Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 sierpnia 2010 r.
16:51
Edytuj ten wpis

Budowa stadionu w Lublinie: 9,5 mln za działkę przy Krochmalnej

0 21 A A

Za osiemnaście hektarów, na których stanie nowy stadion miejski Ratusz zapłaci 9,5 miliona złotych. Urzędnicy dogadali się z Krajową Spółką Cukrową. W październiku ma być przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie stadionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W poniedziałek po południu zakończyliśmy negocjacje z Krajową Spółką Cukrową – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. – Według wstępnych ustaleń za osiemnaście hektarów terenu po byłej cukrowni potrzebnych do wybudowania stadionu zapłacimy 9,5 miliona zł – dodaje.

Pieniądze mają trafić na konto KSC do końca 2011 roku. – Umówiliśmy się na zapłacenie w ratach. Pierwsze 10 procent mamy przelać do końca tego roku. Kolejne 40 proc. do czerwca 2011 roku – zaznacza Żuk.

Ostatnią największą, bo obejmującą ponad 4,5 miliona zł ratę Ratusz ma wpłacić do końca przyszłego roku.

– Na pierwsze dziesięć procent mamy pieniądze zapisane w budżecie. Resztę sumy będziemy chcieli zabezpieczyć w miejskiej kasie na przyszły rok – dodaje.

Suma 9,5 miliona zł to taniej niż wstępnie chciała KSC. Ratusz nie zdradza jednak ile udało mu się utargować. Teraz to rozwiązanie musi jeszcze zaakceptować walne zgromadzenie Krajowej Spółki Cukrowej, które zbiera się pod koniec września. – Umowę powinniśmy podpisać w połowie października – przewiduje Aleksandra Pakulska, rzecznik KSC.

Uzgodnienie zasad przejęcie prawa do wieczystego użytkowania terenu po byłej cukrowni to według władz miasta jeden z najważniejszych momentów w procesie przygotowania inwestycji.

– Dzięki temu będzie można ogłosić przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie stadionu – wyjaśnia wiceprezydent Żuk. – A do końca roku podpiszemy umowę z samorządem województwa na dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego – dodaje.

Pierwsze prace przy budowie stadionu powinny się rozpocząć w pierwszej połowie przyszłego roku.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tomek_lublin / 23 marca 2011 o 23:47
acha, jak już to wybudejecie dla KOPACZY i żuli żeby mogli rozpracować prytkę to jeszcze trzeba będzie dorzucić rocznie 5 mln. rocznie. Brak innych potrzeb? Jak tam ewentualnie dojechać?
Wszystko opada......... Może toaleta publiczna na Starym Mieście np? W Sandomierzu już jest od dawna i to "kosmiczny".
Avatar
tomek_lublin / 23 marca 2011 o 23:40
[quote name='zorro' timestamp='1282030465' post='330592']
NIE po cholere a dla piłkarzy a jak tego nie rozumiesz do bardzo mi przykro najlepij pewnie gdy by nikt nic nie budował tylko takim jak ty na socjal oddawał////lublin potrzebuje stadionu,obwodnicy{konkretnej},zmian na Podzamczu i jeszcze kilka innych inwestycji !!!
przykro słuchac takich wpisów A PO CO ,A NA CO szkoda mi was oj szkoda
[/quote]


jakich piłkarzy???? toż w u nas sami KOPACZE
dać im szpadle - taniej i może coś posprzątają
Avatar
buncol / 17 sierpnia 2010 o 19:27
[quote name='Marek' date='17 sierpień 2010 - 16:25 ' timestamp='1282055122' post='330816']
Lublin potrzebuje obwodnicy , lotniska i miejsc pracy a nie nowego stadionu! Jest Start, Lublinianka, Motor- wystarczy przebudowac - po co miliony na nowego kolosa-Igrzyska zamiast Chleba?
[/quote]

Starą babe jak pomalujesz to ją odmłodzisz????????
Avatar
Marek / 17 sierpnia 2010 o 16:28
absolutnie popieram zdanie ~Pisuara. Zniszczono najnowoczesniejsza cukownie by teraz budowac stadion. Są ważniejsze inwestycje czekające na realizację. Włodarze miasta utracili kontakt z rzeczywistościa i nie widza co jest ważne dla mieszkańców!
Avatar
Marek / 17 sierpnia 2010 o 16:25
Lublin potrzebuje obwodnicy , lotniska i miejsc pracy a nie nowego stadionu! Jest Start, Lublinianka, Motor- wystarczy przebudowac - po co miliony na nowego kolosa-Igrzyska zamiast Chleba?
Avatar
piłeczka / 17 sierpnia 2010 o 11:29
"NIE po cholere a dla piłkarzy"
No tak-chyba, że dla piłkarzy(?),bo drużyny to chyba Lublin nie ma!
Avatar
bronek / 17 sierpnia 2010 o 11:29
Jak zwykle pierwsi odzywają się malkontenci ,a po co?? a na co?? odpowiadam na damskie caca głupi lubelaku.
Avatar
zorro / 17 sierpnia 2010 o 09:34
NIE po cholere a dla piłkarzy a jak tego nie rozumiesz do bardzo mi przykro najlepij pewnie gdy by nikt nic nie budował tylko takim jak ty na socjal oddawał////lublin potrzebuje stadionu,obwodnicy{konkretnej},zmian na Podzamczu i jeszcze kilka innych inwestycji !!!
przykro słuchac takich wpisów A PO CO ,A NA CO szkoda mi was oj szkoda
Avatar
Klaun / 17 sierpnia 2010 o 09:33
[quote name='Lubelak' date='16 sierpień 2010 - 22:59 ' timestamp='1281992372' post='330457']
Dla mnie chorym i niezrozumiałym faktem było już samo powołanie do życia takiego zwyrodniałego i zbędnego tworu jakim jest Krajowa Spółka Cukrowa i nadanie jej uprawnień do zarządzania majątkiem, który od dziesięcioleci był budowany i pomnażany na lubelszczyźnie w postaci naszej nieistniejącej już cukrowni, zapewniającej pracę i zbyt swoich upraw buraka cukrowego wielu ludziom. Chorym i budzącym zdziwienie jest również fakt, iż jakieś prezesicha zasiadające w swoich przepastnych gabinetach gdzieś tam w Toruniu decydują o tym, że zamyka się i likwiduje jedną z najlepszych cukrowni w Europie a może i na świecie, która de facto przed swym upadkiem nakładem pracy wielu ludzi została wyremontowana i spełniała najsurowsze wymogi unijne, jak również mogła się pochwalić najnowocześniejszą linią produkcyjną, a wszystko po to by jakieś prezesy z bożej łaski powołane tylko po to żeby być zgarnęły premię kompensacyjną z Brukseli w wysokości ok. 100 mln euro, a teraz dodatkowo złupiły budżet naszego miasta na dodatkowe 9,5 mln. Rzeczywiście chory kraj, który słynie z tego, że ma słabość do powoływania takich zbytecznych tworów jak spółka cukrowa, czy kampania węglowa tudzież innych po to tylko by wykreować zbyteczne stanowiska prezesów i ich zastępców i innych kierowników oraz dyrektorów na zasadzie, że oni muszą być bogaci a setki jak nie tysiące osób mają stracić pracę. A może tak jutro My czytelnicy Dziennika Wschodniego powołamy do życia Polską Kampanię Antyrządową, zlikwidujemy Parlament, posłów poślemy na zieloną trawkę i jeszcze weźmiemy odszkodowanie z Brukseli, podzielimy się premią no i jeszcze zarobimy na sprzedarzy budynku Sejmu. Przecież właśnie tak to funkcjonuje w naszym Państwie.Prezesem "C.P" jest Pan Kulicki członek PO. POdwładny Januszka z Lublina ( Januszek był vickiem w PO )i on dostał od Prezydenta Lublina POmocną dłoń bo za resztki cukrowni nie będzie musiał płacić POdatku od nieruchomości.
[/quote]
[quote name='Lubelak' date='16 sierpień 2010 - 22:59 ' timestamp='1281992372' post='330457']
Dla mnie chorym i niezrozumiałym faktem było już samo powołanie do życia takiego zwyrodniałego i zbędnego tworu jakim jest Krajowa Spółka Cukrowa i nadanie jej uprawnień do zarządzania majątkiem, który od dziesięcioleci był budowany i pomnażany na lubelszczyźnie w postaci naszej nieistniejącej już cukrowni, zapewniającej pracę i zbyt swoich upraw buraka cukrowego wielu ludziom. Chorym i budzącym zdziwienie jest r... rozwiń
Avatar
Pisuar / 17 sierpnia 2010 o 09:29
[quote name='maniek' date='16 sierpień 2010 - 21:16 ' timestamp='1281986173' post='330390']
Mam pytanie do włodarzy co zrobią z istniejącymi stadionami i obiektami sportowymymi,które nie wyglądają najlepiej. Dziwi zatem budowa nowego stadionu podczas gdy stare są nie remontowane i niszczeją. Wydaje się że chodzi tylko o to aby zarobili przyjaciele "królika"...
[/quote]
POżegnanie z podatkiem od nieruchomości, który winna płacić miastu Spółka "Cukier Polski".
Avatar
tomek_lublin / 23 marca 2011 o 23:47
acha, jak już to wybudejecie dla KOPACZY i żuli żeby mogli rozpracować prytkę to jeszcze trzeba będzie dorzucić rocznie 5 mln. rocznie. Brak innych potrzeb? Jak tam ewentualnie dojechać?
Wszystko opada......... Może toaleta publiczna na Starym Mieście np? W Sandomierzu już jest od dawna i to "kosmiczny".
Avatar
tomek_lublin / 23 marca 2011 o 23:40
[quote name='zorro' timestamp='1282030465' post='330592']
NIE po cholere a dla piłkarzy a jak tego nie rozumiesz do bardzo mi przykro najlepij pewnie gdy by nikt nic nie budował tylko takim jak ty na socjal oddawał////lublin potrzebuje stadionu,obwodnicy{konkretnej},zmian na Podzamczu i jeszcze kilka innych inwestycji !!!
przykro słuchac takich wpisów A PO CO ,A NA CO szkoda mi was oj szkoda
[/quote]


jakich piłkarzy???? toż w u nas sami KOPACZE
dać im szpadle - taniej i może coś posprzątają
Avatar
buncol / 17 sierpnia 2010 o 19:27
[quote name='Marek' date='17 sierpień 2010 - 16:25 ' timestamp='1282055122' post='330816']
Lublin potrzebuje obwodnicy , lotniska i miejsc pracy a nie nowego stadionu! Jest Start, Lublinianka, Motor- wystarczy przebudowac - po co miliony na nowego kolosa-Igrzyska zamiast Chleba?
[/quote]

Starą babe jak pomalujesz to ją odmłodzisz????????
Avatar
Marek / 17 sierpnia 2010 o 16:28
absolutnie popieram zdanie ~Pisuara. Zniszczono najnowoczesniejsza cukownie by teraz budowac stadion. Są ważniejsze inwestycje czekające na realizację. Włodarze miasta utracili kontakt z rzeczywistościa i nie widza co jest ważne dla mieszkańców!
Avatar
Marek / 17 sierpnia 2010 o 16:25
Lublin potrzebuje obwodnicy , lotniska i miejsc pracy a nie nowego stadionu! Jest Start, Lublinianka, Motor- wystarczy przebudowac - po co miliony na nowego kolosa-Igrzyska zamiast Chleba?
Avatar
piłeczka / 17 sierpnia 2010 o 11:29
"NIE po cholere a dla piłkarzy"
No tak-chyba, że dla piłkarzy(?),bo drużyny to chyba Lublin nie ma!
Avatar
bronek / 17 sierpnia 2010 o 11:29
Jak zwykle pierwsi odzywają się malkontenci ,a po co?? a na co?? odpowiadam na damskie caca głupi lubelaku.
Avatar
zorro / 17 sierpnia 2010 o 09:34
NIE po cholere a dla piłkarzy a jak tego nie rozumiesz do bardzo mi przykro najlepij pewnie gdy by nikt nic nie budował tylko takim jak ty na socjal oddawał////lublin potrzebuje stadionu,obwodnicy{konkretnej},zmian na Podzamczu i jeszcze kilka innych inwestycji !!!
przykro słuchac takich wpisów A PO CO ,A NA CO szkoda mi was oj szkoda
Avatar
Klaun / 17 sierpnia 2010 o 09:33
[quote name='Lubelak' date='16 sierpień 2010 - 22:59 ' timestamp='1281992372' post='330457']
Dla mnie chorym i niezrozumiałym faktem było już samo powołanie do życia takiego zwyrodniałego i zbędnego tworu jakim jest Krajowa Spółka Cukrowa i nadanie jej uprawnień do zarządzania majątkiem, który od dziesięcioleci był budowany i pomnażany na lubelszczyźnie w postaci naszej nieistniejącej już cukrowni, zapewniającej pracę i zbyt swoich upraw buraka cukrowego wielu ludziom. Chorym i budzącym zdziwienie jest również fakt, iż jakieś prezesicha zasiadające w swoich przepastnych gabinetach gdzieś tam w Toruniu decydują o tym, że zamyka się i likwiduje jedną z najlepszych cukrowni w Europie a może i na świecie, która de facto przed swym upadkiem nakładem pracy wielu ludzi została wyremontowana i spełniała najsurowsze wymogi unijne, jak również mogła się pochwalić najnowocześniejszą linią produkcyjną, a wszystko po to by jakieś prezesy z bożej łaski powołane tylko po to żeby być zgarnęły premię kompensacyjną z Brukseli w wysokości ok. 100 mln euro, a teraz dodatkowo złupiły budżet naszego miasta na dodatkowe 9,5 mln. Rzeczywiście chory kraj, który słynie z tego, że ma słabość do powoływania takich zbytecznych tworów jak spółka cukrowa, czy kampania węglowa tudzież innych po to tylko by wykreować zbyteczne stanowiska prezesów i ich zastępców i innych kierowników oraz dyrektorów na zasadzie, że oni muszą być bogaci a setki jak nie tysiące osób mają stracić pracę. A może tak jutro My czytelnicy Dziennika Wschodniego powołamy do życia Polską Kampanię Antyrządową, zlikwidujemy Parlament, posłów poślemy na zieloną trawkę i jeszcze weźmiemy odszkodowanie z Brukseli, podzielimy się premią no i jeszcze zarobimy na sprzedarzy budynku Sejmu. Przecież właśnie tak to funkcjonuje w naszym Państwie.Prezesem "C.P" jest Pan Kulicki członek PO. POdwładny Januszka z Lublina ( Januszek był vickiem w PO )i on dostał od Prezydenta Lublina POmocną dłoń bo za resztki cukrowni nie będzie musiał płacić POdatku od nieruchomości.
[/quote]
[quote name='Lubelak' date='16 sierpień 2010 - 22:59 ' timestamp='1281992372' post='330457']
Dla mnie chorym i niezrozumiałym faktem było już samo powołanie do życia takiego zwyrodniałego i zbędnego tworu jakim jest Krajowa Spółka Cukrowa i nadanie jej uprawnień do zarządzania majątkiem, który od dziesięcioleci był budowany i pomnażany na lubelszczyźnie w postaci naszej nieistniejącej już cukrowni, zapewniającej pracę i zbyt swoich upraw buraka cukrowego wielu ludziom. Chorym i budzącym zdziwienie jest r... rozwiń
Avatar
Pisuar / 17 sierpnia 2010 o 09:29
[quote name='maniek' date='16 sierpień 2010 - 21:16 ' timestamp='1281986173' post='330390']
Mam pytanie do włodarzy co zrobią z istniejącymi stadionami i obiektami sportowymymi,które nie wyglądają najlepiej. Dziwi zatem budowa nowego stadionu podczas gdy stare są nie remontowane i niszczeją. Wydaje się że chodzi tylko o to aby zarobili przyjaciele "królika"...
[/quote]
POżegnanie z podatkiem od nieruchomości, który winna płacić miastu Spółka "Cukier Polski".
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 2 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 11 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0

Mieszkańcy Puław mogli zobaczyć eksponaty z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 5 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 10 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!