środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Byliśmy tu wszyscy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2007, 16:08

Jutro, przed kościołem św. Rodziny o godz. 11 rozpocznie się msza święta upamiętniająca wizytę Jana Pawła II w Lublinie.

Przyjdą tu tysiące wiernych. Pielgrzymi z niektórych lubelskich parafii wyruszą tuż po godz. 9 w stronę kościoła na Czubach. Na przykład ci z parafii św. Andrzeja Boboli będą iść Koncertową, Kompozytorów Polskich, Smorawińskiego, Głęboką, Filaretów, Jana Pawła II.
Na stronach internetowych lubelskiej kurii można sprawdzić, którędy dotrą na Czuby poszczególni parafianie. Wszyscy będą mieli do pokonania około 5-6 km. Na miejscu mszy świętej wszyscy powinni znaleźć się o godz. 10.30. Eucharystia rozpocznie się o godzinie 11. Koncelebrować ją będzie arcybiskup Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski w Polsce. On też wygłosi homilię.

Na mszę przybyć też mają kapłani, którzy dwadzieścia lat temu, w tym samym miejscu przyjęli święcenia kapłańskie z rąk papieża. - To byli duchowni z całej Polski. Mamy nadzieję, że przyjadą - mówi ksiądz Mirosław Ładniak, jeden z organizatorów sobotnich uroczystości.
Na lubelskich Czubach gościć też będą biskupi i kapłani Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Sandomierskiej i Siedleckiej, osoby z instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego, wspólnoty Wyższych Seminariów Duchownych. Oprócz tego podczas sobotniej mszy, w kościele św. Rodziny modlić się będą uczniowie, którzy uczęszczają do szkół, których patronem jest Jan Paweł II.
Żeby dostać się na mszę nie trzeba będzie mieć akredytacji, wejściówek. - Dwadzieścia lat temu, to było potrzebne. Podczas tej mszy już nie - wyjaśnia ks. Wojciech Pęcherzewski, odpowiedzialny za porządek w sektorach.
Wierni będą mogli wejść do pięciu sektorów. W zerowym będą siedziały władze, naukowcy, duchowni.

Na stronie

http://kuria.lublin.pl/www/Trasy_dojscia_pielgrzymek_parafialnych_i_mapki_sektorow_i_parkingow można znaleźć trasy przejścia pielgrzymów i zobaczyć jak zaplanowano sektory przed kościołem na Czubach
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!