Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2017 r.
21:36

Budowa S19 Lublin - Kraśnik. 19 firm walczy o kontrakt

92 16 A A
Odcinek S19 Lublin-Kraśnik podzielono na trzy części. Na zdjęciu zachodnia obwodnica Lublina
Odcinek S19 Lublin-Kraśnik podzielono na trzy części. Na zdjęciu zachodnia obwodnica Lublina (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

19 firm z Polski i Europy, które przeszły pozytywnie przez pierwszy etap przetargu (na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika), otrzymało w czwartek zaproszenia do składania ofert cenowych. Umowę z wykonawcą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje podpisać przed końcem roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piętnastu wykonawców zainteresowanych jest realizacją trzech odcinków, trzech jednym, a dwa odcinki zamierza budować jedna firma. Przy ocenie ofert będzie uwzględniane skrócenie czasu realizacji z 37 do 34 miesięcy (podczas prowadzenia robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie gwarancji z 5 do 10 lat (5 proc. czas, 5 proc. gwarancja, 90 proc. cena). Postępowanie przetargowe prowadzi oddział w Kielcach.

Przypomnijmy, że przetarg na odcinek Lublin-Kraśnik podzielono na trzy części: od węzła Lublin Węglin do węzła Niedrzwica Duża (długość ok. 12 km, zainteresowanych jest 16 wykonawców), od węzła Niedrzwica Duża do węzła Kraśnik Północ (ok. 20 km, 15 wykonawców) oraz od węzła Kraśnik Północ do węzła Kraśnik Południe (ok. 10 km, 19 wykonawców).

Zadaniem wyłonionych w przetargu firm będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji oraz wybudowanie trasy o łącznej długości ok. 42 km.

Dwujezdniowa droga ekspresowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku początkowo będzie prowadziła wzdłuż obecnej DK19, by na wysokości Strzeszkowic odbić na wschód omijając Niedrzwicę Dużą, Niedrzwicę Kościelną i Sobieszczany, przejść przez lasy przed Wilkołazem (w korytarzu obecnej drogi omijając miejscowość od wschodu), a za nią przejść na zachodnią stronę. W miejscowości Lasy przed Kraśnikiem droga ekspresowa przetnie obecną DK19 omijając miasto od wschodu.

Zaplanowano budowę pięciu węzłów drogowych, czterech par MOP (miejsc obsługi podróżnych), 32 mostów i wiaduktów, dziewięciu przejść dla zwierząt i trzech kładek dla pieszych.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:28
Szkoda ze nie napisali przed końcem którego roku podpiszą tą umowę.....2025r???????????
Avatar
jaa / 13 czerwca 2017 o 11:19
gość napisał:
undefined napisał:
najdroższe będą pewnie kładki dla zwierząt. Swoją drogą ciekawe ile z nich do tej pory przeszło przez to cudo w konopnicy? :V
Jak na razie to panienki i ich klienci tam łażą:)))
 a gdzie konkretnie?z ciekawosci popatrzylem na te panienki :)jak cos wiesz to napisz
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 17:41
generalny zarobi, ale czy reszta ***s://***facebook.com/niewyceniamdlageneralnych
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 17:12
A możnoby po moim polu pobudowac ta autostrada bo bym sprzedoł
Avatar
krasniczek / 9 czerwca 2017 o 11:21
undefined napisał:
Dziennikarze może by się zainteresowali czemu po otwarciu kopert z ofertami na odcinek Kraśnik-Janów kilka miesięcy temu (marzec) nastała cisza,  w innych regionach PL po otarciu kopert zwyciezce ogłaszano po 14 dniach, a umowa po procedurach była podpisywana po około 60 dniach a tu...
Czemu siejesz zamęt? Cytuję: "Na pierwszy odcinek, od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), wpłynęło jedenaście ofert o wartości od 342,84 mln zł do 492,86 mln zł brutto. Najtańsza propozycja należy do konsorcjum firm Impresa Pizzarotti i Fundamental Infrastructure, a najdroższa do Salini Impregilo. Budżet inwestora na ten odcinek to 595,53 mln zł. Na drugi odcinek stanowiący obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km) wpłynęło dziesięć ofert, najtańsza z nich należy do Mota-Engil Central Europe i wynosi 148,5 mln zł, a najdroższa, o wartości 209,94 mln zł brutto, do konsorcjum Aldesa Construcciones i Aldesa Construcciones Polska. Budżet GDDKiA w przypadku tego odcinka to 209,059 mln zł. Tyle samo ofert wpłynęło na trzeci odcinek, od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km). Najtańszą propozycję za 183,54 mln zł złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, a najdroższą, za 243,69 mln zł – PORR Polska Infrastructure. Na ten odcinek inwestor dysponuje kwotą w wysokości 276,24 mln zł. Umowy z wykonawcami GDDKiA chce podpisać w III kwartale tego roku." Wykonawców znamy, czekamy na podpisanie umów. Co prawda S19 jest strasznie mocno przeciągana w czasie. Brak środków w budżecie, bo hula się z socjalem.
Czemu siejesz zamęt? Cytuję: "Na pierwszy odcinek, od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), wpłynęło jedenaście ofert o wartości od 342,84 mln zł do 492,86 mln zł brutto. Najtańsza propozycja należy do konsorcjum firm Impresa Pizzarotti i Fundamental Infrastructure, a najdroższa do Salini Impregilo. Budżet inwestora na ten odcinek to 595,53 mln zł. Na drugi odcinek stanowiący obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km) wpłynęło dziesięć ofert, najtańsza z nich należy do Mota-Engil... rozwiń
Avatar
gosc / 9 czerwca 2017 o 10:31
A wiesz jaka sytuacja była na tych przetargach co to niby w 14 dni wyboru dokonywano ? Może była jedna oferta więc nie było tematu. Znasz takie pojęcie jak rażąco niska cena i procedury związane z jej wyjaśnianiem ? Jeżeli nie to zamilcz i nie nakręcaj innych.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 10:00
Znając realia i powiązania wygra....BUDIMEX !!!! Oczywiście koszty potem raptownie wzrosną od tych przetargowych nawet o 40% !!!!
Avatar
gość / 9 czerwca 2017 o 09:07
undefined napisał:
najdroższe będą pewnie kładki dla zwierząt. Swoją drogą ciekawe ile z nich do tej pory przeszło przez to cudo w konopnicy? :V
 Jak na razie to panienki i ich klienci tam łażą:)))
Avatar
gość / 9 czerwca 2017 o 09:06
Poseł Wilk huż zaczyna to sobie przypisywać.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 08:14
Brawo, brawo, jeszcze tylko skrzyżowanie z A2 i kawałek autostrady.
Avatar
Gość / 17 lipca 2017 o 08:28
Szkoda ze nie napisali przed końcem którego roku podpiszą tą umowę.....2025r???????????
Avatar
jaa / 13 czerwca 2017 o 11:19
gość napisał:
undefined napisał:
najdroższe będą pewnie kładki dla zwierząt. Swoją drogą ciekawe ile z nich do tej pory przeszło przez to cudo w konopnicy? :V
Jak na razie to panienki i ich klienci tam łażą:)))
 a gdzie konkretnie?z ciekawosci popatrzylem na te panienki :)jak cos wiesz to napisz
Avatar
Gość / 12 czerwca 2017 o 17:41
generalny zarobi, ale czy reszta ***s://***facebook.com/niewyceniamdlageneralnych
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 17:12
A możnoby po moim polu pobudowac ta autostrada bo bym sprzedoł
Avatar
krasniczek / 9 czerwca 2017 o 11:21
undefined napisał:
Dziennikarze może by się zainteresowali czemu po otwarciu kopert z ofertami na odcinek Kraśnik-Janów kilka miesięcy temu (marzec) nastała cisza,  w innych regionach PL po otarciu kopert zwyciezce ogłaszano po 14 dniach, a umowa po procedurach była podpisywana po około 60 dniach a tu...
Czemu siejesz zamęt? Cytuję: "Na pierwszy odcinek, od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), wpłynęło jedenaście ofert o wartości od 342,84 mln zł do 492,86 mln zł brutto. Najtańsza propozycja należy do konsorcjum firm Impresa Pizzarotti i Fundamental Infrastructure, a najdroższa do Salini Impregilo. Budżet inwestora na ten odcinek to 595,53 mln zł. Na drugi odcinek stanowiący obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km) wpłynęło dziesięć ofert, najtańsza z nich należy do Mota-Engil Central Europe i wynosi 148,5 mln zł, a najdroższa, o wartości 209,94 mln zł brutto, do konsorcjum Aldesa Construcciones i Aldesa Construcciones Polska. Budżet GDDKiA w przypadku tego odcinka to 209,059 mln zł. Tyle samo ofert wpłynęło na trzeci odcinek, od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km). Najtańszą propozycję za 183,54 mln zł złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe, a najdroższą, za 243,69 mln zł – PORR Polska Infrastructure. Na ten odcinek inwestor dysponuje kwotą w wysokości 276,24 mln zł. Umowy z wykonawcami GDDKiA chce podpisać w III kwartale tego roku." Wykonawców znamy, czekamy na podpisanie umów. Co prawda S19 jest strasznie mocno przeciągana w czasie. Brak środków w budżecie, bo hula się z socjalem.
Czemu siejesz zamęt? Cytuję: "Na pierwszy odcinek, od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), wpłynęło jedenaście ofert o wartości od 342,84 mln zł do 492,86 mln zł brutto. Najtańsza propozycja należy do konsorcjum firm Impresa Pizzarotti i Fundamental Infrastructure, a najdroższa do Salini Impregilo. Budżet inwestora na ten odcinek to 595,53 mln zł. Na drugi odcinek stanowiący obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km) wpłynęło dziesięć ofert, najtańsza z nich należy do Mota-Engil... rozwiń
Avatar
gosc / 9 czerwca 2017 o 10:31
A wiesz jaka sytuacja była na tych przetargach co to niby w 14 dni wyboru dokonywano ? Może była jedna oferta więc nie było tematu. Znasz takie pojęcie jak rażąco niska cena i procedury związane z jej wyjaśnianiem ? Jeżeli nie to zamilcz i nie nakręcaj innych.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 10:00
Znając realia i powiązania wygra....BUDIMEX !!!! Oczywiście koszty potem raptownie wzrosną od tych przetargowych nawet o 40% !!!!
Avatar
gość / 9 czerwca 2017 o 09:07
undefined napisał:
najdroższe będą pewnie kładki dla zwierząt. Swoją drogą ciekawe ile z nich do tej pory przeszło przez to cudo w konopnicy? :V
 Jak na razie to panienki i ich klienci tam łażą:)))
Avatar
gość / 9 czerwca 2017 o 09:06
Poseł Wilk huż zaczyna to sobie przypisywać.
Avatar
Gość / 9 czerwca 2017 o 08:14
Brawo, brawo, jeszcze tylko skrzyżowanie z A2 i kawałek autostrady.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 30

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!