poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Bohdan Butenko: Cytrynowy toast i odznaczenie z uśmiechem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2012, 17:41
Autor: kmo

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Bohdan Butenko jest od wczoraj Kawalerem Orderu Uśmiechu. W Teatrze im. H.Ch. Andersena odbyła się uroczystość pasowania ilustratora. Na zdjęciu bohater uroczystości z kielichem soku z cytryn w chwili najcięższej próby. Musiał wypić kwaśny napój i się uśmiechnąć.

Bohdan Butenko to wybitny artysta, mistrz którego twórczość uczy, bawi, inspiruje i zachwyca kolejne już pokolenie dzieci. A także dorosłych. Stworzył niezwykłe i lubiane do dziś postaci Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara, którzy nadal są ulubieńcami czytelników. Ilustrował nie tylko najbardziej znane i popularne książki dla dzieci i młodzieży, lecz także literaturę popularno-naukową.

Na wniosek najmłodszych mieszkańców Lublina i Poniatowej, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu na posiedzeniu 23 marca przyznała Bohdanowi Butenko jedyne w świecie odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci – Order Uśmiechu.

Ceremonię wręczenia tego niezwykłego wyróżnienia i pasowania Różą na Kawalera Orderu Uśmiechu prowadziły dzieci z towarzyszeniem dorosłych – Barbary Kolago, I sekretarza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i Urszuli Bogobowicz, członka zarządu.

W wygłoszonej laudacji podkreślono ogromny dorobek twórczy artysty, a także to, że swoim talentem sprawia tak wiele radości najmłodszym czytelnikom.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele uczniów z lubelskich i poniatowskich szkół, władze miasta, czytelnicy, goście zaproszeni przez samego Kawalera Orderu Uśmiechu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!