Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

Budowa ul. Zelwerowicza na ostatniej prostej. Dlaczego układano asfalt podczas niskich temperatur?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
43 11 A A

Chociaż asfaltu nie powinno się układać, gdy termometry wskazują mniej niż pięć stopni, drogowcom to nie przeszkadzało i mimo to układali nawierzchnię ul. Zelwerowicza. - Używali specjalnej maszyny - uspokaja Ratusz i deklaruje, że budowa jest na ostatniej prostej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O maszynach pracujących nocą, mimo niskiej temperatury, powiadomił nas jeden z Czytelników. Pogoda raczej nie sprzyjała takim pracom, termometry wskazywały zaledwie jeden stopień powyżej zera. Mimo to gorąca masa była rozkładana na nowej jezdni.

Teoretycznie takie prace nie powinny być prowadzone wtedy, gdy jest mniej niż plus pięć stopni, przyznają to także miejscy urzędnicy od dróg. W przeciwnym wypadku nawierzchnia jest złej jakości i pojawiają się w niej spękania zwane rakowinami. Przykładem mogą być ścieżki rowerowe układane rok temu wzdłuż ul. Filaretów między ul. Zana a Jana Pawła II, gdzie asfalt był niejednorodny i w niektórych miejscach trzeba go było wymieniać. Miasto potwierdziło, że na drodze położono zbyt zimny asfalt.

Czy nowa dwupasmówka na Czechowie będzie trwała? - Kontaktowaliśmy się z wykonawcą. W momencie układania masy bitumicznej temperatura wynosiła plus jeden stopień - potwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Zapewnia, że przy technologii, którą zastosowali drogowcy niska temperatura nie powinna mieć wpływu na jakość nawierzchni. - Najpierw na jezdnię naniesiona została emulsja asfaltowa o temperaturze 60 stopni. A do układania nawierzchni wykorzystana została specjalna rozkładarka volvo, która posiada funkcję ogrzewania podłoża.

To jeden z ostatnich etapów prac przy budowie nowej dwupasmówki, którą powinniśmy pojechać jeszcze w listopadzie. - Drogowcom pozostało położyć nawierzchnię na skrzyżowaniach i zamontować sygnalizacje świetlne, w tym również tę, która dodatkowo pojawi się na przejściu dla pieszych między kościołem a Aldikiem.. - Na głównym ciągu położone są już wszystkie warstwy asfaltu - informuje Kieliszek.

Budowa realizowana na zlecenie miasta przez firmę Skanska zakończy się niemal rok przed terminem.

Nowa trasa

Umożliwi przejazd od ul. Poligonowej do Koncertowej i dalej do ul. Choiny, skąd poprzez istniejącą już ul. Wojtasa i ul. Do Dysa można dojechać do al. Spółdzielczości Pracy przy skrzyżowaniu z ul. Dożynkową.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek68 / 24 listopada 2014 o 15:20

Ludzie! Spokojnie. Na budowę Zelwerowicza Skanska musi dać gwarancję. I na własny koszt poprawić wszystkie usterki. Skoro układają asfalt przy +1 maszyn a firmy Volvo (Szwedzką) z funkcją podgrzewania podłoża, to chyba wiedzą, co robią. Skoro w Szwecji można, to w Polsce tym bardziej. Ale jak zwykle okaże sie po zimie. Jak coś spierniczyli - to poprawia na własny koszt!

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 13:31

Ponieważ jest coś takiego jak TERMIN ODBIORU !!! matołki ... powinna być możliwośc przedłużenia w razie niesprzyjającej pogody !!! Ale nie ... to POLSKA !!!.

.

Termin odbioru jest na przyszły rok na wrześień! Kasa!
Avatar
Don Michaelo / 24 listopada 2014 o 13:06

Ponieważ jest coś takiego jak TERMIN ODBIORU !!! matołki ... powinna być możliwośc przedłużenia w razie niesprzyjającej pogody !!! Ale nie ... to POLSKA !!!.

Avatar
pan / 24 listopada 2014 o 12:26
Droga po zimie sie rozsypie a menadżery ze skanska premie wezmą, tu nie ma logicznego myslenia tylko kasa kasa kasa!!!
Avatar
bry / 24 listopada 2014 o 09:51
Co to za brednie, ten asfalt mozna rekami zrywać! Emulsja splunęła razem z deszczem i śniegiem. Hahah
Avatar
naiwny / 24 listopada 2014 o 09:20

Odpowiedzialność zbiorowa , jak wykonawca by dawał gwaranacji 20 lat to by nie kładł asfaltu a zakład produkujący asfalt by nie sprzedał. W Polsce to mormalne w zimie sie kładzie asfalt a w lecie robi się przetarg , tyle czasu było na połozenie asfaltu ,pięknę lato , piękna jesień ?. POlska jest za bogatym krajem,duzo kasy idzie w błoto, na wiosę asfalt popęka  i 30 lat będzie czekała droga na remont. NAJLEPIEJ WYDAJE SIĘ PIENIĄDZE PANSTWOWE, MAMY TAKICH MENADZERÓW ZE POTRAFIĄ TYLKO KASĘ BRAĆ DLA SIEBIE,wysokie kontrakty,wysokie odprawy ,kasa za nie pracowanie /zakaz pracy u konkurencji/

Odpowiedzialność zbiorowa , jak wykonawca by dawał gwaranacji 20 lat to by nie kładł asfaltu a zakład produkujący asfalt by nie sprzedał. W Polsce to mormalne w zimie sie kładzie asfalt a w lecie robi się przetarg , tyle czasu było na połozenie asfaltu ,pięknę lato , piękna jesień ?. POlska jest za bogatym krajem,duzo kasy idzie w błoto, na wiosę asfalt popęka  i 30 lat będzie czekała droga na remont. NAJLEPIEJ WYDAJE SIĘ PIENIĄDZE PANSTWOWE, MAMY TAKICH MENADZERÓW ZE POTRAFIĄ TYLKO KASĘ BRAĆ DLA SIEBIE,wysokie kontrakty,wysokie odpr... rozwiń

Avatar
pol / 24 listopada 2014 o 08:55

Sukces to będzie wówczas jak dojedziemy od Spółdzielczości na Sławinek. I oby to się stało jak najszybciej. Nie wspomnę, że z Wólki i Hajdowa też powinniśmy jechać przez Ponikwodę i Rudnik ani przez Kalinę i Czechów.

Avatar
Ja / 24 listopada 2014 o 08:41

Skanska jak zdarła asfalt na Orkana na skrzyżowaniu z Kawaleryjska i Biedronki to zostały dziury na lewym pasie (w kierunku od Armii Krajowej) i chyba już tak zostanie...

W Lublinie nie ma takiego skrzyżowania !

Avatar
Mateusz / 24 listopada 2014 o 08:26

Skanska startuje w jakichś wyborach? bo chyba o czymś nie wiem.

Avatar
wyb / 24 listopada 2014 o 07:42

Czego się nie robi dla propagandy sukcesu.Technologia sobie a wybory sobie

Avatar
Marek68 / 24 listopada 2014 o 15:20

Ludzie! Spokojnie. Na budowę Zelwerowicza Skanska musi dać gwarancję. I na własny koszt poprawić wszystkie usterki. Skoro układają asfalt przy +1 maszyn a firmy Volvo (Szwedzką) z funkcją podgrzewania podłoża, to chyba wiedzą, co robią. Skoro w Szwecji można, to w Polsce tym bardziej. Ale jak zwykle okaże sie po zimie. Jak coś spierniczyli - to poprawia na własny koszt!

Avatar
Gość / 24 listopada 2014 o 13:31

Ponieważ jest coś takiego jak TERMIN ODBIORU !!! matołki ... powinna być możliwośc przedłużenia w razie niesprzyjającej pogody !!! Ale nie ... to POLSKA !!!.

.

Termin odbioru jest na przyszły rok na wrześień! Kasa!
Avatar
Don Michaelo / 24 listopada 2014 o 13:06

Ponieważ jest coś takiego jak TERMIN ODBIORU !!! matołki ... powinna być możliwośc przedłużenia w razie niesprzyjającej pogody !!! Ale nie ... to POLSKA !!!.

Avatar
pan / 24 listopada 2014 o 12:26
Droga po zimie sie rozsypie a menadżery ze skanska premie wezmą, tu nie ma logicznego myslenia tylko kasa kasa kasa!!!
Avatar
bry / 24 listopada 2014 o 09:51
Co to za brednie, ten asfalt mozna rekami zrywać! Emulsja splunęła razem z deszczem i śniegiem. Hahah
Avatar
naiwny / 24 listopada 2014 o 09:20

Odpowiedzialność zbiorowa , jak wykonawca by dawał gwaranacji 20 lat to by nie kładł asfaltu a zakład produkujący asfalt by nie sprzedał. W Polsce to mormalne w zimie sie kładzie asfalt a w lecie robi się przetarg , tyle czasu było na połozenie asfaltu ,pięknę lato , piękna jesień ?. POlska jest za bogatym krajem,duzo kasy idzie w błoto, na wiosę asfalt popęka  i 30 lat będzie czekała droga na remont. NAJLEPIEJ WYDAJE SIĘ PIENIĄDZE PANSTWOWE, MAMY TAKICH MENADZERÓW ZE POTRAFIĄ TYLKO KASĘ BRAĆ DLA SIEBIE,wysokie kontrakty,wysokie odprawy ,kasa za nie pracowanie /zakaz pracy u konkurencji/

Odpowiedzialność zbiorowa , jak wykonawca by dawał gwaranacji 20 lat to by nie kładł asfaltu a zakład produkujący asfalt by nie sprzedał. W Polsce to mormalne w zimie sie kładzie asfalt a w lecie robi się przetarg , tyle czasu było na połozenie asfaltu ,pięknę lato , piękna jesień ?. POlska jest za bogatym krajem,duzo kasy idzie w błoto, na wiosę asfalt popęka  i 30 lat będzie czekała droga na remont. NAJLEPIEJ WYDAJE SIĘ PIENIĄDZE PANSTWOWE, MAMY TAKICH MENADZERÓW ZE POTRAFIĄ TYLKO KASĘ BRAĆ DLA SIEBIE,wysokie kontrakty,wysokie odpr... rozwiń

Avatar
pol / 24 listopada 2014 o 08:55

Sukces to będzie wówczas jak dojedziemy od Spółdzielczości na Sławinek. I oby to się stało jak najszybciej. Nie wspomnę, że z Wólki i Hajdowa też powinniśmy jechać przez Ponikwodę i Rudnik ani przez Kalinę i Czechów.

Avatar
Ja / 24 listopada 2014 o 08:41

Skanska jak zdarła asfalt na Orkana na skrzyżowaniu z Kawaleryjska i Biedronki to zostały dziury na lewym pasie (w kierunku od Armii Krajowej) i chyba już tak zostanie...

W Lublinie nie ma takiego skrzyżowania !

Avatar
Mateusz / 24 listopada 2014 o 08:26

Skanska startuje w jakichś wyborach? bo chyba o czymś nie wiem.

Avatar
wyb / 24 listopada 2014 o 07:42

Czego się nie robi dla propagandy sukcesu.Technologia sobie a wybory sobie