Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 maja 2012 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Były komendant jeszcze popracuje w Porcie Lotniczym Lublin

0 11 A A
Zarząd Portu Lotniczego zapewnia, że tym razem byłego komendanta zatrudnia tylko na miesiąc (Karol Z
Zarząd Portu Lotniczego zapewnia, że tym razem byłego komendanta zatrudnia tylko na miesiąc (Karol Z

Rusza proces Andrzeja G., byłego komendanta lubelskiej straży pożarnej. Mimo ciążących na nim zarzutów został już dwukrotnie zatrudniony w Porcie Lotniczym Lublin. Właśnie kończy się jego ostatnia umowa i… będzie kolejna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś przed Sądem Rejonowym ma się rozpocząć proces Andrzeja G., byłego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Prokuratura oskarżyła go, że od marca 2000 r. do października 2001 r. kazał podwładnym pracować przy budowie swego domu pod Lublinem. Mieli m.in. rozładowywać materiały, wykonać instalację energetyczną i wodno-kanalizacyjną. Były do tego używane strażackie samochody, koparka i dźwig. Z ustaleń prokuratury wynika, że niektórzy strażacy byli wysyłani przez G. do pracy przy budowie jego domu w czasie służby, kiedy powinni być w gotowości bojowej.

– Andrzej G. nie przyznał się do winy – informuje Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Ciążące na G. zarzuty nie przeszkodziły zarządowi Portu Lotniczego Lublin, aby go zatrudnić. 1 stycznia zaczął pracę (poza konkursem i przed oficjalnym naborem do spółki) na stanowisku koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa. – Kto nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, jest niewinny – tłumaczył Grzegorz Muszyński, prezes PLL.

Innego zdania byli akcjonariusze spółki, którzy zażądali wyjaśnień od prezesa. Wtedy zarząd wypowiedział umowę Andrzejowi G. i poinformował o tym media. Termin wypowiedzenia upłynął 29 lutego. Ale już następnego dnia, 1 marca, port… podpisał z G. umowę-zlecenie. Ten fakt spółka już przemilczała. Umowa zawarta „po cichu” z G. kończy się w ostatnim dniu maja. Czy port ponownie zatrudni byłego komendanta, którego proces właśnie się zaczyna?

– Umowa zostanie przedłużona o miesiąc – informuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Przez ten czas pan G. przekaże wszystkie sprawy powołanym w przyszłym tygodniu komendantom Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i Służby Ochrony Lotniska. Nie przewidujemy dalszego przedłużenia umowy.

Czy tym razem deklaracje zarządu okażą się wiarygodne? 6 marca, już po ponownym zatrudnieniu Andrzeja G., prezes Muszyński tłumaczył nam, dlaczego zwolnił G.

– Wytworzył się zły klimat wokół tej osoby. A wokół portu nie może być zamieszania. Port powinien być jak dobra spółka giełdowa: musi być wokół niej cicho i spokojnie – wyjaśniał Grzegorz Muszyński, który kilka dni wcześniej zatrudnił G. z powrotem. (dj)

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rty / 26 maja 2012 o 15:10
CBA powinno prześwietlić sprawę uporczywego zatrudniania komendanta przez P.Muszyńskiego.
Wg mnie zachodzi podejrzenie wykorzystywania funkcji publicznych do załatwiania pracy konkretnej osobie...
Avatar
Barbara Ubryk / 26 maja 2012 o 09:24
Zgodzę sie za połowę tej kwoty którą on otrzymuje też nic nie robić i na pewno solidnie wywiążę się z powierzonych mi obowiązków.Czekam na poważne oferty i zaręczam że posiadam wszystkie niezbędzne kwalifikacje i certyfikaty a jak nawet czeoś mi brak to się przecież da dorobić.
Avatar
Niezależny prawicowiec / 25 maja 2012 o 21:07
To bardzo chory kraj, wielu mlodych wyksztalconych ludzi pozostaje bez pracy a ludzie z tzw. mundurówki odchodza na emerytre w mlodym wieku i zajmuja wysokie stanowiska w admistracji ( samorzady, Policja i administracja rzadowa). Maja wysokie emerytury, stabilna sytuację finansowa ale rządza mamony jest u nich większa niż honor oficera - dla mnie są godni tylko pogardy.
Avatar
wit / 25 maja 2012 o 11:56
" 1 stycznia zaczął pracę (poza konkursem i przed oficjalnym naborem do spółki) "

... czy ktoś zapanuje nad tym lotniczym lubelskim burdelem ?
Avatar
tadeusz m. / 25 maja 2012 o 11:46
ANDRZEJ to on ma napisane na tabliczce w swojej wielkiej nowej czarnej terenówce. Na wizytówkach z lotniska to on ma WALDEMAR G.
Avatar
krzoy / 25 maja 2012 o 11:10
do obiektywnego: Czy morderca też ma chodzić na wolności bo "jest niewinny" dopóki mu się nie udowodni winy...? nie! Tak jest i tu: osoba oskarżona o nadużycia stanowisk nie powinna ich zajmować do zakończenia procesu. Poza tym prokuratura nie stawia zarzutów za nic. Niezatapialne szumowiny i tyle, a przecież jest tyle uczciwych ludzi z odpowiednim wykształceniem i kompetencjami ale niestety bez znajomości, przerażające!
Avatar
gosc / 25 maja 2012 o 10:57
To co sie dzieje u nas w kraju przeraza mnie!!! Tylko znajomości sie liczą, można być nikim, a jak masz dobrych znajomych na stołkach to masz wszystko - a - zwykli ludzie - wykształceni, bez oskarżeń, przykładni obywatele.... możemy patrzeć i komentować a i tak Wyżej maja nas za nic i się śmieją.
Avatar
obiektywny / 25 maja 2012 o 10:29
Między zarzutami a wyrokiem (prawomocnym!) droga daleka. Zarzuty musi udowodnic niezależny sąd. Dopiero wtedy można będzie domagac się wydania byłemu komendantowi "wilczego biletu". Nie jestem stronnikiem p. G., ale dziwi mnie postawa wielu tych, którzy nie tak dawno, po wyroku na Sawicką, wylewali pomyje nie na nią, a na tych, którzy udaremnili jej kręcenie lodów, kwestionując wyrok niezawisłego sądu, a dziś, bez wyroku, bez procesu, skazują na niebyt p. G.. Zgodnie z polskim (i nie tylko) prawem, jeśli nie ma prawomocnego wyroku skazującego, podeirzany jest niewinny. Jak widac i słychac, w Polsce obowiązują podwójne standardy - dla swoich i obcych (politycznie oczywiście).
Między zarzutami a wyrokiem (prawomocnym!) droga daleka. Zarzuty musi udowodnic niezależny sąd. Dopiero wtedy można będzie domagac się wydania byłemu komendantowi "wilczego biletu". Nie jestem stronnikiem p. G., ale dziwi mnie postawa wielu tych, którzy nie tak dawno, po wyroku na Sawicką, wylewali pomyje nie na nią, a na tych, którzy udaremnili jej kręcenie lodów, kwestionując wyrok niezawisłego sądu, a dziś, bez wyroku, bez procesu, skazują na niebyt p. G.. Zgodnie z polskim (i nie tylko) prawem, jeśli nie ma prawomocnego wyr... rozwiń
Avatar
wasyl / 25 maja 2012 o 08:46
Co raz jakas aferta w porcie lotniczym i zawsze przy tym pojawia się nazwisko Muszyński. Wychodzi na to że to chyba niezły wałkownik ale musi znać tabliczke dzielenia i wszystkim zainteresowanym to pasuje!!!
Avatar
Josef / 25 maja 2012 o 08:15
Były komendant straży będzie pracował bo ma plecy u "TW.ps Roman",który jest dobrze osadzony w urzędzie wojewódzkim.Obaj są ze strażą związani od zawsze i układami w straży także!
Avatar
rty / 26 maja 2012 o 15:10
CBA powinno prześwietlić sprawę uporczywego zatrudniania komendanta przez P.Muszyńskiego.
Wg mnie zachodzi podejrzenie wykorzystywania funkcji publicznych do załatwiania pracy konkretnej osobie...
Avatar
Barbara Ubryk / 26 maja 2012 o 09:24
Zgodzę sie za połowę tej kwoty którą on otrzymuje też nic nie robić i na pewno solidnie wywiążę się z powierzonych mi obowiązków.Czekam na poważne oferty i zaręczam że posiadam wszystkie niezbędzne kwalifikacje i certyfikaty a jak nawet czeoś mi brak to się przecież da dorobić.
Avatar
Niezależny prawicowiec / 25 maja 2012 o 21:07
To bardzo chory kraj, wielu mlodych wyksztalconych ludzi pozostaje bez pracy a ludzie z tzw. mundurówki odchodza na emerytre w mlodym wieku i zajmuja wysokie stanowiska w admistracji ( samorzady, Policja i administracja rzadowa). Maja wysokie emerytury, stabilna sytuację finansowa ale rządza mamony jest u nich większa niż honor oficera - dla mnie są godni tylko pogardy.
Avatar
wit / 25 maja 2012 o 11:56
" 1 stycznia zaczął pracę (poza konkursem i przed oficjalnym naborem do spółki) "

... czy ktoś zapanuje nad tym lotniczym lubelskim burdelem ?
Avatar
tadeusz m. / 25 maja 2012 o 11:46
ANDRZEJ to on ma napisane na tabliczce w swojej wielkiej nowej czarnej terenówce. Na wizytówkach z lotniska to on ma WALDEMAR G.
Avatar
krzoy / 25 maja 2012 o 11:10
do obiektywnego: Czy morderca też ma chodzić na wolności bo "jest niewinny" dopóki mu się nie udowodni winy...? nie! Tak jest i tu: osoba oskarżona o nadużycia stanowisk nie powinna ich zajmować do zakończenia procesu. Poza tym prokuratura nie stawia zarzutów za nic. Niezatapialne szumowiny i tyle, a przecież jest tyle uczciwych ludzi z odpowiednim wykształceniem i kompetencjami ale niestety bez znajomości, przerażające!
Avatar
gosc / 25 maja 2012 o 10:57
To co sie dzieje u nas w kraju przeraza mnie!!! Tylko znajomości sie liczą, można być nikim, a jak masz dobrych znajomych na stołkach to masz wszystko - a - zwykli ludzie - wykształceni, bez oskarżeń, przykładni obywatele.... możemy patrzeć i komentować a i tak Wyżej maja nas za nic i się śmieją.
Avatar
obiektywny / 25 maja 2012 o 10:29
Między zarzutami a wyrokiem (prawomocnym!) droga daleka. Zarzuty musi udowodnic niezależny sąd. Dopiero wtedy można będzie domagac się wydania byłemu komendantowi "wilczego biletu". Nie jestem stronnikiem p. G., ale dziwi mnie postawa wielu tych, którzy nie tak dawno, po wyroku na Sawicką, wylewali pomyje nie na nią, a na tych, którzy udaremnili jej kręcenie lodów, kwestionując wyrok niezawisłego sądu, a dziś, bez wyroku, bez procesu, skazują na niebyt p. G.. Zgodnie z polskim (i nie tylko) prawem, jeśli nie ma prawomocnego wyroku skazującego, podeirzany jest niewinny. Jak widac i słychac, w Polsce obowiązują podwójne standardy - dla swoich i obcych (politycznie oczywiście).
Między zarzutami a wyrokiem (prawomocnym!) droga daleka. Zarzuty musi udowodnic niezależny sąd. Dopiero wtedy można będzie domagac się wydania byłemu komendantowi "wilczego biletu". Nie jestem stronnikiem p. G., ale dziwi mnie postawa wielu tych, którzy nie tak dawno, po wyroku na Sawicką, wylewali pomyje nie na nią, a na tych, którzy udaremnili jej kręcenie lodów, kwestionując wyrok niezawisłego sądu, a dziś, bez wyroku, bez procesu, skazują na niebyt p. G.. Zgodnie z polskim (i nie tylko) prawem, jeśli nie ma prawomocnego wyr... rozwiń
Avatar
wasyl / 25 maja 2012 o 08:46
Co raz jakas aferta w porcie lotniczym i zawsze przy tym pojawia się nazwisko Muszyński. Wychodzi na to że to chyba niezły wałkownik ale musi znać tabliczke dzielenia i wszystkim zainteresowanym to pasuje!!!
Avatar
Josef / 25 maja 2012 o 08:15
Były komendant straży będzie pracował bo ma plecy u "TW.ps Roman",który jest dobrze osadzony w urzędzie wojewódzkim.Obaj są ze strażą związani od zawsze i układami w straży także!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 19 7

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą