Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2009 r.
8:57
Edytuj ten wpis

Były trener Motoru - Jerzy K. zatrzymany za korupcję

Autor: Zdjęcie autora (łm)
0 10 A A

Kolejne zatrzymania w związku z aferą korupcyjną w polskiej piłce. Po byłym prezesie Motoru Lublin Waldemarze P. tym razem CBA zatrzymało byłego trenera lubelskiej drużyny Jerzego K.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jerzy K. jeszcze dziś zostanie przewieziony do Wrocławia a jutro usłyszy kilkadziesiąt zarzutów dotyczących ustawiania meczów III ligi w sezonie 2004/2005.

- To dla mnie duże zaskoczenie. Szanuję Jurka za dokonania sportowe i nie podejrzewałem go o takie rzeczy. Tak się jednak zdarza. Sprawa dotyka całą naszą drużynę. Mam nadzieję, że ludzie nie zaczną kojarzyć naszego awansu do I ligi z ustawianiem meczów, bo to będzie wielka krzywda dla zespołu, który wywalczył go własnymi siłami na boisku - podkreśla obecny trener Motor Ryszard Kuźma.

Jerzy K. (ur. 12 maja 1953 w Lublinie) to wychowanek Motoru. W 1975 przeniósł się do Stali Mielec z którą w 1976 dotarł do 1/4 finału Pucharu UEFA i zdobył mistrzostwo Polski.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej trenował m.in. Hetmana Zamość, Avię Świdnik, Lubliniankę, Lewart Lubartów i Spartę Rejowiec.

Obecnie Jerzy K. trenuje piłkarzy IV-ligowej Wisły Puławy.


Dziś natomiast prokuratura ma postawić kilkadziesiąt zarzutów wieloletniemu prezesowi Motoru Waldemarowi P.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Obserwator / 21 stycznia 2009 o 16:42
No proszę, wystarczyło zatrzymać niejakiego Romana D. i już sznurek ciągnie się dalej. Czyżby Romek zaczął sypać ? W każdym bądź razie dobrze, że ktoś robi z tym porządek. Szkoda tylko, że wszystko to wyszło na jaw w okresie kiedy klub przeżywa kłopoty organizacyjno-finansowe, brakuje dobrych wyników, co raz mniej ludzi przychodzi na stadion. Takie informacje na pewno nie pomagają w budowaniu dobrej atmosfery wokół klubu, pozyskiwaniu nowych sponsorów i przyciągania kibiców na mecze.
Avatar
al / 21 stycznia 2009 o 13:39
joint napisał:
Teraz już wiadomo jak Motor budował swoją potęga.Ciekawe który następny klub z Lubelszczyzny.Jerzy K. troche ich trenował.Obstawiam 1.Hetman,2. Avia

Nie odwracaj uwagi od smrodu w Motorze. Trener Jerzy K. Prowadził Avię w sezonach 1995/6, 1996/7 i 1997/8 i nawet jeżeli wtedy były jakieś "przekręty" (w co bardzo wątpie) to prokuratura nie ma instrumentów prawnych aby stawiać zarzuty dot. tego okresu.
Avatar
TADO / 21 stycznia 2009 o 12:20
Półgłówki skądzcie z tymi opaskami na oczach.Każdy i tak go rozpoznaje.
Avatar
joint / 21 stycznia 2009 o 11:59
Teraz już wiadomo jak Motor budował swoją potęga.Ciekawe który następny klub z Lubelszczyzny.Jerzy K. troche ich trenował.Obstawiam 1.Hetman,2. Avia
Avatar
wierny kibic RKS / 21 stycznia 2009 o 11:56
evo napisał:
No to się chłopaki z CBA najeżdżą, przynajmniej mimo kryzysu roboty im nie zabraknie! Ciekawe kto teraz pojedzie??


Myślę że CBA wie co robi....w tym klubie za przywództwa w Zarządzie klubu i Radzie Patronackiej panów z Lubelskiego LSD od dawna działy się różne dziwne interesy........CBA powinno się zainteresować przede wszystkim członkami Rady Patronackiej .....aktywnymi działaczami LSD i samorządów .....myślę że dużą wiedzę posiada były minister z lublina........................
A swoją drogą to gratuluję Panu Marszałkowi województwa zatrudnienie w myśl umowy koalicyjnej wspaniałych działaczy sportowych z SLD na funkcje dyrektorów podległych departamentów.... Ciekawi mnie ....kto jeszcze u Pana Marszałka został zatrudniony z podobnego klucza i taką przeszłością......
Zaś panu P......z LSD gratuluję poczucia humoru i optymizmu w poprzednim wpisie... Myślę, że Pan Piotrem był również członkiem Rady patronackiej Motoru.......


Myślę że CBA wie co robi....w tym klubie za przywództwa w Zarządzie klubu i Radzie Patronackiej panów z Lubelskiego LSD od dawna działy się różne dziwne interesy........CBA powinno się zainteresować przede wszystkim członkami Rady Patronackiej .....aktywnymi działaczami LSD i samorządów .....myślę że dużą wiedzę posiada były minister z lublina........................
A swoją drogą to gratuluję Panu Marszałkowi województwa zatrudnienie w myśl umowy koalicyjnej wspaniałych działaczy sportowych z SLD na funkc... rozwiń
Avatar
er / 21 stycznia 2009 o 11:31
J.....PZPN!!!! Ale to juz przeszłość bo przecież nowy prezes PZPN wybitny polityk czerwonych pan Lato walczy zawzięcie z przeszłością , mam wizję plan działania . zupełnie nowych ludzi w zarzadzie gra po prostu FAIR co było widać już przy jego wyborach na stołek prezesa! Panie Grzesiu-tak trzymać widać, że wyciągnął pan wnioski z przeszłości!!!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2009 o 11:19
tego można było się spodziewać, przecież najłatwiej handluje się w niższych ligach - brak transmisji telewizyjnych, gartka kibicow, przekupiony obserwator, sędzia... niech nam żyje PZPN
Avatar
evo / 21 stycznia 2009 o 11:09
No to się chłopaki z CBA najeżdżą, przynajmniej mimo kryzysu roboty im nie zabraknie! Ciekawe kto teraz pojedzie??
Avatar
tom1972 / 21 stycznia 2009 o 11:05
No to nici z awansu w Puławach,hahaha!
Avatar
kibic / 21 stycznia 2009 o 09:44
No ładnie ładnie na górze Jerzy K. a poniżej Jerzy (...) ur 12 maja 1953 w Lublinie i po co ta maskarada
Avatar
Obserwator / 21 stycznia 2009 o 16:42
No proszę, wystarczyło zatrzymać niejakiego Romana D. i już sznurek ciągnie się dalej. Czyżby Romek zaczął sypać ? W każdym bądź razie dobrze, że ktoś robi z tym porządek. Szkoda tylko, że wszystko to wyszło na jaw w okresie kiedy klub przeżywa kłopoty organizacyjno-finansowe, brakuje dobrych wyników, co raz mniej ludzi przychodzi na stadion. Takie informacje na pewno nie pomagają w budowaniu dobrej atmosfery wokół klubu, pozyskiwaniu nowych sponsorów i przyciągania kibiców na mecze.
Avatar
al / 21 stycznia 2009 o 13:39
joint napisał:
Teraz już wiadomo jak Motor budował swoją potęga.Ciekawe który następny klub z Lubelszczyzny.Jerzy K. troche ich trenował.Obstawiam 1.Hetman,2. Avia

Nie odwracaj uwagi od smrodu w Motorze. Trener Jerzy K. Prowadził Avię w sezonach 1995/6, 1996/7 i 1997/8 i nawet jeżeli wtedy były jakieś "przekręty" (w co bardzo wątpie) to prokuratura nie ma instrumentów prawnych aby stawiać zarzuty dot. tego okresu.
Avatar
TADO / 21 stycznia 2009 o 12:20
Półgłówki skądzcie z tymi opaskami na oczach.Każdy i tak go rozpoznaje.
Avatar
joint / 21 stycznia 2009 o 11:59
Teraz już wiadomo jak Motor budował swoją potęga.Ciekawe który następny klub z Lubelszczyzny.Jerzy K. troche ich trenował.Obstawiam 1.Hetman,2. Avia
Avatar
wierny kibic RKS / 21 stycznia 2009 o 11:56
evo napisał:
No to się chłopaki z CBA najeżdżą, przynajmniej mimo kryzysu roboty im nie zabraknie! Ciekawe kto teraz pojedzie??


Myślę że CBA wie co robi....w tym klubie za przywództwa w Zarządzie klubu i Radzie Patronackiej panów z Lubelskiego LSD od dawna działy się różne dziwne interesy........CBA powinno się zainteresować przede wszystkim członkami Rady Patronackiej .....aktywnymi działaczami LSD i samorządów .....myślę że dużą wiedzę posiada były minister z lublina........................
A swoją drogą to gratuluję Panu Marszałkowi województwa zatrudnienie w myśl umowy koalicyjnej wspaniałych działaczy sportowych z SLD na funkcje dyrektorów podległych departamentów.... Ciekawi mnie ....kto jeszcze u Pana Marszałka został zatrudniony z podobnego klucza i taką przeszłością......
Zaś panu P......z LSD gratuluję poczucia humoru i optymizmu w poprzednim wpisie... Myślę, że Pan Piotrem był również członkiem Rady patronackiej Motoru.......


Myślę że CBA wie co robi....w tym klubie za przywództwa w Zarządzie klubu i Radzie Patronackiej panów z Lubelskiego LSD od dawna działy się różne dziwne interesy........CBA powinno się zainteresować przede wszystkim członkami Rady Patronackiej .....aktywnymi działaczami LSD i samorządów .....myślę że dużą wiedzę posiada były minister z lublina........................
A swoją drogą to gratuluję Panu Marszałkowi województwa zatrudnienie w myśl umowy koalicyjnej wspaniałych działaczy sportowych z SLD na funkc... rozwiń
Avatar
er / 21 stycznia 2009 o 11:31
J.....PZPN!!!! Ale to juz przeszłość bo przecież nowy prezes PZPN wybitny polityk czerwonych pan Lato walczy zawzięcie z przeszłością , mam wizję plan działania . zupełnie nowych ludzi w zarzadzie gra po prostu FAIR co było widać już przy jego wyborach na stołek prezesa! Panie Grzesiu-tak trzymać widać, że wyciągnął pan wnioski z przeszłości!!!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2009 o 11:19
tego można było się spodziewać, przecież najłatwiej handluje się w niższych ligach - brak transmisji telewizyjnych, gartka kibicow, przekupiony obserwator, sędzia... niech nam żyje PZPN
Avatar
evo / 21 stycznia 2009 o 11:09
No to się chłopaki z CBA najeżdżą, przynajmniej mimo kryzysu roboty im nie zabraknie! Ciekawe kto teraz pojedzie??
Avatar
tom1972 / 21 stycznia 2009 o 11:05
No to nici z awansu w Puławach,hahaha!
Avatar
kibic / 21 stycznia 2009 o 09:44
No ładnie ładnie na górze Jerzy K. a poniżej Jerzy (...) ur 12 maja 1953 w Lublinie i po co ta maskarada
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 2 0

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 3 0

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 5 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 33 6

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 14 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 3

Już w niedzielę 25. Święto Roweru. Zarejestrowało się już kilka tysięcy rowerzystów, którzy chcą wziąć udział w imprezie. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. uczestników

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem 0 0

Streetball będzie w sobotę rządził Lublinem. O godz. 10 na parkingu Areny rozpocznie się turniej 3x3 Quest, który jest eliminacją mistrzostw Polski. Wieczorem w tym samym miejscu zaplanowano Nocne Granie, czyli czempionat miasta

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 4 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!