poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Burzliwe zebranie członków spółdzielni LSM. Mieszkańcy sprzeciwili się planom prezesa

Dodano: 24 kwietnia 2017, 13:07
Autor: dd

83 osoby zagłosowały przeciw planom inwestycyjnym na osiedlu Piastowskim (LSM) w Lublinie. W tajnym głosowaniu mieszkańcy nie udzielili też zarządowi absolutorium.

Piątkowe walne zgromadzenie spółdzielców LSM z osiedla Piastowskiego miało burzliwy przebieg. Najwięcej kontrowersji wzbudzała inwestycja na terenie osiedla. Według mieszkańców, którzy w większości sprzeciwiają planom inwestycyjnym, zarząd chce na tzw. zielonym placu zabaw nieopodal ul. Bolesława Chrobrego wybudować 7-piętrowy budynek.

– Prezes twierdzi, że to byłby dom przeznaczony dla osób starszych, tymczasem to zwykły komercyjny apartamentowiec – mówi jedna z mieszkanek osiedla. – Ta działka nie jest odpowiednim miejscem na taką inwestycję. Tu młodzież gra w piłkę, starsi ludzie odpoczywają, jest miejsce do fitness, jest dużo zieleni. To jedyne takie miejsce w okolicy – dodaje.

Podczas spotkania w sali widowiskowej domu kultury 83 osoby zagłosowały za odstąpieniem od inwestycji, 9 się wstrzymało, nikt nie głosował „za”. – Od grudnia zbieramy też podpisy przeciwko budowie, mamy już ich 700 – mówi nam przedstawicielka Komitetu Obrony Zielonego Placu Zabaw.

Mieszkańcy na zebraniu głosowali również przeciwko przyjęciu sprawozdań rady nadzorczej i zarządu, przez co zarząd nie uzyskał absolutorium z działalności zarządu w 2016 r.

Obecny na walnym prezes Jan Gąbka, prezes LSM, mimo usilnych próśb zebranych, nie chciał odpowiadać na pytania. – Państwo wiecie swoje i przyszliście tu w określonym celu – powiedział i opuścił salę.

– Mieszkańcy pokazali, że mają dość obecnego zarządu, który ich nie szanuje – mówi Emilia Lipińska z Komitetu Obrony Zielonego Placu Zabaw. – Choć jedni uważają, że nic się nie da zrobić, to osiedle Piastowskie pokazało, że jest to możliwe. Teraz najważniejsze jest to, aby kolejne osiedla poszły za naszym przykładem i także zagłosowały za odrzuceniem sprawozdań władz LSM oraz zablokowaniem inwestycji na naszym osiedlu – mówi. – Wierzymy, że to jedyna droga do uratowania także innych części LSM przed ich niechcianym dogęszczaniem. Apelujemy do sąsiadów, aby uczestniczyli w zebraniach i glosowali tak jak my.

Czytaj więcej o: Lublin
Spokój
JA
Użytkownik niezarejestrowany
(83) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Spokój
Spokój (26 kwietnia 2017 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masakra, parę osób robi zament, bo co bo Gębka nie jest z PIS. Krzykacze krzyczą i sami nie więdzą na co się porywają, o co te pretensje.Chodniki są robione bloki odnawiania, windy jak tylko się zepsuje są naprawiane. A że miejsc parkinowych ciągle brakuję, no cóż tak to jest jak się trzyma na parkingu po dwa samochody.Krzyczą że się wystarczająco nachapał, mam wrażenie że co poniektórzy również by się chcieli nachapać. Chcą przyjdzie nowym na pewno z PIS i wszystkim mocherom zrobi tak jak będą chcieli. A potem będą płakać że czynsz wysoki itp.
Rozwiń
JA
JA (25 kwietnia 2017 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na dzisiejszym
Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na którym zebraniu byli ochroniarze?
Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 20:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pozdrawiam serdecznie pana prezesa, który z naszych pieniedzy zatrudnil ochroniarzy, żeby nie wpuszczali ludzi na walne. Nie zostali wpuszczeni nawet wszyscy członkowie. Ochroniarze stosowali przemoc fizyczną wobec ludzi. Zostało złożone zawiadomienie na policje.
Rozwiń
Gość
Gość (25 kwietnia 2017 o 16:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jako Mieszkańcy Piastowskiego liczymy na aktywny udział pozostałych osiedli. Jednak w razie niepowodzenia mamy też plan B, w postaci wyodrębnienia się spod kajdanów prezesa. Założymy sobie swoją spółdzielnie na osiedlu. Mamy już nawet kandydata na nowego prezesa i zarząd. Są to osoby z dużym doświadczeniem kierowniczym i wiedzą prawniczą. Jednak wcześniej, na kolejnym walnym będziemy głosować o obniżenie wynagrodzenia zarządu LSM.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (83)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!