środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Budowa basenu olimpijskiego w Lublinie może ruszyć w lipcu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2013, 13:18
Autor: Dominik Smaga

Budowa basenu olimpijskiego w Lublinie  (Wizualizacja)
Budowa basenu olimpijskiego w Lublinie (Wizualizacja)

W lipcu może zacząć się budowa kompleksu pływackiego z basenem olimpijskim i spa. W środę po wielu miesiącach udało się otworzyć oferty w przetargu na tę inwestycję.

– Teraz czym prędzej sprawdzamy oferty, żeby się dowiedzieć, kto, mam nadzieję, w lipcu rozpocznie prace – mówi Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Budowniczowie będą mieć na wszystko 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W tym czasie powstać mają trzy budynki. W jednym, przyległym do obecnego gmachu pływalni będzie basen rekreacyjny. W drugim 50-metrowy basen olimpijski z ruchomym dnem, trybunami i małymi basenami rekreacyjnymi. A w trzecim obiekty komercyjne ze spa, odnową biologiczną, restauracjami, czy klubem fitness.

To, czy budowa faktycznie zacznie się w lipcu zależy od tego, jak szybko miasto zdoła sprawdzić oferty i wybrać spośród nich tę najlepszą. I od tego, czy przegrani nie będą odwoływać się od werdyktu. Ofert jest pięć: cztery od firm z Polski i jednej z Madrytu. – To znane firmy, więc myślę, że oferty będą dobrze przygotowane – ma nadzieję Szczepańska.

Oceniana będzie nie tylko cena, ale i okres gwarancji na kompleks pływacki. Miasto wymagało minimum trzyletniej gwarancji, wszyscy dają dłuższą. Wszystkie firmy dają też znacznie niższe ceny od kwoty 126,3 mln złotych, którą na ten cel ma miasto. – Nie zawsze nas to cieszy, bo na niskiej cenie może ucierpieć jakość, a tego byśmy nie chcieli – mówią urzędnicy.

Najtańsza jest oferta spółki Unibep z Bielska Podlaskiego warta 89,4 mln zł. Hiszpańska firma Aldesa Construcciones chce 93,8 mln zł. Warszawska spółka IDS-BUD wpisała kwotę 99,9 mln zł, większej zapłaty (104,9 mln zł) chce Polbud z Bielska Podlaskiego, a najdroższy jest stołeczny Budimex, który wycenił swą pracę na 106,8 mln zł. Wszystkie firmy, poza Polbudem, deklarują pięcioletnią gwarancję na obiekt. Polbud daje cztery lata.

Środowe otwarcie ofert było spóźnione o wiele miesięcy, podobnie jak rozpoczęcie budowy. Oferty miały być znane już we wrześniu ubiegłego roku. Ale termin był wielokrotnie przesuwany i to z kilku powodów. Po pierwsze miasto postanowiło zmienić projekt i w dokumentacji pojawiło się ruchome dno. Później Ratusz musiał odpowiedzieć na ok. 500 pytań od wykonawców, którzy m.in. wytykali nieścisłości w projekcie. Konieczne były też zmiany w dokumentacji.

Jeśli budowa zacznie się w lipcu, basen powinien być gotowy w listopadzie przyszłego roku. To o dwa miesiące później, niż przewidywał pierwotny harmonogram.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja
ZoŚka
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja
ja (5 czerwca 2013 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A UL. ŁĘCZYNSKA JAK BYLA DZIURAWA TAK JEST :D

Rozwiń
ZoŚka
ZoŚka (5 czerwca 2013 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy w specyfikacji przetargowej nie można "zaproponować" jakiegoś sponsorowania sportu ?

Lub przekonać Wykonawcę do takiego mecenatu.

Taki przydałby się np. koszykarzom Startu lub piłkarkom SPR Lublin :)

A taki Budimex to ma już kilka budów w Lublinie ( Teatr, obwodnica ).

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!