poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Były wykładowca KUL szefem ABW

Dodano: 20 listopada 2015, 07:27
Autor: toma

Prof. Piotr Pogonowski, w przeszłości zawodowo związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim jest kandydatem na szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – informuje „Wprost”. Ma zastąpić odchodzącego na emeryturę gen. Dariusza Łuczaka.

Prof. Pogonowski ma być odpowiedzialny m.in. za przeprowadzenie reformy ABW, która ma stać się typową służbą kontrwywiadowczo-informacyjną. Zostanie ona pozbawiona m.in. departamentu postępowań karnych.

Piotr Pogonowski pochodzi z Siedlec. Ukończył na KUL studia prawnicze i historyczne, następnie zdobywał na tej uczelni kolejne stopnie naukowe. W latach 2005-2010 był kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Cztery lata temu bezskutecznie startował do Sejmu z trzeciego miejsca na lubelskiej liście Prawa i Sprawiedliwości.

Od ubiegłego roku jest członkiem rady programowej PiS. Był dyrektorem gabinetu szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czasach, gdy kierował nim Mariusz Kamiński.

Czytaj więcej o: Piotr Pogonowski
Gość
crx
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 listopada 2015 o 09:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednego życzę PSL-owi,aby ci faryzeusze zniknęli z pola społecznego i partyjnego.Żerują tylko na kłamstwie i układach.Ta hołota nie nadaje się do żadnej współpracy.Dla nich liczą się tylko ich własne korzyści!!!Tom partia o najwyższym odsetku tajnych współpracowników.!!!
Rozwiń
crx
crx (20 listopada 2015 o 09:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

w końcu ABWehra przestanie być dyspozycyjną PO-licja PO-lityczną do walki z opozycją a stanie sie kontrwywiadem

A po co w tym śmiesznym kraiku kontrwywiad? Miliony z niego uciekły, a kolejne też kombinują , jakby stąd dać drapaka !!! Powiedzmy sobie szczerze , historia dowiodła, że ten śmieszny kraiczek nie jest zdolny do samodzielnego istnienia i decydowania o sobie , bo zbytnio naród jest podzielony na przeróżne grupy społeczne !!!

Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2015 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W szeregach PIS mówi się że Kaczyński chce wyeliminować PSL z życia publicznego. Na pewno będą wykorzystane do tego wszystkie służby..
Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2015 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w końcu ABWehra przestanie być dyspozycyjną PO-licja PO-lityczną do walki z opozycją a stanie sie kontrwywiadem
Rozwiń
Gość
Gość (20 listopada 2015 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. Z komentarzy wynika,że we wszystkich służbach była patologia i wymagana jest ich reforma. Ale jakoś Państwo funkcjonowało.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!