jezdni, którą teraz prowadzony jest ruch trzeba tylko położyć ścieralną warstwę nawierzchni. Podobnie na drugiej jezdni między Willową a Relaksową.

Nieoczekiwany problem pojawił się za to w innym miejscu objętym tym samym kontraktem. Chodzi o odcinek ul. Zelwerowicza między starą a nową Poligonową. Tu okazało się, że prace kolidują z podziemnym gazociągiem. Za rozwiązywanie tego problemu wykonawca drogi zabrał się wczoraj.

Nowa ul. Poligonowa będzie ostatnim z zaplanowanych dojazdów do obwodnicy Lublina. Miejski odcinek trasy dojazdowej. ma 2,6 kilometra, a ten za granicą Lublina jest o połowę krótszy. Zaawansowanie prac zleconych przez miasto jest oceniane obecnie na 65 proc. Ukończenie drogi znacznie zmieni ruch na skrzyżowaniu z ul. Willową, która stanie się drogą podporządkowaną względem nowej dwupasmówki (na zdjęciach).

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotrek / 15 lipca 2015 o 22:25

Słabo ! Willowa bez pierwszeństwa przejazdu - to oznacza super korki dla osiedla Botanik . Suuuuper !!!!

Głupio tak nie mieć pierwszeństwa jak do tej pory, co????

Teraz trzeba ustępować pierwszeństwa a nie udawać że się nie widzi jednego samochodu na Poligonowej!!!

Avatar
Piotrek / 15 lipca 2015 o 22:23

Niech ktoś mi wytłumaczy : Dlaczego na kierunkach wyjazdowych z miasta tak często jest pokazywane PRZYTOCZNO ??? co to za strategiczna wieś /1100 mieszkańców/, że wszędzie na znakach jej pełno !! ani nie prowadzi do niej droga z pierwszeństwem przejazdu, ani ta droga nie prowadzi do miasta ... o co chodzi?? że to taka ważna wieś?? 64km od Lublina i 90% mieszkańców Lublina nie ma pojęcia gdzie toto jest !! a na znakach częściej niż Kurów, Garwolin czy Garbów razem wzięte ???

Wystarczy znać przepisy o oznakowaniu dróg. W Przytocznie kończy się droga DW 809 i dlatego podaje się miejscowość końcową!!!

Wystarczy znać przepisy o oznakowaniu dróg. W Przytocznie kończy się droga DW 809 i dlatego podaje się miejscowość końcową!!!

rozwiń
Avatar
tellchar / 15 lipca 2015 o 17:17

Niech ktoś mi wytłumaczy : Dlaczego na kierunkach wyjazdowych z miasta tak często jest pokazywane PRZYTOCZNO ??? co to za strategiczna wieś /1100 mieszkańców/, że wszędzie na znakach jej pełno !! ani nie prowadzi do niej droga z pierwszeństwem przejazdu, ani ta droga nie prowadzi do miasta ... o co chodzi?? że to taka ważna wieś?? 64km od Lublina i 90% mieszkańców Lublina nie ma pojęcia gdzie toto jest !! a na znakach częściej niż Kurów, Garwolin czy Garbów razem wzięte ???

W Przytocznie DW 809 krzyżuje się z DK 48. Takie są reguły oznaczania kierunków na drogach wojewódzkich i krajowych

W Przytocznie DW 809 krzyżuje się z DK 48. Takie są reguły oznaczania kierunków na drogach wojewódzkich i krajowych

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 16:29
gotowy odcinek drogi od granic miasta ma już nierówny asfalt a krawężniki w końcowym odcinku ( przy rondzie ) dziwnie wypłukała woda, pewnie przez nowa bezcementową technologię.
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 16:20
Niech ktoś mi wytłumaczy : Dlaczego na kierunkach wyjazdowych z miasta tak często jest pokazywane PRZYTOCZNO ??? co to za strategiczna wieś /1100 mieszkańców/, że wszędzie na znakach jej pełno !! ani nie prowadzi do niej droga z pierwszeństwem przejazdu, ani ta droga nie prowadzi do miasta ... o co chodzi?? że to taka ważna wieś?? 64km od Lublina i 90% mieszkańców Lublina nie ma pojęcia gdzie toto jest !! a na znakach częściej niż Kurów, Garwolin czy Garbów razem wzięte ???
Avatar
ja / 15 lipca 2015 o 15:48

Gdyby na botaniku mieszkał któryś z włodarzy miasta zapewne Willowa miałaby pierwszeństwo dopóki nie przebudowaliby skrzyżowania Aleje-Sikorskiego-Ducha...

Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 13:40
Słabo ! Willowa bez pierwszeństwa przejazdu - to oznacza super korki dla osiedla Botanik . Suuuuper !!!!
Avatar
Jaś / 15 lipca 2015 o 12:56
Super fotki !!! Kawałek drogi nie wiadomo skąd dokąd trzeba było się pokusić o fotki z "lotu ptaka".
Avatar
Jaś / 15 lipca 2015 o 12:55
Super fotki !!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 12:41
Niestety,obawiam się że z Botanika się teraz nie wyjedzie.Dotychczas autobus jechał dwa przystanki(!) 20 minut a nawet 30 a od września to pewnie będzie i godzina.
Avatar
Piotrek / 15 lipca 2015 o 22:25

Słabo ! Willowa bez pierwszeństwa przejazdu - to oznacza super korki dla osiedla Botanik . Suuuuper !!!!

Głupio tak nie mieć pierwszeństwa jak do tej pory, co????

Teraz trzeba ustępować pierwszeństwa a nie udawać że się nie widzi jednego samochodu na Poligonowej!!!

Avatar
Piotrek / 15 lipca 2015 o 22:23

Niech ktoś mi wytłumaczy : Dlaczego na kierunkach wyjazdowych z miasta tak często jest pokazywane PRZYTOCZNO ??? co to za strategiczna wieś /1100 mieszkańców/, że wszędzie na znakach jej pełno !! ani nie prowadzi do niej droga z pierwszeństwem przejazdu, ani ta droga nie prowadzi do miasta ... o co chodzi?? że to taka ważna wieś?? 64km od Lublina i 90% mieszkańców Lublina nie ma pojęcia gdzie toto jest !! a na znakach częściej niż Kurów, Garwolin czy Garbów razem wzięte ???

Wystarczy znać przepisy o oznakowaniu dróg. W Przytocznie kończy się droga DW 809 i dlatego podaje się miejscowość końcową!!!

Wystarczy znać przepisy o oznakowaniu dróg. W Przytocznie kończy się droga DW 809 i dlatego podaje się miejscowość końcową!!!

rozwiń
Avatar
tellchar / 15 lipca 2015 o 17:17

Niech ktoś mi wytłumaczy : Dlaczego na kierunkach wyjazdowych z miasta tak często jest pokazywane PRZYTOCZNO ??? co to za strategiczna wieś /1100 mieszkańców/, że wszędzie na znakach jej pełno !! ani nie prowadzi do niej droga z pierwszeństwem przejazdu, ani ta droga nie prowadzi do miasta ... o co chodzi?? że to taka ważna wieś?? 64km od Lublina i 90% mieszkańców Lublina nie ma pojęcia gdzie toto jest !! a na znakach częściej niż Kurów, Garwolin czy Garbów razem wzięte ???

W Przytocznie DW 809 krzyżuje się z DK 48. Takie są reguły oznaczania kierunków na drogach wojewódzkich i krajowych

W Przytocznie DW 809 krzyżuje się z DK 48. Takie są reguły oznaczania kierunków na drogach wojewódzkich i krajowych

rozwiń
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 16:29
gotowy odcinek drogi od granic miasta ma już nierówny asfalt a krawężniki w końcowym odcinku ( przy rondzie ) dziwnie wypłukała woda, pewnie przez nowa bezcementową technologię.
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 16:20
Niech ktoś mi wytłumaczy : Dlaczego na kierunkach wyjazdowych z miasta tak często jest pokazywane PRZYTOCZNO ??? co to za strategiczna wieś /1100 mieszkańców/, że wszędzie na znakach jej pełno !! ani nie prowadzi do niej droga z pierwszeństwem przejazdu, ani ta droga nie prowadzi do miasta ... o co chodzi?? że to taka ważna wieś?? 64km od Lublina i 90% mieszkańców Lublina nie ma pojęcia gdzie toto jest !! a na znakach częściej niż Kurów, Garwolin czy Garbów razem wzięte ???
Avatar
ja / 15 lipca 2015 o 15:48

Gdyby na botaniku mieszkał któryś z włodarzy miasta zapewne Willowa miałaby pierwszeństwo dopóki nie przebudowaliby skrzyżowania Aleje-Sikorskiego-Ducha...

Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 13:40
Słabo ! Willowa bez pierwszeństwa przejazdu - to oznacza super korki dla osiedla Botanik . Suuuuper !!!!
Avatar
Jaś / 15 lipca 2015 o 12:56
Super fotki !!! Kawałek drogi nie wiadomo skąd dokąd trzeba było się pokusić o fotki z "lotu ptaka".
Avatar
Jaś / 15 lipca 2015 o 12:55
Super fotki !!!!
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 12:41
Niestety,obawiam się że z Botanika się teraz nie wyjedzie.Dotychczas autobus jechał dwa przystanki(!) 20 minut a nawet 30 a od września to pewnie będzie i godzina.