piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Budżet Lublina na rok 2011: Dziś głosowanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 stycznia 2011, 18:52
Autor: Dominik Smaga

Ostateczne decyzje dotyczące budżetu miasta radni podejmą w styczniu przyszłego roku  (fot. Bartek Ż
Ostateczne decyzje dotyczące budżetu miasta radni podejmą w styczniu przyszłego roku (fot. Bartek Ż

To najważniejsza w ciągu roku decyzja miejskich radnych. Jeśli poprą prezydencki projekt podziału miejskich pieniędzy, to czeka nas rok pełen robót drogowych, przesiadka do nowych autobusów, nowe boiska przy szkołach, budowa stadionu, ulic i nowej szkoły..

Klub PiS już zapowiada, że poprze prezydencki projekt budżetu. Bez jego głosów prezydent nic by nie zdziałał, bo PiS ma większość głosów w radzie.

– Prace nad tym projektem pokazały bardzo silną wolę porozumienia ze strony prezydenta Żuka – mówi Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu. – Wiele spraw zgłaszanych przez naszych radnych zostało uwzględnione w autopoprawkach do projektu budżetu jak choćby modernizacja szkolnych boisk, rozpoczęcie budowy szkoły w dzielnicy Sławin, zwiększenie puli pieniędzy przeznaczonej na remonty chodników i dróg – dodaje.

Ale jest też i łyżka dziegciu. PiS podkreśla, że obawia się nieco o to, czy miejskie finanse nie zostaną nazbyt nadszarpnięte budową nowego stadionu piłkarskiego. Ale mimo tych wątpliwości budżet poprze. – Nasz klub udzieli prezydentowi kredytu zaufania w nadziei, że zrealizuje on swoje zamierzenia – mówi Tułajew.

Radni Platformy, z której wywodzi się prezydent chwalą projekt budżetu. – I wcale nie z powodów politycznych, to po prostu bardzo dobry projekt. Jest w nim wiele zadań zgłaszanych przez radnych z obydwu klubów, prezydent wpisał je na tyle, na ile było to możliwe, bo wiadomo, że budżet nie jest z gumy – komentuje Michał Krawczyk (PO). – Największa zaleta tego projektu to dużo drobnych inwestycji w dzielnicach, które nie były realizowane przez ostatnie lata, a teraz zostały bezpośrednio wpisane do dokumentu, mówię tu o różnych małych ulicach i chodnikach.

Jeśli projekt zostanie przyjęty, to czeka nas bardzo ciężki rok na drogach.

W planie jest wiele remontów, m.in. ul. Krochmalnej, al. Kraśnickiej, Kompozytorów Polskich, Smorawińskiego, Koryznowej czy Lwowskiej. Przebudowane będzie skrzyżowanie al. Solidarności z Dolną 3 Maja, ruszyć ma przebudowa Głuskiej, będą pieniądze na budowę ulic współfinansowanych przez mieszkańców.

Ruszy też budowa nowego odcinka Grygowej, Do Dysa i Stefczyka, będą również pieniądze na budowę lotniska, stadionu, remont Teatru Starego i Centrum Kultury, wymianę przystanków i autobusów.

W planie jest też budowa Orlików przy podstawówkach nr 6, 29 i 52, Gimnazjum nr 2 i zespole szkół przy Al. Racławickich, a także podwyżki dla niepedagogicznych pracowników oświaty
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
karola
m
mandzia
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

karola
karola (27 stycznia 2011 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No w końcu może zacznie się przebudowa Głuskiej bo już się po niej jeździć nie da!!
Rozwiń
m
m (27 stycznia 2011 o 12:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co z przedłużeniem Związkowej do Walecznych,czy trzeba protestować przed UM jak przy S17
Rozwiń
mandzia
mandzia (27 stycznia 2011 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to kwestia jakosci nawierzchni
jak sie polozy dobra to tiry nie zniszcza
Rozwiń
KK
KK (27 stycznia 2011 o 11:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lublinianin' timestamp='1296115071' post='429635']
No ok ale po co remontować krochmalną fakt jest dziurawa jak ser szwajcarski ale przy budowie stadionu zostanie znowu zniszczona więc może lepiej zrobić to juz po fakcie a nie wyrzucaćpieniądze w błoto
[/quote]
Taki sposób myślenia króluje tu od lat ,ot cała Polska ,gdzie indziej robi się najpierw szosy i całą infrastrukturę a póżniej się buduje .Panie szanowny cała problem w tym że tutaj nie buduje się porządnych szos tylko namiastki drogo podobne ,bo trzeba za dużo na łapówki wydać i tym sposobem 1km w Polsce przerósł juz 1km w zachodniej Europie .Tak niestety żyjemy w państwie rządzącym przez oszołomów a często wręcz przez zwykłych złodzieji
Rozwiń
Michaś
Michaś (27 stycznia 2011 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzymamy kciuki Panie Prezydencie:)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!