środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Była żona Palikota przegrała w sądzie walkę o małżeński majątek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2012, 13:46

Maria Nowińska zapowiada, że nie będzie się odwoływać od orzeczenia. (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Maria Nowińska zapowiada, że nie będzie się odwoływać od orzeczenia. (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Maria Nowińska, była żona Janusza Palikota, przegrała batalię o małżeński majątek, czyli – jak wyliczyła – co najmniej 60 mln złotych. Sąd stwierdził dzisiaj, że kobieta nie jest pokrzywdzoną w tej sprawie.

– Sąd pozostawia zażalenie bez rozpoznania, bo zostało wniesione przez osobę nieuprawnioną – mówiła dzisiaj sędzia Dorota Dobrzańska.

Śledztwo dotyczyło m.in. podania nieprawdy w oświadczeniu majątkowym posła i "wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach w majątku spółki i Marii Nowińskiej w kwocie co najmniej 60 000 000 zł”. Chodziło o spółkę Jabłonna. Według Marii Nowińskiej, Palikot w 2003 r. zaczął wyprowadzać z niej pieniądze do firm w rajach podatkowych, uszczuplając w ten sposób majątek powstały w czasie ich małżeństwa.

Prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa i umorzyła śledztwo. Wprawdzie doszła do wniosku, że poseł z Lublina nie ujawnił wszystkich składników swojego majątku, ale "nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych pana posła wynikają z filozoficznego wykształcenia i stosunku do wartości materialnych”.
Nowińska wniosła zażalenie. – Oczekiwałam, że prokuratura podejmie czynności sprawdzające – mówiła dzisiaj w sądzie. – Zarzucam jej to, że nie przeprowadziła postępowania.

Sąd Okręgowy w Lublinie nie oceniał, czy śledztwo było prowadzone prawidłowo. Uznał, że Nowińska nie może się odwoływać, bo nie jest osobą pokrzywdzoną w tej sprawie. Nie była akcjonariuszem spółki Jabłonna. Był nim tylko Janusz Palikot.

Od dzisiejszej decyzji sądu służy Nowińskiej odwołanie. Była żona posła zapowiedziała już, że tego nie zrobi.

– Organy ścigania nie są zainteresowane ściganiem Janusza Palikota – mówiła po wyjściu z sali rozpraw. – Byłam współwłaścicielką Jabłonnej, bo spółka była częścią majątku wspólnego.

Palikot nie odpowiedział nam dzisiaj na prośbę o skomentowanie decyzji sądu. Poprzednio wielokrotnie zapewniał, że majątkiem podzielił się z byłą żoną uczciwie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Majakowski
Beret - Genetic Patriot
wyborca
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Majakowski
Majakowski (11 marca 2013 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='kw' timestamp='1332912100' post='615276']
Może miała słabego adwokata?
[/quote]
miała Giertycha
Rozwiń
Beret - Genetic Patriot
Beret - Genetic Patriot (28 marca 2012 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='malone' timestamp='1332877803' post='615223']
w d..pie byłeś g... widziałeś, chłopaczku pożyj troszeczkę i wtedy się wypowiadaj na forum.
[/quote]

Wierzę, że naprawdę jest ci ciężko. Jako jedyny poznałeś Prawdę ale nikt nie chce ci uwierzyć. Pozostaje tylko wbić się w kostium superbohatera i organizować samotne, nocne krucjaty przeciwko ZŁU. Aha, tylko zaprojektuj jakiś oryginalny kostium. Może jakiś motyw krzyża w połączeniu z hasłami "Prawdziwy Polak" i "Z ziemi Wolskiej do Polski".
Rozwiń
wyborca
wyborca (28 marca 2012 o 07:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Josef' timestamp='1332908952' post='615267']
Sądy i prokuratura są dyspozycyjne i nie są zainteresowane ściganiem,ale wręcz bronią hazardzistów/PO/i Palikota,bo to tresowany ptak wypuszczony z PO dla określonego celu.Ludzie z PO/dawnej UW obdarzyli go państwowym majątkiem i musi tańczyć jak mu zagrają!Zaskakujące,dlaczego wyborcy dali się tak ogłupić!?
[/quote]
Zmądrzaem,jak mam do wzboru to co mam to wolę partię Pana Palikota
Rozwiń
prawnik
prawnik (28 marca 2012 o 07:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszyscy razem chleją.Taki wyrok,czy postanowienie ustalił przy okrągłym stoliku z czerwonym suknem przy butelce jabola i przy skręcie.Tak to się teraz załatwia.Sprawa tylko dla naprawdę dobrego dziennikarza śledczego,ale czy są jeszcze tacy ?????
Rozwiń
kw
kw (28 marca 2012 o 07:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może miała słabego adwokata?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!