Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 kwietnia 2017 r.
15:12

Burgery odjechały z centrum Lublina. To decyzja konserwatora zabytków

Autor: Zdjęcie autora ask
243 28 A A
Właściciel busa nie miał zgody na postój w tym miejscu
Właściciel busa nie miał zgody na postój w tym miejscu (fot. Maciej Kaczanowski)

Street Szef, czyli charakterystyczny czerwony bus, z którego kupić można hamburgery opuścił na stałe róg ulicy Peowiaków i Kołłątaja. To efekt decyzji konserwatora zabytków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ostatni dzień miesiąca jest jednocześnie ostatnim dniem na Peowiaków – poinformowali prowadzący punkt gastronomiczny. – Przetrwaliśmy nawet mróz, deszczysko i 40 stopniowe upały czy kradzież kabla zasilającego. Niestety decyzji konserwatora zabytków już nie byliśmy w stanie przeskoczyć.

A ta została wydana już w ubiegłym roku.

– Bus postawiono bez jakichkolwiek pozwoleń i uzgodnień. Uważamy, że podobny pojazd w tamtym miejscu nie powinien funkcjonować – przyznaje Piotr Mazur z biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. – Od tej decyzji przedsiębiorcy się odwołali, ale ostatecznie Konserwator Generalny utrzymał naszą decyzję w mocy. Działka, na której stał bus wymaga przeprowadzenia dalszych prac. Niestety nie mamy wpływu na nakazanie prac estetyzujących to miejsce.

Tymczasem właściciele Street Szefa zachęcają swoich klientów do wskazywania miejsc, w których mogliby kontynuować działalność. Wśród pomysłów, które padają jest odnowiony plac Litewski, plac przed Galerią Centrum, czy Zalew Zemborzycki.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mateusz / 7 kwietnia 2017 o 14:55
To jest po prostu skandal :( zamiast pomóc kreatywnym chłopakom rozkręcać biznes to jeszcze podkladaja im nogi. Jestem załamany, państwo Polskie kompletnie nie nadaje się do życia :( ten urzędnik musi być upośledzony, właśnie stoję na Peowiaków i miejsce to wygląda teraz obleśnie, ten folder truck nadawał klimatu, a klienci (w tym ja) mieli alternatywę dla tego syfu z McDonald's i KFC. Dla mnie konserwator do zwolnienia, ale im nic nie grozi bo są jak meble w tych urzędach, nie można ich za nic rozliczyć, a oni sobie nawet nie zdają sprawy, że 90% z nich nie poradzilaby sobie w żadnej prywatnej firmie. Zamiast napędzać gospodarkę to cofają ja w rozwoju, po prostu żal... Trzymajcie się chłopaki, ja się z tą decyzją nie pogodze, ale wierzę, że coś wymyslicie!
To jest po prostu skandal :( zamiast pomóc kreatywnym chłopakom rozkręcać biznes to jeszcze podkladaja im nogi. Jestem załamany, państwo Polskie kompletnie nie nadaje się do życia :( ten urzędnik musi być upośledzony, właśnie stoję na Peowiaków i miejsce to wygląda teraz obleśnie, ten folder truck nadawał klimatu, a klienci (w tym ja) mieli alternatywę dla tego syfu z McDonald's i KFC. Dla mnie konserwator do zwolnienia, ale im nic nie grozi bo są jak meble w tych urzędach, nie można ich za nic rozliczyć, a oni sobie nawet nie zdają sprawy, ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 19:00
stawiajcie chłopaki na Placu Teatralnym przed CSK, wszyscy skorzystają :) !
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 15:59
Na parkingu pod ratuszem postawcie.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 14:41
Dobrze byłoby wywalić w cholerę ten bar pod akacją naprzeciw CK - stoją tam ciągle zadżumione żule na balkoniku, drą mordy i palą papierosy...
Avatar
Pawelek / 4 kwietnia 2017 o 08:52
NAJ FAJNIEJ TO JAK BY SOBIE MUZGI W FORMALINIE ZAKONSERWOWALI BANDA NIEROBOW BEZPRODUKTYWNYCH  BO NIC TAM NIGDY SIE NIE NAUCZA LITEWSKI JUZ NA GUWNO PRZEROBILI DROGI CHYBA JEDNEJ W CENTRUM O JAKO TAKIEJ NAWIERZCHNI NIEMA A TEN BUSA WYRZUCA D E BYLLL MOZE CZAS BY DZIADA POGONIC 
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 07:58
Gratulacje dla konserwatora. Usuwa Street food na kołach ( dość estetyczny pojazd ) a pozwala na wybudowanie obrzydliwych bunkrów z betonu i szkła w centrum miasta ( 3 maja i Radziwilowska ). Szczere gratulacje, chłopaki nie mieli na dużą wpłatę ??
Avatar
stara lampa / 3 kwietnia 2017 o 21:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Podejrzewam, że to znowu sprawka PiSu..."
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A ja podejrzewam, że jednak KOD-u... To mi bardziej pasuje do ich pomysłów.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 20:33
Reszta dziadostwa nie przeszkadza konserwatorowi?
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 19:29
Skandaliczna decyzja ! konserwator do natychmiastowego zwolnienia !!! Nie ma gustu ten kiczowaty Pan .....
Avatar
Pol / 3 kwietnia 2017 o 19:20
Aparat władzy znów górą.
Avatar
Mateusz / 7 kwietnia 2017 o 14:55
To jest po prostu skandal :( zamiast pomóc kreatywnym chłopakom rozkręcać biznes to jeszcze podkladaja im nogi. Jestem załamany, państwo Polskie kompletnie nie nadaje się do życia :( ten urzędnik musi być upośledzony, właśnie stoję na Peowiaków i miejsce to wygląda teraz obleśnie, ten folder truck nadawał klimatu, a klienci (w tym ja) mieli alternatywę dla tego syfu z McDonald's i KFC. Dla mnie konserwator do zwolnienia, ale im nic nie grozi bo są jak meble w tych urzędach, nie można ich za nic rozliczyć, a oni sobie nawet nie zdają sprawy, że 90% z nich nie poradzilaby sobie w żadnej prywatnej firmie. Zamiast napędzać gospodarkę to cofają ja w rozwoju, po prostu żal... Trzymajcie się chłopaki, ja się z tą decyzją nie pogodze, ale wierzę, że coś wymyslicie!
To jest po prostu skandal :( zamiast pomóc kreatywnym chłopakom rozkręcać biznes to jeszcze podkladaja im nogi. Jestem załamany, państwo Polskie kompletnie nie nadaje się do życia :( ten urzędnik musi być upośledzony, właśnie stoję na Peowiaków i miejsce to wygląda teraz obleśnie, ten folder truck nadawał klimatu, a klienci (w tym ja) mieli alternatywę dla tego syfu z McDonald's i KFC. Dla mnie konserwator do zwolnienia, ale im nic nie grozi bo są jak meble w tych urzędach, nie można ich za nic rozliczyć, a oni sobie nawet nie zdają sprawy, ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 19:00
stawiajcie chłopaki na Placu Teatralnym przed CSK, wszyscy skorzystają :) !
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 15:59
Na parkingu pod ratuszem postawcie.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 14:41
Dobrze byłoby wywalić w cholerę ten bar pod akacją naprzeciw CK - stoją tam ciągle zadżumione żule na balkoniku, drą mordy i palą papierosy...
Avatar
Pawelek / 4 kwietnia 2017 o 08:52
NAJ FAJNIEJ TO JAK BY SOBIE MUZGI W FORMALINIE ZAKONSERWOWALI BANDA NIEROBOW BEZPRODUKTYWNYCH  BO NIC TAM NIGDY SIE NIE NAUCZA LITEWSKI JUZ NA GUWNO PRZEROBILI DROGI CHYBA JEDNEJ W CENTRUM O JAKO TAKIEJ NAWIERZCHNI NIEMA A TEN BUSA WYRZUCA D E BYLLL MOZE CZAS BY DZIADA POGONIC 
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 07:58
Gratulacje dla konserwatora. Usuwa Street food na kołach ( dość estetyczny pojazd ) a pozwala na wybudowanie obrzydliwych bunkrów z betonu i szkła w centrum miasta ( 3 maja i Radziwilowska ). Szczere gratulacje, chłopaki nie mieli na dużą wpłatę ??
Avatar
stara lampa / 3 kwietnia 2017 o 21:50
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Podejrzewam, że to znowu sprawka PiSu..."
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
A ja podejrzewam, że jednak KOD-u... To mi bardziej pasuje do ich pomysłów.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 20:33
Reszta dziadostwa nie przeszkadza konserwatorowi?
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2017 o 19:29
Skandaliczna decyzja ! konserwator do natychmiastowego zwolnienia !!! Nie ma gustu ten kiczowaty Pan .....
Avatar
Pol / 3 kwietnia 2017 o 19:20
Aparat władzy znów górą.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!