Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
19:41
Edytuj ten wpis

Busy w Lublinie mogą trafić na nowy dworzec

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A
Nowy dworzec powstaje w ekspresowym tempie między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS (Hanna B
Nowy dworzec powstaje w ekspresowym tempie między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS (Hanna B

W piątek mija termin, w którym Lubelska Fundacja Odnowy Zabytków musi oddać miastu dworzec busów przy Ruskiej w Lublinie. Jeśli tego nie zrobi, miasto otworzy obok nowy dworzec

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Umowa dzierżawy gruntów przy Ruskiej zawarta między miastem a LFOZ wygasła 31 października. Fundacja oddała wszystkie działki poza dworcem busów. Jego przekazanie fundacja uzależnia od wypłacenia przez miasto kwoty 360 tys. zł tytułem zwrotu kosztów urządzenia dworca. Miasto odmawia, twierdząc, że roszczenia są bezzasadne.

W piątek mija termin, w którym zgodnie z umową LFOZ powinna oddać działkę. – O godz. 10 udamy się na dworzec w celu protokolarnego przejęcia nieruchomości. Liczymy na to, że działka zostanie nam wydana – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Ale na razie nic nie wskazuje na to, by fundacja po dobroci opuściła teren. – Będziemy użytkowali nieruchomość bezumownie, z podwyższonym czynszem – zapowiada Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Fundacji. I dodaje, że LFOZ nadal oczekuje od miasta zwrotu 360 tys. zł. Fundacja gotowa jest sądzić się z Ratuszem o te pieniądze. A Ratusz zapowiada, że będzie w sądzie domagać się zwrotu nieruchomości.

– Jeśli fundacja nie odda gruntu, to od soboty busy będą mogły korzystać z nowego dworca przy Cerkiewnej. Dotyczy to także tych przewoźników, którzy nie podpisali umowy z nowym administratorem terenu, miejską spółką MKK – zapowiada Krzyżanowska.

Nowy dworzec powstaje w ekspresowym tempie między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS (na zdjęciu). – W mojej ocenie jest i większy, i wygodniejszy od tego przy Ruskiej – mówi Janusz Wilk, prezes spółki MKK.

Spółka zapewnia, że będzie gotowa przyjąć wszystkich przewoźników, nawet tych, którzy nie podpisali jeszcze z nią umów. Jak dotąd umowy z MKK podpisała większość przewoźników, tj. ok. 60 z 80, którzy zatrzymują się na dworcu przy Ruskiej.

Nie ma na razie decyzji w sprawie przyszłości prezesa LFOZ. Andrzej Gumieniczek oddał się do dyspozycji Rady Fundacji.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jadwiga / 19 marca 2013 o 23:17
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas!
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas! rozwiń
Avatar
lol / 30 listopada 2012 o 17:37
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
[/quote]

Jeśli się już tankujesz, to zatankuj sobie odrazu olej do głowy. Busy na satacji i przy ul.ruskiej to busy dalekiej komunikacji(warszawa, kraków, wrocław, gdańsk), a nie tak jak na dworcu przy ruskiej bliskiej komunikacji typu nałęczów, piaski, kraśnik, opole lubelskie
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że ki... rozwiń
Avatar
oj tam / 30 listopada 2012 o 15:20
prywatny użytkownik auta : sam się pogoń, ja muszę dojeżdzać do Lublina, czym dojadę jak auta nie mam:/
Avatar
prywatny użytkownik auta / 30 listopada 2012 o 12:54
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty... rozwiń
Avatar
Jadwiga / 19 marca 2013 o 23:17
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas!
Jechałam ostatnio busem z Lublina... a właściwie wydawało mi się, ze pojadę! Kupiłam wcześniej bilet, przyjechałam na dworzec 20 minut przed czasem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że kurs został odwołany!! Co za ludzie, mróz -10st. i co począć. Na szczęście jakiś starszy pan doradził mi, żebym udała się 50m dalej. I rzeczywiście - stały tam [url="http://www.przewozy-lublin.pl"]busy Lublin[/url] - Warszawa. Pojechałam szybko i sprawnie i nawet zdążyłam na czas! rozwiń
Avatar
lol / 30 listopada 2012 o 17:37
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
[/quote]

Jeśli się już tankujesz, to zatankuj sobie odrazu olej do głowy. Busy na satacji i przy ul.ruskiej to busy dalekiej komunikacji(warszawa, kraków, wrocław, gdańsk), a nie tak jak na dworcu przy ruskiej bliskiej komunikacji typu nałęczów, piaski, kraśnik, opole lubelskie
[quote name='prywatny użytkownik auta' timestamp='1354276466' post='702363']
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że ki... rozwiń
Avatar
oj tam / 30 listopada 2012 o 15:20
prywatny użytkownik auta : sam się pogoń, ja muszę dojeżdzać do Lublina, czym dojadę jak auta nie mam:/
Avatar
prywatny użytkownik auta / 30 listopada 2012 o 12:54
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty? (tak jak w płatnej strefie parkowania)
Pogonić tych sałaciarzy z busów na krańce miasta.Aktualnie parkują gdzie tylko się da.Na placu manewrowym PKS,przy katedrze prawosławnej a nawet blokują miejsca na pobliskiej stacji paliw.Trudno tam zajechać aby się zatankować czy skorzystać z odkurzacza.Sałaciarze tam jeżdżą "pod prąd" stwarzając zagrożenie dla innych,wymuszają pierwszeństwo,nie chcą zjechać na bok aby innym umożliwić skorzystanie ze stacji paliw.Dziwne,że kierownictwo tej stacji pozwala na takie zachowanie.
A może za każdy postój pobierać od busiarzy opłaty... rozwiń

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach

Roboty drogowe w Lublinie. Duże utrudnienia na dwóch ważnych ulicach 1 0

Nie doszło do zapowiadanego na wtorek zamknięcia przejazdu przed Bramą Krakowską. Bariery na Lubartowskiej oraz Królewskiej mają być ustawione w środę około południa.

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin
27 kwietnia 2018, 19:00

Koncert zespołu L.Stadt w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 kwietnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi grupa L.Stadt.

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie
film

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie 1 7

Rząd i przedstawiciele części środowiska osób niepełnosprawnych podpisali porozumienie. Zawiera ono między innymi zobowiązanie rządu do podniesienia wysokości renty socjalnej.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1. Pierwsza wygrana od września 3 1

Kibice Górnika długo musieli czekać na ten moment, ale wreszcie się doczekali. We wtorek zielono-czarni pokonali na swoim boisku Chrobrego Głogów 2:1. To pierwsza wygrana łęcznian od... 23 września 2017 roku

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty

Prezydent Etiopii obejrzy puławskie Azoty 8 0

W środę prezydent Demokratycznej Republiki Etiopii Mulatu Teshome Wurtu i jego małżonka odwiedzą Zakłady Azotowe „Puławy”. To szansa za pogłębienie współpracy gospodarczej i handlowej.

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie

Kolejna ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej. Sekcja w Lublinie 0 3

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyła się ekshumacja kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. Ciało zostało we wtorek przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem

Pacjent zmarł, bo nie dostał antybiotyku. Pięciu lekarzy z Lublina stanie przed sądem 5 5

W środę ma rozpocząć się proces pięciu lekarzy z Lublina, którzy przez swoje zaniedbania przyczynili się do śmierci pacjenta – dowodzą śledczy. Medycy nie podali antybiotyku mężczyźnie z zapaleniem wyrostka. Pacjent zmarł po operacji.

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem

Wypadek na al. Andersa. Rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z autem 4 6

Do wypadku doszło około godz. 18 na al. Andersa w Lublinie, w okolicach wyjazdu z parkingu pobliskiego supermarketu.

Festiwal KODY 2018. Wystąpili w Korei Północnej, zagrają w Lublinie [program koncertów]
9 maja 2018, 19:00
galeria

Festiwal KODY 2018. Wystąpili w Korei Północnej, zagrają w Lublinie [program koncertów] 4 0

Bilety na ten koncert rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. – 2,5 roku za tym chodziliśmy – przyznaje Paweł Hadrian z Centrum Spotkania Kultur. 12 maja w CSK zagra legenda europejskiej awangardy muzycznej - Laibach. Na jubileuszowej 10. edycji festiwalu KODY takich niezapomnianych muzycznych eksperymentów będzie więcej.

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS 9 2

CBA zatuszowało przeciek o tajnej operacji – twierdzi były szef lubelskiej delegatury Biura. Akcja CBA była wymierzona w asystenta lubelskiej posłanki PiS. Funkcjonariusz, który wykrył skandal, stracił pracę.

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży 14 1

Według najnowszych danych, łączny przychód spółek należących do Grupy Azoty przekroczył 9,6 mld, a zysk osiągnął prawie 490 mln zł. To dane znacznie lepsze od ubiegłorocznych. Filarem grupy kapitałowej pozostaje puławska spółka.

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego 0 0

We wtorek naszą redakcję odwiedzili wyjątkowo mili goście – uczniowie klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie.

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach 0 0

Nowe sale gimnastyczne mają powstać przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ekonomicznych im. Vetterów.

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na kreatywne warsztaty literacko-plastyczno-teatralne, które będą się odbywały w czwartki o godz. 16.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1 [ZAPIS RELACJI]

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 2:1 [ZAPIS RELACJI] 8 2

Zielono-czarni w zaległym meczu Nice 1 Ligi podejmują na swoim stadionie drużynę Chrobrego Głogów. Czy łęcznianom uda się odnieść pierwsze od 16 kolejek zwycięstwo?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!