czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Była europosłanka PiS do Muchy: Pani się też zestarzeje

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lutego 2011, 16:56

List otwarty do Joanny Muchy (Archiwum)
List otwarty do Joanny Muchy (Archiwum)

Szanowna Pani również się zestarzeje, szybciej niż się to wydaje – napisała do posłanki PO Joanny Muchy była eurodeputowana PiS, Hanna Foltyn-Kubicka.

O Joannie Musze jest głośno po tym, jak "POgłos” – partyjna gazeta Platformy Obywatelskiej – opublikowała jej wypowiedź: "Tylko jaki jest sens wykonywania takiej operacji (biodra) u 85-latka, który nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje”.

Joanna Mucha przekonuje, że tak nie powiedziała. Przyznaje jedynie, że nazbyt pośpiesznie autoryzowała wywiad. Zdaje sobie jednak sprawę, że to jej nie rozgrzesza.

Tymczasem PiS chce, żeby Muchę ukarała sejmowa komisja etyki, bo w jej wypowiedzi dopatrzył się m.in. nawoływania "do usankcjonowania eutanazji”.

Z kolei była eurodeputowana PiS z Pomorza – Hanna Foltyn-Kubicka napisała list otwarty do Joanny Muchy:

"Szanowna Pani Poseł,

Przepraszam, że z niejakim opóźnieniem piszę do Łaskawej Pani tenże list, który traktuję jako otwarty – ponieważ dnia 27 stycznia po ciężkim i skomplikowanym złamaniu uda, znalazłam się w szpitalu publicznym.

Jest to pierwszy w moim 61 letnim życiu pobyt w placówce służby zdrowia, dlatego przyglądam się Światu i Otoczeniu z pozycji pacjenta. Opóźnienie wynika z faktu, że byłam poddana operacji, po której dochodzę obecnie do sił.

Otóż była Pani uprzejma stwierdzić, iż starzy ludzie chodzą do lekarza z nudów. Oświadczam niniejszym Łaskawej Pani , że w moim przypadku i w przypadku wszystkich moich przyjaciół i znajomych, chodzenie do lekarza z tzw. nudów nie ma miejsca, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Z usług personelu medycznego miałam przyjemność korzystać do tej pory wyjątkowo sporadycznie, mając na względzie sytuację służby zdrowia w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, której przyglądam się od kilkudziesięciu lat.

I tutaj pozwolę sobie zadać pytanie Szanownej Pani, czy Pani cenne uwagi, które poczyniła Pani w mediach, dotyczą także Pani najbliższych?

Na koniec Droga Pani chciałabym życzyć Pani wiele zdrowia i naprawy usług medycznych w naszym Kraju.

A jako filolog chciałabym Pani zadedykować frazę "A życie jest chwilką tylko!” Tym zdaniem chcę Czcigodnej Pani uzmysłowić, że Szanowna Pani również się zestarzeje, szybciej niż się to wydaje.

Pozostaję z wyrazami najwyższego szacunku,

Hanna Foltyn-Kubicka, emerytka”

Czat z Joanną Muchą

Joanna Mucha będzie 14 lutego gościem na czacie Dziennika Wschodniego na Facebooku. Już teraz czekamy na pytania, które chcielibyście zadać posłance.

W czacie będą mogli wziąć udział posiadacze kont na Facebooku. Aby zadać pytanie trzeba będzie wejść na nasz profil utworzony w tym portalu i kliknąć przycisk "lubię to”.

Pytania możecie zadawać również e-mailem wysyłając je na adres: alarm24@dziennikwschodni.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
aga
(33) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 lutego 2011 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='aga' timestamp='1297253228' post='435320']
Posłanko Mucho, jakie przygotowanie medyczne "do życia" pani posiada ? w kontekście wygłaszanych opinii ?! Co pani wie o lekach ! Jakim prawem zabiera pani głos w temacie leczenia itp. Pani zawód upoważnia panią do zabierania głosu w kwestiach ekonomicznych raczej.
[/quote]

Każdy poseł, czy to po zawodówce czy po doktoracie z ekonomii (jak Mucha), jest "ekspertem" od wszystkiego. Tylko sondaże i afery medialne powodują "korektę" ich prawdziwych poglądów. Mucha już zmieniła zdanie. Znaczy .... wybory za pasem ... październik 2011.
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2011 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1297234490' post='435197']
Nie wymądrzaj się frajerze bo jesteś głupi jak but z lewej nogi. W tym co powiedziała posłanka Mucha jest wiele prawdy, tylko ludzie fałszywi jak ty i tobie podobni podnoszą larum, nie po to jednak by kogoś bronić, ale tylko po to aby zaszkodzić posłance. To jest jedyny powód waszego szczekania, bo każdy myślący człowiek wie że w wielu przypadkach wizyty u lekarzy są wynikiem pewnego przyzwyczajenia a nie rzeczywistej potrzeby. Tak jest i wasze obłudne ujadanie tego nie zmieni. Pani Mucha ma prawo do poglądów z którymi nie musisz zgadzać się, może się mylić, może zmieniać zdanie, nikt tego Jej nie może zabronić, nawet cała hałastra faryzeuszy. Tylko krowa i przygłup nie zmieniają swoich poglądów i przyzwyczajeń. Pozdrawiam wszystkich "przyjaciół" Pani posłanki, którym na sam Jej widok gnije wątroba. Radzę z tą dolegliwością udać się do lekarza bez względu na wiek.
[/quote]
DO PIACHU B.U.C,U,
Rozwiń
aga
aga (9 lutego 2011 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowni państwo.
Chciałam do tej gorącej dyskusji dodać, ze pani Mucha miała w komisji "medycznej"doskonalić prawo dla pacjentów! Nikt nie pisze o tym, że niektóre leki są produkowane w opakowaniach 28 sztuk i apteki nie sprzedadzą dwóch opakowań mimo, że lekarz wypisuje receptę!Ja raz w miesiącu MUSZE POJŚĆ do lekarza tylko po przypisanie leku,oraz po to by zobaczył czy choroba nie postępuje, a jestem jeszce młoda więc wg posłanki chodze do lekarza z przyjemnością i dla fantazji otrzymania recepty.Super . Co będzie jak będę stara? więc z poslanką sie spotkamy i pogadamy. Bo dotychczas widzimy się tylko na bankietach. tak, tak.Zbyt dużo płacę na ubezpieczenie bym mogła doświadczać takiego dyskomfortu jak przyjemność bycia w kolejce do lekarza. Posłana (JM) z Lublina w imieniu ludu, powinna wiedzieć po co ludzie chodzą do lekarza. NIKT NORMALNY nie je leków zamiast cukierków , bo to proceder krótkotrwały. Posłanko Mucho, jakie przygotowanie medyczne "do życia" pani posiada? w kontekście wygłaszanych opinii?! Stop.Co pani wie o lekach!Jakim prawem zabiera pani głos w temacie leczenia itp.Pani zawód upoważnia panią do zabierania głosu w kwestiach ekonomicznych raczej.Z tym nie dyskutuję. Proponuję zacząć szyć buty- będzie pani ekspertem w tej sztuce, tak jak w sztuce medycznej.
Rozwiń
aga
aga (9 lutego 2011 o 12:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1297191144' post='435016']
Co ty pleciesz ? Przecież Mucha sprostowała i ponownie "autoryzowała" swoje teksty. Określ się czy lubisz teksty Muchy te pierwsze czy te poprawione.

Wywiad autoryzowany "w pośpiechu" :
"Jaki jest sens wykonywania takiej operacji u 85-latka, który nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje"

Powtórnie autoryzowany wywiad :
"Jeśli w wyniku takiego postępowania operacji poddaje się pacjenta, który już od kilku lat nie chodzi, ma zwiotczałe mięśnie, bardzo słaby kontakt z otoczeniem a dodatkowo problemy kardiologiczne – to poddanie takiego pacjenta operacji w większym stopniu zagraża jego życiu niż służy jego poprawie"

Wywiad autoryzowany "w pośpiechu" :
"Starsi ludzie przyzwyczajeni do traktowania wizyt u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki"

Powtórnie autoryzowany wywiad :
"Starsi ludzie są często odsyłani po kilka, czasem kilkanaście razy między lekarzem a diagnostyką i w rezultacie spędzają w poczekalniach całe dni. Kiedyś nawet nazwałam to wycieczkami. To nie jest dobre ani dla nich, ani dla systemu"
[/quote]
Rozwiń
Gość
Gość (9 lutego 2011 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość' timestamp='1297234490' post='435197']
W tym co powiedziała posłanka Mucha jest wiele prawdy.
Pani Mucha ma prawo do poglądów z którymi nie musisz zgadzać się, może się mylić, może zmieniać zdanie, nikt tego Jej nie może zabronić.
Tylko krowa i przygłup nie zmieniają swoich poglądów i przyzwyczajeń.
[/quote]

Święta racja. Każdy polityk może zmieniać swe poglądy do woli, w zależności od tego czego potrzebuje elektorat przed wyborami. Raz może powiedzieć jedno, a po kilku dniach zupełnie co innego ("wywiad autoryzowałam pośpiesznie").
Byleby brać 10 - 12 patyków miesięcznie przez następne 4 lata w Sejmie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (33)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!