sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Budowa stadionu w Lublinie. Będzie więcej powierzchni komercyjnej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 listopada 2012, 18:19
Autor: Dominik Smaga

Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie (Wizualizacje inwestora)
Tak ma wyglądać nowy stadion w Lublinie (Wizualizacje inwestora)

W grudniu może się zacząć przygotowanie terenu przy ul. Krochmalnej pod nowy stadion piłkarski. Dokumenty są już prawie w komplecie.

Stadion, który ma powstać na terenie po zlikwidowanej cukrowni, będzie mieć znacznie więcej powierzchni komercyjnej, niż to przewidywała pierwotna wersja projektu. Lokale na wynajem, które mają częściowo "zarabiać” na utrzymanie części sportowej zajmą około 2000 mkw. – To o około 700 mkw. więcej niż w pierwszej wersji. Będą tam restauracje i sklepy – przyznaje Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Korona stadionu będzie wykorzystana w stu procentach. Będzie część fitnessowo-sklepowa i kawiarniano-restauracyjna.

Magistrat poinformował właśnie o wydaniu decyzji lokalizacyjnej dla tej inwestycji. – Brakuje już tylko pozwolenia na budowę. Spodziewamy się je uzyskać na przełomie listopada i grudnia. Wtedy wykonawca mógłby już wejść na plac budowy – mówi Dziuba. W tym roku budowniczy mogliby jedynie przygotować teren pod inwestycję, ewentualnie zacząć stabilizację gruntu betonowymi palami.

Sam obiekt będzie mieścić na trybunach 15,5 tys. widzów. Ma być też miejscem koncertów, przy jednej z bramek ma być mocowana scena, a na czas koncertów murawa będzie zakrywana specjalnymi płytami. Budowa pochłonie 136 milionów złotych i powinna się zakończyć w czerwcu 2014 r., zaś otwarcie jest planowane na wrzesień 2014 r.

W zmienionym projekcie nie ma już mowy o ekranie akustycznym, który miał oddzielać stadion od domów mieszkalnych w rejonie ul. Dzierżawnej. Będzie tam jedynie ziemny wał. Nowy projekt przewiduje też więcej stojaków dla rowerów.

W przyszłym roku miasto chce zdobyć pieniądze na remont stadionu Lublinianki. – Pozyskamy je ze sprzedaży działki wydzielonej z nieruchomości, na której znajduje się stadion – wyjaśnia Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta miasta. Dla tej działki miasto ma wydać decyzję określającą warunki zabudowy tak, by ziemia stała się łakomym kąskiem dla inwestorów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marian
cubala
S Y L; W E S T E R
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marian
marian (16 listopada 2012 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wypowiedź jakby z ust niejakiego prezesa Jarosława K.. To, co Pan, Panie Sylwestrze, ulokowałby na tym bagnie??? Ma zostać taki nieużytek w tak dobrym miejscu? Miejsce znakomite na stadion: niemal centralny punkt miasta, ale z dużą przestrzenią, a na dodatek w pobliżu dworca PKP i PKS!! Krytykuje Pan Prezydenta Żuka chyba z zazdrości, bo wie Pan o tym, że żaden - od wielu lat - prezydent Lublina nie był tak dobrze oceniany przez społeczeństwo tego miasta! Za publiczne pomówienie powinien Pan odpowiedzieć!
Rozwiń
cubala
cubala (14 listopada 2012 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a gdzie dach?
Rozwiń
S Y L; W E S T E R
S Y L; W E S T E R (13 listopada 2012 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cóż za urzędowy prymityw . Wyjaśniam, bo jeden z Internautów postawił zarzut, że "ciągle czepiamy się Prezydenta Zuka a On "Bogu ducha winien" . Otóż, często obwiniany Prezydent Zuk jest dlatego, że On nie organizuje wspólnej decyzji o milionowych DOTACJACH "UE" i Inwestycji z tych DOTACJI tylko ... Samozwańczo obrał się jedynym dyspozytorem milionowych DOTACJI "UE" i Inwestycji z tych DOTACJI . Tak się ma również do 140 MILIONÓW na stadion na BAGNIE !. Po co ryzykować, utratę czy utopienie w BAGNIE 140 milionów jak można postawić piękny Stadion Europejski z międzynarodowym torem żużlowym na jednej z rogatek Lublina propozycja rogatka Sławinek, na Lubartów, czy Felin na Zamość . Bezkolizyjna lokalizacja z parkingami na samochody a nie jak się proponuje na BAGNIE na...rowery (sic?). Wydaje się, że Prezydenta Zuka może powtrzymać tylko "CBA", bo Lublin straci 140 MILIONÓW !. A teraz krótkie wyjaśnienie, dlaczego Prezydent Zuk tak się uparł właśnie na BAGNIE budować stadion : Otóż , właścicielem tego BAGNA była Spółka " Cukier Polski" a prezesem jest p.Kulicki . Pan prezes Kulicki płacił podatki UM za to BAGNO ale był bardzo nieszczęśliwy gdyż na tym BAGNIE nie mógł postawić żadnej Inwestycji . Z pomocą prezesowi Kulickiemu przyszedł sam Prezydent Zuk i po prostu "wyzwolił" Kolege Kulickiego i kupił dla...miasta to BAGNO za... 10 milionów (sic?). Urząd Miejski powinien wytoczyć Proces Prezydentowi albo Go ZDYMISJONOWAĆ !. PO CO MIASTU BAGNO NA KTÓRYM NIC NIE MOŻNA POSTAWIĆ (sic?). To można zaliczyć w poczet przestępstwa i działania wbrew interesom miasta Lublina !. WTRZYMAJCIE NIEODPOWIEDZIALNEGO PREZYDENTA ŻUKA, BO ZMARNUJE DLA MIASTA 140 MILIONÓW ZŁ. Pamiętać jeszcze należy, że następne MILIONY ten uparty Prezydent chce wydać na infrastrukture DOJAZDOWĄ ( sic?). Dobrała się "Grupa cwaniaczków" i chcą biznesy robić za DOTACJE "UE" !. Stop ze stadionem na BAGNIE !.
Rozwiń
mosquito
mosquito (13 listopada 2012 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gimnazjalistka' timestamp='1352809155' post='692844']
Budowa stadionu pozwoli zlikwidować bezrobocie w Lublinie i okolicy.Bezrobotni będą zatrudnieni przy sprzataniu stadionu i otrzymają za to godziwą zapłatę równą średniej krajowej, lub nawet większą, zależnie od znajomosci.
[/quote]
[quote name='Gimnazjalistka' timestamp='1352809155' post='692844']
Budowa stadionu pozwoli zlikwidować bezrobocie w Lublinie i okolicy.Bezrobotni będą zatrudnieni przy sprzataniu stadionu i otrzymają za to godziwą zapłatę równą średniej krajowej, lub nawet większą, zależnie od znajomosci.
[/quote]
Jesteś genialna - szacunek !
Rozwiń
mosquito
mosquito (13 listopada 2012 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ja wierzę wizjonerowi Kononowiczowi z Białegostoku, który głosi, że "nic tutuaj nie będzie ..." !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!