środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Blok energetyczny, czy spalarnia śmieci przy ul. Mełgiewskiej?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2015, 08:45
Autor: Dominik Smaga

Elektrociepłownia na paliwo z odpadów planowana przy ul. Mełgiewskiej budzi kolejne wątpliwości. Urzędnicy żądają wyjaśnień. - Raport od inwestora wymaga uzupełnienia - przyznają.

Paliwo z rozdrobnionych śmieci i wysuszone osady z oczyszczalni miałyby trafiać do spalania w nowej instalacji spółki MEGATEM EC. Firma ta przy ul. Mełgiewskiej prowadzi elektrociepłownię, którą chce rozbudować właśnie o część korzystającą z takich paliw.

Obawy, czy nie zaszkodzi to otoczeniu powinien rozwiać przedstawiony przez inwestora raport o jej oddziaływaniu na środowisko. Powinien, ale nie wszystko jest jasne, przynajmniej nie dla urzędników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Wystąpiliśmy do inwestora o uzupełnienie dokumentu - potwierdza Paweł Duklewski, rzecznik RDOŚ.

- Każdy z ocenianych przez nas elementów raportu wymaga jakiegoś uzupełnienia. Parametry zawarte w raporcie wymagają rozwinięcia i rozbudowania o kontekst oddziaływania na środowisko. Nie ma co wchodzić w szczegóły, bo w każdej z branż, czy to powietrze, czy hałas, czy woda konieczne są dodatkowe informacje - mówi Duklewski. W rozmowie z nami używa słowa "spalarnia”, choć w tytule wniosku mowa jest o "bloku energetycznym zasilanym paliwem alternatywnym”.

- Ładniej jest nazwać tego typu inwestycję jako "blok energetyczny” - mówi Duklewski. - Można to nazwać na różny sposób, ale fakt jest faktem, że z tego co nam przedstawiono w raporcie wynika, że jakieś odpady będą wykorzystywane do spalania - stwierdza rzecznik.

Spalarnią nazywają ten zakład również niezadowoleni mieszkańcy okolicznych dzielnic, którzy zaczęli protest po tym, jak opisaliśmy plany inwestora. Losy zakładu zależą od Ratusza. - Czekamy na opinie RDOŚ i sanepidu - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Obie instytucje poinformowały, że potrzebują więcej czasu na wydanie opinii.
  Edytuj ten wpis
Robert
żółwik puzzle
Jarek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Robert
Robert (28 maja 2015 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Moi rodzice mieszkają przy spalarni śmieci i cały rok mają zamknięte okna i ciągle chodzi oczyszczacz powietrza Boneco bo smród i zanieczyszczenie jest nie do wytrzymania.

Rozwiń
żółwik puzzle
żółwik puzzle (16 stycznia 2015 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech sobie Ratusz wybuduje spalarnię śmieci, oj przepraszam za przejęzyczenie bo miało być Nowy Blok Energetyczny zasilany biomasą? ... niech sobie wybuduje przy ul. Czechowskiej albo Lubomelskiej, przecież to zupełnie nieszkodliwe i urzędnikom nie będzie pracy uprzykrzać, albo za Ratuszem na tym placyku co tam jakaś Alchemia cos kombinuje i ściemnia ...

Rozwiń
Jarek
Jarek (16 stycznia 2015 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A dlaczego nie buduje się spalarni śmieci na czubach,lsm czy czechowie?Co ratuszowi i największym dzielnicom to nie odpowiada które okradają miasto?Tatary ,Bronowice to byłe dzielnice przemysłowe przemysłu już tam nie ma,najbardziej zaniedbane bo lsm,czuby i czechów okradają tę część Lublina z wszystkiego.Ponadto smród leciał by jeszcze na Kalinowszczyznę.Spalarnię śmieci niewiadomego pochodzenia niech budują sobie 5 km za miastem.A poza tym to śmiecie przywożone ciężarówkawi nie wiadomo skąd bo nie z lubelskiego zniszczą dopiero co wyremontowane ulice i smrodzić ludziom pod oknami.Prezydent Lublina pochodzi ze Świdnika czemu tam nie zrobi spalarni?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!