Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2011 r.
13:40
Edytuj ten wpis

Budżet Lublina przyjęty. Po raz pierwszy w historii bez sprzeciwów

Autor: Zdjęcie autora drs
0 9 A A
Rada Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski/archiwum)
Rada Miasta Lublin (Maciej Kaczanowski/archiwum)

Dziękuję – to słowo wyjątkowo często padało podczas dyskusji nad budżetem. Radni chwalili prezydenta za to, że tworząc listę wydatków uwzględnił wiele ich próśb. A prezydent dziękował im za współpracę i podpowiedzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zachwytom nie było końca. – To pierwszy autorski budżet prezydenta, który zaważy na całej kadencji – mówi Stanisław Podgórski, szef klubu PO. – Lublin długo czekał na osobę, która potrafi połączyć ludzi dla tak wyświechtanej idei, jak dobro wspólne – chwalił Piotr Kowalczyk (PiS), przewodniczący Rady Miasta.

Ale często padały stwierdzenia, że budżet jest bardzo optymistyczny. I pytania, czy uda się zarobić na sprzedaży nieruchomości, które już w tym roku sprzedają się słabo. A także pytania o plan awaryjny. Tu radny PiS, Mariusz Banach sugerował, że jeśli coś ciąć, to przedłużenie al. Solidarności do obwodnicy, bo od Warszawy dałoby się jechać ul. Poligonową.

Prezydent zapowiada już plan cięć. – Ale inwestycje i remonty w dzielnicach będą chronione – zapewnia Żuk. To, czy miasto zyska dotacje na al. Solidarności okaże się w połowie stycznia. Jeśli dostanie, to miasto uruchomi też budowę estakady nad ul. Głęboką. Żuk zapewnia też, że nie ma mowy o sprzedaży LPEC-u, ani rezygnacji z budowy stadionu.

Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera. Miasto ma wydać 1,77 mld zł, najwięcej na oświatę. Na liście inwestycji jest m.in. Centrum Kultury, Ogród Saski, podstawówka dla Sławina, przedszkole ze żłobkiem przy Wolskiej, basen przy ul. Roztocze, trakcja trolejbusowa w ul. Wileńskiej, Głębokiej, Diamentowej, al. Unii Lubelskiej, ul. Podzamcze i Unickiej. Miasto zamierza też m.in. zamontować na przystankach elektroniczne wyświetlacze pokazujące, za jaki czas przyjedzie autobus danej linii. Ratusz dofinansuje też budowę nowej siedziby Komisariatu III Policji przy ul. Kunickiego.

Wybrane roboty drogowe

• Remonty: Dolna 3 Maja, Lubartowska (Solidarności–Unicka), Koncertowa od Braci Wieniawskich do Zelwerowicza, Diamentowa od Medalionów do Olszewskiego; Zemborzycka (Diamentowa–Osmolicka), Długa (Lotnicza–Krańcowa), Nowy Świat, Urmowskiego, Mieszka I, Symfoniczna, Leszetyckiego, Paderewskiego, Harnasie, Zakopiańska,

• Przebudowy: Łęczyńska, Głuska, Czwartek, Mireckiego, Dożynkowa, Jana Sawy, Guliwera, Cyda, Beatrycze, al. Warszawska, skrzyżowanie Zemborzycka–Diamentowa, Lubartowska–Obywatelska, Filaretów (Głęboka–Zana) wraz z budową prawoskrętu w Głęboką,

• Budowy: rozpoczęcie ul. Jantarowej, chodnik od Agatowej do Granitowej, łącznik od Paśnikowskiego do Parysa, ul. Sławin, ul. Do Dysa, Stefczyka, Zelwerowicza (Poligonowa–Koncertowa).

Budżet Lublina. Zobacz na co miasto wyda nasze pieniądze

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 23:07
[quote name='gosc' timestamp='1324586520' post='574262']
bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
[/quote]

Co to znaczy : cytuję: "wyszedł z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych" ??? Od kiedy to Radny Miasta Lublina wychodzi sobie w sprawach rodzinnych czy prywatnych w trakcie kluczowej sesji nt. Budżetu Miasta Lublina? Czekamy na szczegóły...czekamy!!!
Avatar
Titanic / 22 grudnia 2011 o 22:37
Pamiętam podobne poparcia w końcówce lat 80 oraz na początku lat 90 ubiegłego wieku - jak musi być źle skoro zdecydowali się scenariusz propagandy sukcesu powtórzyć?

Różnica pomiędzy tamtym, a tym jest taka, że teraz zadłużenie Lublina jest niemal 1000 razy wyższe.

Bezrobocie, zaległości pracodawców wobec pracowników, firm wobec wierzycieli i zadłużenie miasta wskazują jednoznacznie, że tak źle jeszcze nie było - czy to zrodziło taką jednomyślność, która pozwoli choćby na jeszcze jeden miesiąc zainkasowania diet i poborów???
Avatar
gosc / 22 grudnia 2011 o 21:42
[quote name='generation_next' timestamp='1324579085' post='574200']
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
[/quote]

bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
Avatar
Rzeczywistość / 22 grudnia 2011 o 21:15
Żuk jest nieodpowiedzialny. Poparli go radni bo obiecał im wszysko co chcieli , teraz po pieniądze będzie musiał iść z łomem do banku lub rozbić szybę u jubilera, bo jak mówił Lepper -tam jest kasa.
Jedyny mądry i nieżależny radny to Gąbka i on wie co mówi.Żuk rozdaje Inflanty, tylko jak długo będzie tak brnął w tę czarną dziurę. Za rok zobaczymy....., bo cudów nie ma a wszystko na kryzys zwalić się nie da.
Avatar
mhm / 22 grudnia 2011 o 21:11
po raz pierwszy zaczynam wierzyc, ze dobrze wybralam zakreslajac kwadracik przy nazwisku Żuk, oby tak dalej.
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2011 o 20:38
Faktem jest, ze Zuk to facet z jajami, co trudno powiedziec o poprzednikach... tak trzymac Papie Prezydencie.
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 19:38
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
Avatar
Devon / 22 grudnia 2011 o 18:28
Niezły rok się szykuje, a lista remontów dróg znów robi wrażenie. Oby finanse miasta i nowi inwestorzy dopisali
Avatar
Karr / 22 grudnia 2011 o 17:47
W końcu po tylu latach jest duża nadzieja na lepsze jutro!!!Lublin się zmienia Panie prezydencie ...DZIĘKUJEMY !!!
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 23:07
[quote name='gosc' timestamp='1324586520' post='574262']
bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
[/quote]

Co to znaczy : cytuję: "wyszedł z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych" ??? Od kiedy to Radny Miasta Lublina wychodzi sobie w sprawach rodzinnych czy prywatnych w trakcie kluczowej sesji nt. Budżetu Miasta Lublina? Czekamy na szczegóły...czekamy!!!
Avatar
Titanic / 22 grudnia 2011 o 22:37
Pamiętam podobne poparcia w końcówce lat 80 oraz na początku lat 90 ubiegłego wieku - jak musi być źle skoro zdecydowali się scenariusz propagandy sukcesu powtórzyć?

Różnica pomiędzy tamtym, a tym jest taka, że teraz zadłużenie Lublina jest niemal 1000 razy wyższe.

Bezrobocie, zaległości pracodawców wobec pracowników, firm wobec wierzycieli i zadłużenie miasta wskazują jednoznacznie, że tak źle jeszcze nie było - czy to zrodziło taką jednomyślność, która pozwoli choćby na jeszcze jeden miesiąc zainkasowania diet i poborów???
Avatar
gosc / 22 grudnia 2011 o 21:42
[quote name='generation_next' timestamp='1324579085' post='574200']
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
[/quote]

bo wyszedl z sesji w sprawach rodzinnych czy prywatnych, wcześniej wypowiadajac się poparl budżet, ale na głosowaniu go nie było.
Avatar
Rzeczywistość / 22 grudnia 2011 o 21:15
Żuk jest nieodpowiedzialny. Poparli go radni bo obiecał im wszysko co chcieli , teraz po pieniądze będzie musiał iść z łomem do banku lub rozbić szybę u jubilera, bo jak mówił Lepper -tam jest kasa.
Jedyny mądry i nieżależny radny to Gąbka i on wie co mówi.Żuk rozdaje Inflanty, tylko jak długo będzie tak brnął w tę czarną dziurę. Za rok zobaczymy....., bo cudów nie ma a wszystko na kryzys zwalić się nie da.
Avatar
mhm / 22 grudnia 2011 o 21:11
po raz pierwszy zaczynam wierzyc, ze dobrze wybralam zakreslajac kwadracik przy nazwisku Żuk, oby tak dalej.
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2011 o 20:38
Faktem jest, ze Zuk to facet z jajami, co trudno powiedziec o poprzednikach... tak trzymac Papie Prezydencie.
Avatar
generation_next / 22 grudnia 2011 o 19:38
cyt."Budżet poparło 30 radnych, nie głosował tylko radny SLD, Jan Gąbka, ale wcześniej oświadczył, że projekt popiera." Indolencja radnego zastanawia: jesli popiera projekt budżetu to czemu nie głosował?
Avatar
Devon / 22 grudnia 2011 o 18:28
Niezły rok się szykuje, a lista remontów dróg znów robi wrażenie. Oby finanse miasta i nowi inwestorzy dopisali
Avatar
Karr / 22 grudnia 2011 o 17:47
W końcu po tylu latach jest duża nadzieja na lepsze jutro!!!Lublin się zmienia Panie prezydencie ...DZIĘKUJEMY !!!
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 11

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 3

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!