Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 stycznia 2012 r.
15:43
Edytuj ten wpis

Były komendant straży zwolniony z Portu Lotniczego Lublin

Autor: Zdjęcie autora mag
0 19 A A
Andrzej G. (Archiwum)
Andrzej G. (Archiwum)

Nie za porozumieniem stron, ale za wypowiedzeniem umowy – tak Andrzej G., były komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, stracił posadę koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
We wtorek spółka poinformowała o wypowiedzeniu umowy Andrzejowi G. Jak się okazało, zarząd portu nie doszedł z nim do porozumienia w sprawie rozwiązania umowy o pracę. Choć o takim porozumieniu spółka poinformowała w miniony piątek.

– Umowa została wypowiedziana z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu 29 lutego 2012 roku. Koordynator nie wyraził zgody na inną formę rozwiązania z nim umowy – informuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – W tym okresie zobowiązany jest on do wykorzystania przysługującego mu urlopu (13 dni). Od wypowiedzenia służy odwołanie do Sądu Rejonowego w Lublinie w terminie 7 dni od dnia otrzymania wypowiedzenia. Nie przysługuje mu odprawa – dodaje Jankowski.

Tydzień temu napisaliśmy, że Andrzej G., były komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie został na czas nieokreślony zatrudniony w Porcie Lotniczym Lublin na stanowisku koordynatora ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa. Zarządowi spółki nie przeszkadzało, że Andrzej G. jest skarżony o działanie na szkodę interesu publicznego w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej.

Jak ustaliła prokuratura, od marca 2000 r. do października 2001 r. kazał on podwładnym pracować przy budowie swojego domu pod Lublinem. Robili to w czasie służby, kiedy powinni być w gotowości bojowej. Mieli m.in. rozładowywać materiały, wykonać instalację energetyczną i wodno-kanalizacyjną. Były do tego używane strażackie samochody, koparka i dźwig. Akt oskarżenia jest w Sądzie Rejonowym w Lublinie od końca 2010 roku.

Po naszym tekście przewodniczący Rady Nadzorczej spółki zapowiedział, że zażąda w tej sprawie wyjaśnień od zarządu portu na najbliższym posiedzeniu rady. Również prezydent Lublina miał przyjrzeć się tej sprawie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mambo / 1 lutego 2012 o 18:30
myslmy pozytywnie

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120201/LUBLIN/205264084
Avatar
slow / 1 lutego 2012 o 11:28
spokojnie oni tak ma taką emeryturkę, że można tylko pomarzyć, ludziom bezrobotnym zabiera tylko pracę, jak tam to mundurowi chcą przywilei no bo przecież pracować 25 lat to dla nich szok, ale potem dorabiać do emerutury to już ok nieźle to wszystko się kręci, wstyd i tyle
Avatar
jaga / 1 lutego 2012 o 09:50
(...)
Avatar
antyŻUK / 1 lutego 2012 o 09:40
Ludzie to lotnisko to zielona wyspa. Tam się kręci takie wały o jakich wam się nie śniło... zresztą jak i w mpk.
Avatar
lucyna / 1 lutego 2012 o 09:35
[quote name='Josef' timestamp='1328069843' post='590964']
W czasie swojej bytności w straży,ułożył razem ze Starownikiem ciekawą roszadę kadrową.Może ktoś zechciałby wyjaśnić.Może sam druh Maryjanek ps.Roman powie jak układali razem w Lubartowie???Syn byłego komendanta/kolega Starownika/ straży w Lubartowie został także komendantem straży i także w Lubartowie.Ojciec dyrektorem biura zarządu woj.OSP w Lublinie!Prezesem OSP w Lublinie jest M.Starownik.Błędne koło się zamyka.W tym ogniwie decyzję podejmował kom.woj.ZSP,ten sam z lotniska!Ale nic.M.Starownik zostanie wicewojewoda to wszystko wyprostuje!
[/quote]
[quote name='Josef' timestamp='1328069843' post='590964']
W czasie swojej bytności w straży,ułożył razem ze Starownikiem ciekawą roszadę kadrową.Może ktoś zechciałby wyjaśnić.Może sam druh Maryjanek ps.Roman powie jak układali razem w Lubartowie???Syn byłego komendanta/kolega Starownika/ straży w Lubartowie został także komendantem straży i także w Lubartowie.Ojciec dyrektorem biura zarządu woj.OSP w Lublinie!Prezesem OSP w Lublinie jest M.Starownik.Błędne koło się zamyka.W tym ogniwie decyzję podejmował kom... rozwiń
Avatar
Kauzyperda / 1 lutego 2012 o 09:20
A co się stanie jeżeli ten człowiek zostanie uniewinniony? Prokuratura oskarża, a o tym, czy ktoś jest winny orzeka sąd prawomocnym orzeczeniem, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego. Tak stanowi Konstytucja. Zwalnianie kogoś z pracy w takiej sytuacji jest bezprawne. Proszę sobie przypomnieć sprawę kandydata na komendanta policji Władysława Szczeklika fałszywie oskarżonego, wyrzuconego z pracy i zamkniętego do więzienia. Jeśli komendanta Andrzeja G. uniewinnią, to odszkodowanie zostanie mu wypłacone z naszych podatków, a żadnej odpowiedzialności nie poniesie "Gazeta Wyborcza", która rozpętała przeciwko niemu kampanię nienawiści.
A co się stanie jeżeli ten człowiek zostanie uniewinniony? Prokuratura oskarża, a o tym, czy ktoś jest winny orzeka sąd prawomocnym orzeczeniem, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego. Tak stanowi Konstytucja. Zwalnianie kogoś z pracy w takiej sytuacji jest bezprawne. Proszę sobie przypomnieć sprawę kandydata na komendanta policji Władysława Szczeklika fałszywie oskarżonego, wyrzuconego z pracy i zamkniętego do więzienia. Jeśli komendanta Andrzeja G. uniewinnią, to odszkodowanie zostanie mu wypłacone z naszych podatków, a żadnej odpowied... rozwiń
Avatar
folkatka / 1 lutego 2012 o 08:48
Chciałabym zauwazyć, że tego typu praktyki to rzecz w Polsce częsta - akurat ten jeden przypadek został nagłośniony, ale ile podobnych historii toczy sie każdego dnia? Swego czasu, siedziałam w pociągu, razem z dwoma zołnierzami w przedziale - jechali na przepustki. Jeden z nich powiedział drugiemu, że miał jechać wcześniejszym, ale jedzie teraz, bo musiał jeszzce malowac mieszkanie jakiemuś oficerowi...Tak to wygląda. To jest przejaw szerszego zjawiska, i napiętnowanie w mediach pojedynczego przypadku niewiele tu pomoże.
Avatar
WuJo / 1 lutego 2012 o 08:29
Były komendant i jego urlop to jedno. Drugie to decydent czyli prezes. Dostanie podwójną premię?
Avatar
Josef / 1 lutego 2012 o 05:17
W czasie swojej bytności w straży,ułożył razem ze Starownikiem ciekawą roszadę kadrową.Może ktoś zechciałby wyjaśnić.Może sam druh Maryjanek ps.Roman powie jak układali razem w Lubartowie???Syn byłego komendanta/kolega Starownika/ straży w Lubartowie został także komendantem straży i także w Lubartowie.Ojciec dyrektorem biura zarządu woj.OSP w Lublinie!Prezesem OSP w Lublinie jest M.Starownik.Błędne koło się zamyka.W tym ogniwie decyzję podejmował kom.woj.ZSP,ten sam z lotniska!Ale nic.M.Starownik zostanie wicewojewoda to wszystko wyprostuje!
Avatar
grześ / 1 lutego 2012 o 00:56
No i tak dziennikarstwo zamiast przez duże D okazało się tak małe jak b ( od bruku)- ale to kwestia sumienia jeśli się je ma. Bez wyroku wydano wyrok -zobaczymy co orzeknie sąd.
Avatar
Mambo / 1 lutego 2012 o 18:30
myslmy pozytywnie

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120201/LUBLIN/205264084
Avatar
slow / 1 lutego 2012 o 11:28
spokojnie oni tak ma taką emeryturkę, że można tylko pomarzyć, ludziom bezrobotnym zabiera tylko pracę, jak tam to mundurowi chcą przywilei no bo przecież pracować 25 lat to dla nich szok, ale potem dorabiać do emerutury to już ok nieźle to wszystko się kręci, wstyd i tyle
Avatar
jaga / 1 lutego 2012 o 09:50
(...)
Avatar
antyŻUK / 1 lutego 2012 o 09:40
Ludzie to lotnisko to zielona wyspa. Tam się kręci takie wały o jakich wam się nie śniło... zresztą jak i w mpk.
Avatar
lucyna / 1 lutego 2012 o 09:35
[quote name='Josef' timestamp='1328069843' post='590964']
W czasie swojej bytności w straży,ułożył razem ze Starownikiem ciekawą roszadę kadrową.Może ktoś zechciałby wyjaśnić.Może sam druh Maryjanek ps.Roman powie jak układali razem w Lubartowie???Syn byłego komendanta/kolega Starownika/ straży w Lubartowie został także komendantem straży i także w Lubartowie.Ojciec dyrektorem biura zarządu woj.OSP w Lublinie!Prezesem OSP w Lublinie jest M.Starownik.Błędne koło się zamyka.W tym ogniwie decyzję podejmował kom.woj.ZSP,ten sam z lotniska!Ale nic.M.Starownik zostanie wicewojewoda to wszystko wyprostuje!
[/quote]
[quote name='Josef' timestamp='1328069843' post='590964']
W czasie swojej bytności w straży,ułożył razem ze Starownikiem ciekawą roszadę kadrową.Może ktoś zechciałby wyjaśnić.Może sam druh Maryjanek ps.Roman powie jak układali razem w Lubartowie???Syn byłego komendanta/kolega Starownika/ straży w Lubartowie został także komendantem straży i także w Lubartowie.Ojciec dyrektorem biura zarządu woj.OSP w Lublinie!Prezesem OSP w Lublinie jest M.Starownik.Błędne koło się zamyka.W tym ogniwie decyzję podejmował kom... rozwiń
Avatar
Kauzyperda / 1 lutego 2012 o 09:20
A co się stanie jeżeli ten człowiek zostanie uniewinniony? Prokuratura oskarża, a o tym, czy ktoś jest winny orzeka sąd prawomocnym orzeczeniem, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego. Tak stanowi Konstytucja. Zwalnianie kogoś z pracy w takiej sytuacji jest bezprawne. Proszę sobie przypomnieć sprawę kandydata na komendanta policji Władysława Szczeklika fałszywie oskarżonego, wyrzuconego z pracy i zamkniętego do więzienia. Jeśli komendanta Andrzeja G. uniewinnią, to odszkodowanie zostanie mu wypłacone z naszych podatków, a żadnej odpowiedzialności nie poniesie "Gazeta Wyborcza", która rozpętała przeciwko niemu kampanię nienawiści.
A co się stanie jeżeli ten człowiek zostanie uniewinniony? Prokuratura oskarża, a o tym, czy ktoś jest winny orzeka sąd prawomocnym orzeczeniem, po przeprowadzeniu postępowania dowodowego. Tak stanowi Konstytucja. Zwalnianie kogoś z pracy w takiej sytuacji jest bezprawne. Proszę sobie przypomnieć sprawę kandydata na komendanta policji Władysława Szczeklika fałszywie oskarżonego, wyrzuconego z pracy i zamkniętego do więzienia. Jeśli komendanta Andrzeja G. uniewinnią, to odszkodowanie zostanie mu wypłacone z naszych podatków, a żadnej odpowied... rozwiń
Avatar
folkatka / 1 lutego 2012 o 08:48
Chciałabym zauwazyć, że tego typu praktyki to rzecz w Polsce częsta - akurat ten jeden przypadek został nagłośniony, ale ile podobnych historii toczy sie każdego dnia? Swego czasu, siedziałam w pociągu, razem z dwoma zołnierzami w przedziale - jechali na przepustki. Jeden z nich powiedział drugiemu, że miał jechać wcześniejszym, ale jedzie teraz, bo musiał jeszzce malowac mieszkanie jakiemuś oficerowi...Tak to wygląda. To jest przejaw szerszego zjawiska, i napiętnowanie w mediach pojedynczego przypadku niewiele tu pomoże.
Avatar
WuJo / 1 lutego 2012 o 08:29
Były komendant i jego urlop to jedno. Drugie to decydent czyli prezes. Dostanie podwójną premię?
Avatar
Josef / 1 lutego 2012 o 05:17
W czasie swojej bytności w straży,ułożył razem ze Starownikiem ciekawą roszadę kadrową.Może ktoś zechciałby wyjaśnić.Może sam druh Maryjanek ps.Roman powie jak układali razem w Lubartowie???Syn byłego komendanta/kolega Starownika/ straży w Lubartowie został także komendantem straży i także w Lubartowie.Ojciec dyrektorem biura zarządu woj.OSP w Lublinie!Prezesem OSP w Lublinie jest M.Starownik.Błędne koło się zamyka.W tym ogniwie decyzję podejmował kom.woj.ZSP,ten sam z lotniska!Ale nic.M.Starownik zostanie wicewojewoda to wszystko wyprostuje!
Avatar
grześ / 1 lutego 2012 o 00:56
No i tak dziennikarstwo zamiast przez duże D okazało się tak małe jak b ( od bruku)- ale to kwestia sumienia jeśli się je ma. Bez wyroku wydano wyrok -zobaczymy co orzeknie sąd.