niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Były prezes Bogdanki został dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Dodano: 13 grudnia 2016, 15:56

Ostatnia aktualizacja: 13 grudnia 2016, 17:38

Zbigniew Stopa został nowym dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

- Nowy dyrektor został powołany na 6 lat i będzie sprawował tę funkcję do 12 grudnia 2022 roku – informuje Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego. – Ustawa o działalności leczniczej obliguje do ogłoszenia dwóch procedur konkursowych. Tak było w przypadku COZL, ale w ich wyniku nie udało się wyłonić nowego dyrektora. Dodaje, że taka sytuacja nie może się jednak przedłużać w nieskończoność. - W takich przypadkach zarząd województwa ma obowiązek wskazać kandydata na stanowisko dyrektora – mówi Górka. - Komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, zarządu województwa, COZL, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i radni sejmiku województwa, musi go zaopiniować. I tak się stało.

Skąd wybór takiego kandydata? – Spełnia on wszystkie kryteria określone w ustawie o działalności leczniczej i ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu dużą instytucją – tłumaczy Górka. - Ustawa nie narzuca warunku, że dyrektor musi być lekarzem. Takie wykształcenie musi mieć natomiast dyrektor ds. lecznictwa, którego powoła nowy dyrektor w drodze konkursu.

Zbigniew Stopa został prezesem LW Bogdanka pod koniec 2012 roku zastępując na tym stanowisku Mirosława Tarasa. Został wybrany jako człowiek, który zna ten biznes od lat i przeszedł przez wszystkie szczeble górniczej kariery.

 Urodziłem się w miejscowości Albertów, w gminie Puchaczów, niedaleko Stefanowa. Dorastałem, patrząc na budowę kopalni, można powiedzieć, że rosłem razem z Bogdanką. Patrzyłem na kopalnię i myślałem, że górnictwo to przyszłość – mówił w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” po tym, jak został prezesem spółki.

- Stąd decyzja, żeby studiować na AGH w Krakowie. Mam czterech braci i był taki moment, że wszyscy pracowaliśmy w Bogdance. Nasi rodzice dostali nawet kiedyś odznaczenie z tego powodu. Pod koniec marca tego roku Stopa stracił stanowisko, a razem z nim z zarządu odeszli: Waldemar Bernaciak, zastępca ds. handlu i logistyki, Piotr Janicki, zastępca ds. ekonomiczno-finansowych oraz Jakub Stęchły, zastępca ds. zakupów i inwestycji.

Czytaj więcej o: Lublin COZL
Kot
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(66) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kot
Kot (16 grudnia 2016 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
On nie ma zarządzać tylko zlikwidować a do tego nie potrzeba wiedzy o zdrowiu. W psk1 powstanie alternatywa.
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2016 o 00:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma jak to znać się i na węglu i na medycynie , albo mieć czas aby zarządzać i Miastem i PZU. Kiedy w końcu skończy się ten układ POpleczników.
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 21:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ostatnie strzały PSL-u w stopę .Potem tylko będą narzekali jak dużo ich się zwalnia i jest to zemsta poltyczna.Oj śmierdzi gnojem z tej zielonej mafii!
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Głupota zslu nie ma jednak żadnych granic!
Rozwiń
Gość
Gość (14 grudnia 2016 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lekarzem nie musiał być, ale w zarządzaniu szpitalami powinien był siedzieć przez 20 lat i mieć w tej dziedzinie niekwestionowane sukcesy. Można powiedzieć że marszałek strzelił sobie w Stopę. Fajnie brzmi, ale trupy mogą być prawdziwe. Może niech zaczną leczenie od marszałka, jego kolesi i rodzin. Jak przeżywalność będzie odpowiednia, to będzie można wpuścić normalnych pacjentów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (66)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!