niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Były komendant jeszcze popracuje w Porcie Lotniczym Lublin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2012, 19:35

Zarząd Portu Lotniczego zapewnia, że tym razem byłego komendanta zatrudnia tylko na miesiąc (Karol Z
Zarząd Portu Lotniczego zapewnia, że tym razem byłego komendanta zatrudnia tylko na miesiąc (Karol Z

Rusza proces Andrzeja G., byłego komendanta lubelskiej straży pożarnej. Mimo ciążących na nim zarzutów został już dwukrotnie zatrudniony w Porcie Lotniczym Lublin. Właśnie kończy się jego ostatnia umowa i… będzie kolejna.

Dziś przed Sądem Rejonowym ma się rozpocząć proces Andrzeja G., byłego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Prokuratura oskarżyła go, że od marca 2000 r. do października 2001 r. kazał podwładnym pracować przy budowie swego domu pod Lublinem. Mieli m.in. rozładowywać materiały, wykonać instalację energetyczną i wodno-kanalizacyjną. Były do tego używane strażackie samochody, koparka i dźwig. Z ustaleń prokuratury wynika, że niektórzy strażacy byli wysyłani przez G. do pracy przy budowie jego domu w czasie służby, kiedy powinni być w gotowości bojowej.

– Andrzej G. nie przyznał się do winy – informuje Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Ciążące na G. zarzuty nie przeszkodziły zarządowi Portu Lotniczego Lublin, aby go zatrudnić. 1 stycznia zaczął pracę (poza konkursem i przed oficjalnym naborem do spółki) na stanowisku koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa. – Kto nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, jest niewinny – tłumaczył Grzegorz Muszyński, prezes PLL.

Innego zdania byli akcjonariusze spółki, którzy zażądali wyjaśnień od prezesa. Wtedy zarząd wypowiedział umowę Andrzejowi G. i poinformował o tym media. Termin wypowiedzenia upłynął 29 lutego. Ale już następnego dnia, 1 marca, port… podpisał z G. umowę-zlecenie. Ten fakt spółka już przemilczała. Umowa zawarta „po cichu” z G. kończy się w ostatnim dniu maja. Czy port ponownie zatrudni byłego komendanta, którego proces właśnie się zaczyna?

– Umowa zostanie przedłużona o miesiąc – informuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Przez ten czas pan G. przekaże wszystkie sprawy powołanym w przyszłym tygodniu komendantom Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej i Służby Ochrony Lotniska. Nie przewidujemy dalszego przedłużenia umowy.

Czy tym razem deklaracje zarządu okażą się wiarygodne? 6 marca, już po ponownym zatrudnieniu Andrzeja G., prezes Muszyński tłumaczył nam, dlaczego zwolnił G.

– Wytworzył się zły klimat wokół tej osoby. A wokół portu nie może być zamieszania. Port powinien być jak dobra spółka giełdowa: musi być wokół niej cicho i spokojnie – wyjaśniał Grzegorz Muszyński, który kilka dni wcześniej zatrudnił G. z powrotem. (dj)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
rty
Barbara Ubryk
Niezależny prawicowiec
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

rty
rty (26 maja 2012 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CBA powinno prześwietlić sprawę uporczywego zatrudniania komendanta przez P.Muszyńskiego.
Wg mnie zachodzi podejrzenie wykorzystywania funkcji publicznych do załatwiania pracy konkretnej osobie...
Rozwiń
Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (26 maja 2012 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgodzę sie za połowę tej kwoty którą on otrzymuje też nic nie robić i na pewno solidnie wywiążę się z powierzonych mi obowiązków.Czekam na poważne oferty i zaręczam że posiadam wszystkie niezbędzne kwalifikacje i certyfikaty a jak nawet czeoś mi brak to się przecież da dorobić.
Rozwiń
Niezależny prawicowiec
Niezależny prawicowiec (25 maja 2012 o 21:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To bardzo chory kraj, wielu mlodych wyksztalconych ludzi pozostaje bez pracy a ludzie z tzw. mundurówki odchodza na emerytre w mlodym wieku i zajmuja wysokie stanowiska w admistracji ( samorzady, Policja i administracja rzadowa). Maja wysokie emerytury, stabilna sytuację finansowa ale rządza mamony jest u nich większa niż honor oficera - dla mnie są godni tylko pogardy.
Rozwiń
wit
wit (25 maja 2012 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
" 1 stycznia zaczął pracę (poza konkursem i przed oficjalnym naborem do spółki) "

... czy ktoś zapanuje nad tym lotniczym lubelskim burdelem ?
Rozwiń
tadeusz m.
tadeusz m. (25 maja 2012 o 11:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ANDRZEJ to on ma napisane na tabliczce w swojej wielkiej nowej czarnej terenówce. Na wizytówkach z lotniska to on ma WALDEMAR G.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!