Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lutego 2010 r.
11:19
Edytuj ten wpis

Brniemy w śniegu. Ratusz: Nie odśnieżamy, bo zimą chodniki są rzadziej uczęszczane

Autor: Zdjęcie autora mok
0 49 A A

Piesi narzekają na chodniki pokryte śniegiem i zaspy. Straż Miejska bezradnie rozkłada ręce: Przekazujemy sygnały dalej. Ratusz tłumaczy, że rzadziej uczęszczane ulice są również rzadziej sprzątane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chodnik przy Al. Racławickich, pomiędzy ul.Spadochroniarzy a ul. Godebskiego nie był w tym roku odśnieżany ani razu. Ludzie brną w śniegu i błocie od tygodni - pisze internautka Marta.

Kobieta przysłała również zdjęcia. Chodnik przy Al. Racławickich jest gęsto przysypany śniegiem. W głębokich zaspach została wydeptana przez pieszych wąska ścieżka.

Od początku zimy strażnicy miejscy odebrali ok. tysiąc interwencji od mieszkańców. Dotyczyły zaśnieżonych chodników i dachów, sopli lodu zagrażającym przechodniom.

Straż Miejska przyznaje, że dostała na temat śniegu zalegającego na Al. Racławickich kilka zgłoszeń. Ostatni sygnał został zgłoszony przez mieszkańców dzisiaj rano.

- Jeśli problem dotyczy terenu miejskiego, tak jak w tym przypadku, informację przekazujemy do Wydziału Gospodarki Komunalnej i firmy sprzątającej, czyli MPO - tłumaczy Ryszarda Bańka z biura prasowego Straży Miejskiej w Lublinie.

Tymczasem wydział w ratuszu, odpowiedzialny za utrzymanie porządku na terenie miasta, zapewnia, że teren przy Racławickich był już w tym sezonie odśnieżany. Dlaczego nie jest porządkowany na bieżąco?

- Ponieważ chodnik jest rzadziej uczęszczany. W takim przypadku wydajemy zlecenie uprzątnięcia, jeśli dostajemy od mieszkańców powtarzające się interwencje. Zwykle muszą trochę poczekać - wyjaśnia Beata Gita z Wydziału Gospodarki Komunalnej UML.

Zapewnia, że ratusz sprząta również na obrzeżach miasta, na ulicach mniej uczęszczanych.

- Przecież to skandal, Racławickie to główna ulica Lublina - komentuje czytelniczka "Dziennika Wschodniego".

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pieszy / 3 lutego 2010 o 23:30
Dzienniku Wschodni pomoz przechodniom! proponuje akcje - piesi na ulice! latwiej isc jezdnia niz chodnikiem! co znaczy ze nie chodze chodnikiem? w brei na raclawickich brne od poczatku zimy! PIESI NA ULICE
Avatar
~gosc~ / 3 lutego 2010 o 18:43
Spróbujcie przejść ul.Choiny do granic miasta (dawny końcowy 74) piechotką ! Z nie uprzątniętego chodnika można wpaść równo pod kola przejeżdzających samochodów. To już nie koniec miasta - to koniec świata z tym sprzątaniem w Lublinie.
Avatar
wikt / 3 lutego 2010 o 16:15
Tłumaczenia magistrackich urzędników mówią same za siebie. Znowu uważają mieszkańców za deb***i. Może NIK sprawdzi jak ratusz realizuje obowiazki w zakresie utrzymania porządku i czystości w mieście w tym utrzymania zimowego, Kto wygrał przetargi i dlaczego ten co musiał wygrać. Za co miasto płaci że aż tyle pieniedzy wydało juz na odśniezanie? Jak popada tak jak w tej chwili to należy ogłosić stan klęski zywiołowej
Tłumaczenia magistrackich urzędników mówią same za siebie. Znowu uważają mieszkańców za deb***i. Może NIK sprawdzi jak ratusz realizuje obowiazki w zakresie utrzymania porządku i czystości w mieście w tym utrzymania zimowego, Kto wygrał przetargi i dlaczego ten co musiał wygrać. Za co miasto płaci że aż tyle pieniedzy wydało juz na odśniezanie? Jak popada tak jak w tej chwili to należy ogłosić stan klęski zywiołowej rozwiń
Avatar
jo / 3 lutego 2010 o 13:51
A może by tak zatrudnić bezrobotnych. Tylu ludzi bez pracy, a w mieście bezład i bezsilność tych, którzy odpowiadają za porządek.
Avatar
jo / 3 lutego 2010 o 13:49
Skandal
Avatar
Prymityw / 3 lutego 2010 o 10:43
Może trzeba zaprosić Pana Prezydenta na spacer po Lublinie, z Ratuszowych okien tudzież okna służbowej limuzyny widać niewiele i łatwo jest stracić kontakt z rzeczywistością, bo kontakt z wyborcami spadochroniarze Palikota stracili bezpowrotnie.
Avatar
elwira / 3 lutego 2010 o 09:50
Co to znaczy "Piesi brną w śniegu, bo chodniki są rzadziej uczęszczane"? Czy zimą w Lublinie zamykane są zakłady pracy, a miasto zasypia snem zimowym? Tak przy okazji chciałabym zgłosić do uprzątnięcia ul. Radziszewskiego m. in. przy "Teatrze w budowie". Samochody zrobiły tam sobie parking, a przechodnie "fantazjują" starając się pokonać przysypaną śniegiem lodową taflę.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 01:02
Jak ktoś złamie nogę i poda ratusz do sądu o odszkodowanie to się może wezmą za robotę. Bo pewnie przed ich domkami śnieżku nie uświadczysz. Bo jakże to żeby poseł w śniegu brnął. Nie mówiąc już o prezydencie albo jednym z jego zastępców.
Avatar
beduin / 2 lutego 2010 o 22:54
dragonfly napisał:
Nie mam zamiaru bronić władz czy służb odpowiedzialnych za odśnieżanie,tylko nie rozumiem mieszkańców Lublina (pewnie w innych miastach jest podobnie) . Pytanie co zrobiłby obywatel kraju cywilizowanego ? No powiedzmy Kanady , USA , Holandii czy Szwajcarii (to tylko przykład - jest ich więcej) . A no wziąłby łopatę i odśnieżył w swojej okolicy zamiast narzekać !!! Ale nie w Polsce !!! U nas to ujma !!! Jak to ja mam odśnieżać ???
Ludzie , to wy jesteście odpowiedzialni za wasz los , za wasze życie . Może musi jeszcze upłynąć wiele czasu,zanim wpływ komuny zaniknie ,ale czas najwyższy zejść na ziemię .
Mam wrażenie,że Polacy nienawidzą się nawzajem . Dopóki to nie zmieni się, tu nic nie zmieni się . Mentalnie tkwimy jeszcze w komunizmie...

Czyżbyś namawiał do czynu społecznego ? bo to akurat przerabialiśmy przez wiele lat i różnie z tym bywało a tak szczerze mówiąc to skoro są pieniądze na tor dla 2 radnych ,skoro jest kasa na wysłanie samochodu służbowego do Warszawy z niby damom z dworu jaśnie nam panującego ale też i na inne wymysły w tym nagrody za coś niekoniecznie sprecyzowanego to dlaczego ja mam własnymi -Ręcyma -odśnieżać ? Ja mogę odśnieżyć koło swojej posesji bo tak nakazuje mi prawo ale pod klatką gdzie płacę czynsz zaznaczam wysoki to niby dlaczego mam to robić za darmo ? gdy urzędnicy czyli chory system darmo rozdają pieniądze dla bezrobotnych ? a więźniowie skazani za drobne przewinienia mają darmo papu dostawać ? zresztą oni sami chętnie myślę podjęli by się takiej pracy tylko coś trzeba im w zamian zaproponować .Ale jeżeli urzędnik woli tyłek trzymać za biurkiem i nie wykazuje żadnej inicjatywy myślowej to jest to zły urzędnik i szybko trzeba go zmienić !.Problem leży jednak w tym że zbyt wielu urzędników należało bu zmienić .

Czyżbyś namawiał do czynu społecznego ? bo to akurat przerabialiśmy przez wiele lat i różnie z tym bywało a tak szczerze mówiąc to skoro są pieniądze na tor dla 2 radnych ,skoro jest kasa na wysłanie samochodu służbowego do Warszawy z niby damom z dworu jaśnie nam panującego ale też i na inne wymysły w tym nagrody za coś niekoniecznie sprecyzowanego to dlaczego ja mam własnymi -Ręcyma -odśnieżać ? Ja mogę odśnieżyć koło swojej posesji bo tak nakazuje mi prawo ale pod klatką gdzie płacę czynsz zaznaczam wysoki to niby dlac... rozwiń
Avatar
23latka / 2 lutego 2010 o 21:07
władze Lublina powinny się wstydzić i tyle. Brak honoru, więcej komentować nie trzeba. Dbają tylko o swoje tyłki a mieszkańców mają w d***e. Powinni się zastanowić jak to wpływa na to jak postrzegany jest Lublin. Niestety, ale jako brudne, syfiaste zadupie. A szkoda, bo to wszystko przez zaniedbanie władz miasta. Pozdrawiam i życzę, władzom, żeby wreszcie przejrzały na oczy i wzięły się do roboty.
Avatar
pieszy / 3 lutego 2010 o 23:30
Dzienniku Wschodni pomoz przechodniom! proponuje akcje - piesi na ulice! latwiej isc jezdnia niz chodnikiem! co znaczy ze nie chodze chodnikiem? w brei na raclawickich brne od poczatku zimy! PIESI NA ULICE
Avatar
~gosc~ / 3 lutego 2010 o 18:43
Spróbujcie przejść ul.Choiny do granic miasta (dawny końcowy 74) piechotką ! Z nie uprzątniętego chodnika można wpaść równo pod kola przejeżdzających samochodów. To już nie koniec miasta - to koniec świata z tym sprzątaniem w Lublinie.
Avatar
wikt / 3 lutego 2010 o 16:15
Tłumaczenia magistrackich urzędników mówią same za siebie. Znowu uważają mieszkańców za deb***i. Może NIK sprawdzi jak ratusz realizuje obowiazki w zakresie utrzymania porządku i czystości w mieście w tym utrzymania zimowego, Kto wygrał przetargi i dlaczego ten co musiał wygrać. Za co miasto płaci że aż tyle pieniedzy wydało juz na odśniezanie? Jak popada tak jak w tej chwili to należy ogłosić stan klęski zywiołowej
Tłumaczenia magistrackich urzędników mówią same za siebie. Znowu uważają mieszkańców za deb***i. Może NIK sprawdzi jak ratusz realizuje obowiazki w zakresie utrzymania porządku i czystości w mieście w tym utrzymania zimowego, Kto wygrał przetargi i dlaczego ten co musiał wygrać. Za co miasto płaci że aż tyle pieniedzy wydało juz na odśniezanie? Jak popada tak jak w tej chwili to należy ogłosić stan klęski zywiołowej rozwiń
Avatar
jo / 3 lutego 2010 o 13:51
A może by tak zatrudnić bezrobotnych. Tylu ludzi bez pracy, a w mieście bezład i bezsilność tych, którzy odpowiadają za porządek.
Avatar
jo / 3 lutego 2010 o 13:49
Skandal
Avatar
Prymityw / 3 lutego 2010 o 10:43
Może trzeba zaprosić Pana Prezydenta na spacer po Lublinie, z Ratuszowych okien tudzież okna służbowej limuzyny widać niewiele i łatwo jest stracić kontakt z rzeczywistością, bo kontakt z wyborcami spadochroniarze Palikota stracili bezpowrotnie.
Avatar
elwira / 3 lutego 2010 o 09:50
Co to znaczy "Piesi brną w śniegu, bo chodniki są rzadziej uczęszczane"? Czy zimą w Lublinie zamykane są zakłady pracy, a miasto zasypia snem zimowym? Tak przy okazji chciałabym zgłosić do uprzątnięcia ul. Radziszewskiego m. in. przy "Teatrze w budowie". Samochody zrobiły tam sobie parking, a przechodnie "fantazjują" starając się pokonać przysypaną śniegiem lodową taflę.
Avatar
Gość / 3 lutego 2010 o 01:02
Jak ktoś złamie nogę i poda ratusz do sądu o odszkodowanie to się może wezmą za robotę. Bo pewnie przed ich domkami śnieżku nie uświadczysz. Bo jakże to żeby poseł w śniegu brnął. Nie mówiąc już o prezydencie albo jednym z jego zastępców.
Avatar
beduin / 2 lutego 2010 o 22:54
dragonfly napisał:
Nie mam zamiaru bronić władz czy służb odpowiedzialnych za odśnieżanie,tylko nie rozumiem mieszkańców Lublina (pewnie w innych miastach jest podobnie) . Pytanie co zrobiłby obywatel kraju cywilizowanego ? No powiedzmy Kanady , USA , Holandii czy Szwajcarii (to tylko przykład - jest ich więcej) . A no wziąłby łopatę i odśnieżył w swojej okolicy zamiast narzekać !!! Ale nie w Polsce !!! U nas to ujma !!! Jak to ja mam odśnieżać ???
Ludzie , to wy jesteście odpowiedzialni za wasz los , za wasze życie . Może musi jeszcze upłynąć wiele czasu,zanim wpływ komuny zaniknie ,ale czas najwyższy zejść na ziemię .
Mam wrażenie,że Polacy nienawidzą się nawzajem . Dopóki to nie zmieni się, tu nic nie zmieni się . Mentalnie tkwimy jeszcze w komunizmie...

Czyżbyś namawiał do czynu społecznego ? bo to akurat przerabialiśmy przez wiele lat i różnie z tym bywało a tak szczerze mówiąc to skoro są pieniądze na tor dla 2 radnych ,skoro jest kasa na wysłanie samochodu służbowego do Warszawy z niby damom z dworu jaśnie nam panującego ale też i na inne wymysły w tym nagrody za coś niekoniecznie sprecyzowanego to dlaczego ja mam własnymi -Ręcyma -odśnieżać ? Ja mogę odśnieżyć koło swojej posesji bo tak nakazuje mi prawo ale pod klatką gdzie płacę czynsz zaznaczam wysoki to niby dlaczego mam to robić za darmo ? gdy urzędnicy czyli chory system darmo rozdają pieniądze dla bezrobotnych ? a więźniowie skazani za drobne przewinienia mają darmo papu dostawać ? zresztą oni sami chętnie myślę podjęli by się takiej pracy tylko coś trzeba im w zamian zaproponować .Ale jeżeli urzędnik woli tyłek trzymać za biurkiem i nie wykazuje żadnej inicjatywy myślowej to jest to zły urzędnik i szybko trzeba go zmienić !.Problem leży jednak w tym że zbyt wielu urzędników należało bu zmienić .

Czyżbyś namawiał do czynu społecznego ? bo to akurat przerabialiśmy przez wiele lat i różnie z tym bywało a tak szczerze mówiąc to skoro są pieniądze na tor dla 2 radnych ,skoro jest kasa na wysłanie samochodu służbowego do Warszawy z niby damom z dworu jaśnie nam panującego ale też i na inne wymysły w tym nagrody za coś niekoniecznie sprecyzowanego to dlaczego ja mam własnymi -Ręcyma -odśnieżać ? Ja mogę odśnieżyć koło swojej posesji bo tak nakazuje mi prawo ale pod klatką gdzie płacę czynsz zaznaczam wysoki to niby dlac... rozwiń
Avatar
23latka / 2 lutego 2010 o 21:07
władze Lublina powinny się wstydzić i tyle. Brak honoru, więcej komentować nie trzeba. Dbają tylko o swoje tyłki a mieszkańców mają w d***e. Powinni się zastanowić jak to wpływa na to jak postrzegany jest Lublin. Niestety, ale jako brudne, syfiaste zadupie. A szkoda, bo to wszystko przez zaniedbanie władz miasta. Pozdrawiam i życzę, władzom, żeby wreszcie przejrzały na oczy i wzięły się do roboty.
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 31 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 11 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał