niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Bo lekarz nie chciał leczyć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2007, 10:44

Kolejki do specjalistów były za długie. Do lekarza rodzinnego nie można się było dostać z marszu.

Pogotowie nie chciało przyjechać, a jak przyjechało, to kazało płacić za przyjazd. Takie skargi trafiły do lubelskiego rzecznika praw pacjenta.


Ze skargami pacjenci zgłaszali się osobiście, telefonowali lub wysyłali pisma. W sumie, w ubiegłym roku rzecznik przyjął 250 spraw. Głównie od mieszkańców Lublina i okolic.
- Najwięcej skarg dotyczyło specjalistów z przychodni, w następnej kolejności lekarzy rodzinnych, leczenia uzdrowiskowego, leczenia szpitalnego, stomatologów, pogotowia ratunkowego - mówi Łukasz Semeniuk, rzecznik prasowy NFZ w Lublinie.
- Jestem po amputacji piersi. Mam protezę. Chciałam ją wymienić na nową, refundowaną, ale nie mogłam przed upływem kilku lat od przyznania poprzedniej protezy - skarży się pacjentka z nowotworem.
- Rejestratorka ze szpitala dziecięcego nie chciała przez telefon zarejestrować dziecka do reumatologa - mówi matka. Inna dodaje, że w tym samym szpitalu jej dziecko czekało na badania słuchu 2 miesiące.
Generalnie pacjenci skarżyli się na trudności z dostaniem się do specjalistów. Zwracali uwagę, że przychodnie lekarzy rodzinnych odmawiają przyjęcia w nagłym zachorowaniu, lekarze nie chcą dawać skierowań na badania, personel źle się odnosi do pacjentów. Mieli zastrzeżenia do warunków socjalno-bytowych w sanatoriach, dużych kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Skarżyli się na problemy z dostaniem się do szpitala, na źle wykonane protezy, nienależnie pobierane opłaty, na pogotowie ratunkowe odmawiające przyjazdu. (step)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!