wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Budżet Lublina na 2013 r. Co dopisał prezydent?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 grudnia 2012, 19:00
Autor: Dominik Smaga

Nowe miejsca parkingowe powstaną przy Gościnnej, Ułanów, Hetmańskiej, Kawaleryjskiej i Rycerskiej.
Nowe miejsca parkingowe powstaną przy Gościnnej, Ułanów, Hetmańskiej, Kawaleryjskiej i Rycerskiej.

Wiemy już, jakie dodatkowe wydatki prezydent Lublina dopisał do projektu budżetu na 2013 r. na prośbę komisji działających w Radzie Miasta. W większości to kasa na drogi.

W przyszłym roku powstać ma zejście od podstawówki nr 38 do os. Ruta, alejka na dnie wąwozu będzie przedłużona między działkami do ul. Armii Krajowej. Między ul. Jutrzenki a blokiem przy Różanej 5 powstanie parking z ażurowych płyt, a miasto ma opracować dokumentację dla łącznika między ul. Dziewanny i Różaną.

Na sąsiednim os. Łęgi aleja dla pieszych ciągnąca się od kładki nad ul. Orkana do przejścia pod ul. Armii Krajowej przy Carrefourze przestanie przypominać powierzchnię Księżyca. Dodatkowo, osiedla Łęgi i Świt ma połączyć biegnąca nad wąwozem kładka. Na Łukowskiej będzie nowy asfalt.

Nowe miejsca parkingowe powstaną przy Gościnnej, Ułanów, Hetmańskiej, Kawaleryjskiej i Rycerskiej. W projekcie budżetu znajdą się też pieniądze na opracowanie dokumentacji do budowy ul. Robotniczej od Wilczej do Wspólnej oraz Wilczej od Robotniczej do Długiej. Przy Elektrycznej wyremontowane mają być schody do przedszkola.

Parking z ażurowych płyt powstać ma też wzdłuż ul. Bazylianówka od Porzeczkowej do Magnoliowej po stronie przeciwnej niż kościół. Na listę wydatków trafić ma budowa ul. Goplan, Paśnikowskiego, Jemiołowej, Nadrzecznej od Rejtana do Mickiewicza, podobnie jak ul. Bogdanówka między Bartniczą i Kasztelańską, budowa ul. Skalistej od Uroczej do Sławinkowskiej, chodnik przy Romanowskiego, a także przedłużenie ul. Romanowskiego do Parysa.

Przebudowane mają być ciągi piesze przy ul. Kruka, Borelowskiego, Brzózki, Struga i Morwowej.

Przy Krężnickiej powstanie chodnik od Pasiecznej do przejazdu kolejowego, dokończony będzie chodnik przy Pszczelej, a do połowy czerwca staną brakujące latarnie przy Cienistej.

Planowane jest też dokończenie chodnika i oświetlenia w ul. Dożynkowej, oświetlenie fragmentu ul. Nałęczowskiej, remont chodnika wzdłuż
ul. Kruczkowskiego między przychodnią a ul. Zemborzycką, wyremontowana ma być też ul. Noskowskiego, a także dojazd do przedszkola od ul. Niepodległości.

Przy ul. Lwowskiej i na os. Botanik powstać mają place zabaw, a plac przy Radzyńskiej ma być zmodernizowany.

Na liście są jeszcze inne wydatki (w tym remonty w szkołach), a prezydent ma się zastanawiać nad "upchnięciem” kolejnych, szansę ma m.in. ul. Symfoniczna.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Mieszkaniec
Zorientowany
krzysiek
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Mieszkaniec
Mieszkaniec (8 grudnia 2012 o 14:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trasa roweorwa wyłącznie powinna być na chodnikach
Rozwiń
Zorientowany
Zorientowany (7 grudnia 2012 o 18:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mieszkaniec ul. Ł.' timestamp='1354887692' post='706559']
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
[/quote]

No i dlaczego Pan mieszkaniec kłamie?

Opóźnienie remontu ul. Łęczyńskiej to "zasługa" pracowników Zarządu Dróg i Mostów (pion Inwestycji pod dyr. Kawą), którzy przez całe miesiące próbowali zrobić wszystko by zaprojektowano drogę niezgodnie z obowiązującym prawem. A rowerzyści po prostu do tego nie dopuścili.

Po pierwsze pasy rowerowe były wpisane w SIWZ przetargu.

Po drugie "śmieszka rowerowa" którą projektant z Warszawy wykonał pod dyktando ZDiM była dla rowerzystów niebezpieczna i sprzeczna z zapisami Standardów Rowerowych. Poza tym biegła tylko po jednej stronie (na zmianę) tak, że wiele relacji bocznych było z niej niedostępnych, przez co rowerzyści zgodnie z prawem mogliby na niektórych odcinkach zupełnie legalnie jechać po ulicy mając gdzieś obok bubla rowerowego.

Po trzecie wykonanie pasów rowerowych NIE WYMAGA ŻADNYCH WYBURZEŃ, proszę w tej sprawie nie kierować się kłamstwami z ZDiM i niewiedzą Rady Dzielnicy. Na spotkaniu z projektantem została uzgodniona wersja która umożliwia wykonanie obustronnych pasów prawie na całej długości w istniejącej linii zabudowy, jedynie z niewielkimi poszerzeniami drogi.

Po czwarte istnieje od ponad roku dokument "Polityka Rowerowa Miasta Lublin" (przyjęta na sesji RM X/2011), która zakłada promocję i wzrost udziału ruchu rowerowego w skali miasta.

Po piąte jest niepojęte, by mieszkańcy ul. Łęczyńskiej woleli by ich ulica była drogą tranzytową (dojazd do Lotniska jak to pan dyr ZDiM w gazecie głosił, haha, szkoda że nie od razu na Księżyc), zamiast lokalną z tranzytem wyrzuconym na Unii Lubelskiej i Witosa. Większy ruch rowerowy to mniej hałasu i spalin, co chyba jest oczywiste, ale nie dla tych którzy wolą zrobić wszystko by ruch rowerowy z ul. Łęczyńskiej został wyrzucony.

Po szóste rowerzysta ma takie samo prawo do bezpiecznego poruszania się po mieście jak kierowca. Twierdzenie że rowerzyści nie płacą podatków w paliwie na drogi i nie mają prawa się domagać tras rowerowych to patologia i utrwalanie niewiedzy. Opłaty paliwowe idą do budżetu centralnego a nie budżetu samorządu, natomiast paliwo rowerzystów czyli codziennie pożywienie, jest bardzo często kupowane w sklepach które płacą potem podatki w Lublinie.

Po siódme - mniej emocji, więcej faktów, mniej samochodu, więcej roweru, a życie stanie się przyjemniejsze.

Pozdrawiam
Rozwiń
krzysiek
krzysiek (7 grudnia 2012 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja mieszkam na Głównej bez kanalizacji, oświetlenia, chodnika i ze studnia głębinowa ponieważ nie mozna się podpiąc do wodociągu w którym jest za niskie ciśnienie. Czy ta ulica przestanie być Główna jedynie z nazwy?
Rozwiń
mieszkaniec ul. Ł.
mieszkaniec ul. Ł. (7 grudnia 2012 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='ToBi' timestamp='1354879708' post='706474']
Ileż razy można powtarzać że remont Łęczyńskiej jest przesunięty w czasie ze względu na remont tunelu na Kunickiego? Czy to jest aż tak ciężko zrozumieć?
[/quote]
To nie jest prawda !!!! Remont ul Łęczyńskiej oprotestowali rowerzyści. Chcą żeby wybudować (w jezdni) pasy rowerowe. A żeby to zrobić, to trzeba poszerzyć jezdnię, czyli wyburzyć budynki mieszkalne i dać ludziom nowe mieszkania. Miasto nie ma pieniędzy na to, żeby wydać miliony bo rowerzysta chce jeździć po pasie rowerowym. I tak remont "padł".
Rozwiń
Rysa
Rysa (7 grudnia 2012 o 14:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z przedłużeniem Krańcowej. Czy któryś z lubelskich posłów wystąpił z interpelacją do ministra obrony narodowej w sprawie przeciągających się rozmów w sprawie przekazania przez wojsko terenu zarezerwowanego już kilka lat temu pod tą inwestycję. Co nowy dowódca jednostki to nowe żądania i tak w koło Macieju.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!