piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Burmistrz się reklamuje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 grudnia 2004, 22:17
Autor: Fabian Plapis

Już blisko 90 tysięcy złotych wydał w tym roku Urząd Miasta w Kraśniku na płatne reklamy i ogłoszenia. Opozycyjni radni uważają, że to zdecydowanie za dużo.

Miasto wydało na ogłoszenia w lokalnej gazecie ponad 13 tys. zł, a w telewizji „Kraśnik” 76 tys. Ta druga pozycja najbardziej nie spodobała się radnym.
– Uważam, że to są za duże i zupełnie niepotrzebne wydatki – ostro zaznacza Mirosław Sznajder, radny niezrzeszony. – Już w ubiegłym roku zwracaliśmy burmistrzowi na to uwagę. Komisja Rewizyjna Urzędu Miasta zobligowała burmistrza, aby wydatki na telewizję zostały zmniejszone.
Miasto broni się przed zarzutami. – Ustawa o samorządzie gminnym nakłada na nas obowiązek informowania mieszkańców o realizowanej przez samorząd polityce społecznej i gospodarczej oraz utrzymywania z wyborcami więzi – odpiera Daniel Niedziałek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Kraśniku. – Ten obowiązek realizujemy wielorako. Między innymi przez zamawianie programów informacyjnych, ale też edukacyjnych w TV Kraśnik. Telewizja dociera do wielu mieszkańców. Osobą zatwierdzającą dany program do emisji jestem ja.
– Wydatki na telewizję są zbędne, ponieważ to samo ogłoszenie lub zawiadomienie o przetargu ukazuje się jednocześnie w gazecie lokalnej, na stronach internetowych miasta i na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta – twierdzi Raszard Iracki, radny Ko
mitetu Twoje Miasto. – A poza tym zasięg telewizji jest ograniczony do mieszkańców, którzy mają kablówkę.
Niektórzy kraśniczanie uważają, że wydatki na reklamy i ogłoszenia są w ogóle niepotrzebne. – Zamiast wydawać pieniądze na programy telewizyjne, lepiej przeznaczyć je na drogi, szkoły – uważają.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!