poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Budowa ul. Zelwerowicza na ostatniej prostej. Dlaczego układano asfalt podczas niskich temperatur?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2014, 06:15
Autor: Dominik Smaga

Chociaż asfaltu nie powinno się układać, gdy termometry wskazują mniej niż pięć stopni, drogowcom to nie przeszkadzało i mimo to układali nawierzchnię ul. Zelwerowicza. - Używali specjalnej maszyny - uspokaja Ratusz i deklaruje, że budowa jest na ostatniej prostej.

O maszynach pracujących nocą, mimo niskiej temperatury, powiadomił nas jeden z Czytelników. Pogoda raczej nie sprzyjała takim pracom, termometry wskazywały zaledwie jeden stopień powyżej zera. Mimo to gorąca masa była rozkładana na nowej jezdni.

Teoretycznie takie prace nie powinny być prowadzone wtedy, gdy jest mniej niż plus pięć stopni, przyznają to także miejscy urzędnicy od dróg. W przeciwnym wypadku nawierzchnia jest złej jakości i pojawiają się w niej spękania zwane rakowinami. Przykładem mogą być ścieżki rowerowe układane rok temu wzdłuż ul. Filaretów między ul. Zana a Jana Pawła II, gdzie asfalt był niejednorodny i w niektórych miejscach trzeba go było wymieniać. Miasto potwierdziło, że na drodze położono zbyt zimny asfalt.

Czy nowa dwupasmówka na Czechowie będzie trwała? - Kontaktowaliśmy się z wykonawcą. W momencie układania masy bitumicznej temperatura wynosiła plus jeden stopień - potwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zapewnia, że przy technologii, którą zastosowali drogowcy niska temperatura nie powinna mieć wpływu na jakość nawierzchni. - Najpierw na jezdnię naniesiona została emulsja asfaltowa o temperaturze 60 stopni. A do układania nawierzchni wykorzystana została specjalna rozkładarka volvo, która posiada funkcję ogrzewania podłoża.

To jeden z ostatnich etapów prac przy budowie nowej dwupasmówki, którą powinniśmy pojechać jeszcze w listopadzie. - Drogowcom pozostało położyć nawierzchnię na skrzyżowaniach i zamontować sygnalizacje świetlne, w tym również tę, która dodatkowo pojawi się na przejściu dla pieszych między kościołem a Aldikiem.. - Na głównym ciągu położone są już wszystkie warstwy asfaltu - informuje Kieliszek.

Budowa realizowana na zlecenie miasta przez firmę Skanska zakończy się niemal rok przed terminem.

Nowa trasa

Umożliwi przejazd od ul. Poligonowej do Koncertowej i dalej do ul. Choiny, skąd poprzez istniejącą już ul. Wojtasa i ul. Do Dysa można dojechać do al. Spółdzielczości Pracy przy skrzyżowaniu z ul. Dożynkową.
  Edytuj ten wpis
Marek68
Gość
Don Michaelo
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marek68
Marek68 (24 listopada 2014 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ludzie! Spokojnie. Na budowę Zelwerowicza Skanska musi dać gwarancję. I na własny koszt poprawić wszystkie usterki. Skoro układają asfalt przy +1 maszyn a firmy Volvo (Szwedzką) z funkcją podgrzewania podłoża, to chyba wiedzą, co robią. Skoro w Szwecji można, to w Polsce tym bardziej. Ale jak zwykle okaże sie po zimie. Jak coś spierniczyli - to poprawia na własny koszt!

Rozwiń
Gość
Gość (24 listopada 2014 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ponieważ jest coś takiego jak TERMIN ODBIORU !!! matołki ... powinna być możliwośc przedłużenia w razie niesprzyjającej pogody !!! Ale nie ... to POLSKA !!!.

.

Termin odbioru jest na przyszły rok na wrześień! Kasa!
Rozwiń
Don Michaelo
Don Michaelo (24 listopada 2014 o 13:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ponieważ jest coś takiego jak TERMIN ODBIORU !!! matołki ... powinna być możliwośc przedłużenia w razie niesprzyjającej pogody !!! Ale nie ... to POLSKA !!!.

Rozwiń
pan
pan (24 listopada 2014 o 12:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Droga po zimie sie rozsypie a menadżery ze skanska premie wezmą, tu nie ma logicznego myslenia tylko kasa kasa kasa!!!
Rozwiń
bry
bry (24 listopada 2014 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za brednie, ten asfalt mozna rekami zrywać! Emulsja splunęła razem z deszczem i śniegiem. Hahah
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!