piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Carnaval Sztuk-Mistrzów najlepszy!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 sierpnia 2012, 16:37
Autor: (SZ)

 (Wojciech Nieśpiałowski)
(Wojciech Nieśpiałowski)

Święto nowego cyrku, teatru i sztuki alternatywnej to Najlepszy Produkt Turystyczny w naszym regionie.

Wraz z Carnavalem Sztuk-Mistrzów o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej zawalczą projekty: „Przygoda zaczyna się tutaj” oraz „Weekend na szlaku UNESCO”.

Wczoraj kapituła konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2012” pod przewodnictwem Piotra Franaszka, dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oceniła 27 zgłoszonych produktów.

Przy ocenie brała pod uwagę ich atrakcyjność, sezonowość i dostępność, różnorodność źródeł i sposobów finansowania, wpływ na dynamikę ruchu turystycznego i rozwój ekonomiczny regionu oraz perspektywy rozwoju.

Pierwsze miejsce zajął Carnaval Sztuk-Mistrzów organizowany przez gminę Lublin. Drugie miejsce zdobył projekt „Przygoda zaczyna się tutaj – Bug rajem dla kajakarzy!”, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Innowacyjnej Katarzyna Wasilewska-Pomietło. Miejsce trzecie – „Weekend na szlaku UNESCO” (Organizator: P. P. QUAND A. Kudlicki).

Trzy nagrodzone produkty wezmą udział w ogólnopolskim etapie konkursu, organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.

– Wygrał Carnaval Sztuk-Mistrzów, ściągający do Lublina coraz więcej turystów, którzy przez kilka dni mogą uczestniczyć w unikatowych wydarzeniach. W tym roku w większości hoteli lubelskich brakuje miejsc, co jest dowodem na atrakcyjność trwającego właśnie Carnaval’u – mówi Dorota Lachowska, dyrektor LROT.

Kapituła przyznała także wyróżnienia. Najlepszym wydarzeniem została Historyczna Majówka w Zawieprzycach, organizowana przez Powiat Łęczyński. Najciekawszym obiektem została Stacja Narciarska i ośrodek wypoczynkowy „Jacnia” (NEKON Sp. z o.o) oraz Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.

Najciekawszym szlakiem został „System szlaków turystycznych na obszarach chronionych powiatu opolskiego”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim. Kraina nad Tanwią to zdaniem kapituły najbardziej atrakcyjny obszar, jego organizatorem jest Partnerstwo Turystyczne „Łączy nas Tanew i Puszcza Solska” i Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
chryzelefantynowany
Karr
chryzelefantynowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

chryzelefantynowany
chryzelefantynowany (2 sierpnia 2012 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Och trollu...

1. Zamojskie zoo w tym roku odwiedziło już 130tyś... Nadal chcesz się licytować na cyferki?

2. Zoo dla emerytów? Myślałem, że dla dzieci.

3. Nazywanie jakichkolwiek miast oprócz Lublina wsią świadczy o poziomie mieszkańca.

4. Kto okrzyknął Lublin tą stolicą?

5. Nie gazety lubelskiej, ale regionalnej. Dziennik Wschodni, nie lubelski.

6. O uczciwości konkursu i komisji świadczy szacunek do głosowania ludzi. Cóż ludzie nie wybrali tego, na czym zależało jakiejś klice, więc trzeba było tych ludzi olać. Typowo lubelskie zachowanie.
Rozwiń
Karr
Karr (2 sierpnia 2012 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='chryzelefantynowany' timestamp='1343889870' post='659958']
Dlaczego nikt nie napisał, że najlepszy produkt mieli wybrać INTERNAUCI i w ich glosowaniu bezapelacyjnie wygrało zamojskie ZOO - 47% głosów!? Carnaval jednocześnie dostał 1.06 %. Żałosne. Dlaczego Lublin w taki prymitywny sposób leczy swoje kompleksy względem Zamościa, a prasa o tym nie informuje?

Strona głosowania dla zainteresowanych: [url="http://lrot.pl/index.php?start=sonda&action=tabela&pol_id=4"]http://lrot.pl/index...tabela&pol_id=4[/url]
[/quote]Masz jakieś głęboko prowincjonalne myślenie, po pierwsze nie porównuj w żaden sposób Zamościa do Lublina nawet jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne bo to jest dopiero śmieszne i żałosne.Zoo to najwyżej może być dla emerytów ,a Carnaval Sztuk -Mistrzów ściągnął nie tylko turystów ale również w połączeniu z największą Europejską Konwencją Żąglerską aż ponad 3 tyś. artystów z całego świata ,przy czym przypominam że Konwencja po 39 latach odbywa się pierwszy raz w Polsce i to w Lublinie bo sami artyści tak postanowili.Już Lublin jest okrzyknięty Europejską Stolicą Nowego Cyrku i Sztuki.A wracając do tego zoo ,to co to obchodzi czytelnika gazety lubelskiej ,ta wieś zamość ma swoją gazetę i tam możesz się spruć że nic nie pisze o takim genialnym osiągnięciu o które aż wypada się upominać ...żałosne.
Rozwiń
chryzelefantynowany
chryzelefantynowany (2 sierpnia 2012 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego nikt nie napisał, że najlepszy produkt mieli wybrać INTERNAUCI i w ich glosowaniu bezapelacyjnie wygrało zamojskie ZOO - 47% głosów!? Carnaval jednocześnie dostał 1.06 %. Żałosne. Dlaczego Lublin w taki prymitywny sposób leczy swoje kompleksy względem Zamościa, a prasa o tym nie informuje?

Strona głosowania dla zainteresowanych: http://lrot.pl/index.php?start=sonda&action=tabela&pol_id=4
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!