Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 września 2014 r.
14:00
Edytuj ten wpis

Carpatair zawiesza loty do Rzymu z lotniska w Świdniku

Autor: Zdjęcie autora toma
61 15 A A

Zimą nie polecimy z Lublina do Rzymu. Linie lotnicze Carpatair zawieszają połączenie w okresie od 20 października do 30 marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od poniedziałku rumuński przewoźnik zmienił godziny lotów do stolicy Włoch. W poniedziałki samolot z Rzymu startuje o 7:00, a w drogę powrotną z Lublina rusza o 10:15. W piątki wylot z lotniska Fiumicino odbywa się o 13:50, a powrotny kurs o 17:00.

Taki stan rzeczy potrwa jednak niespełna miesiąc. Jak poinformował nasz Czytelnik, pan Piotr nie można już kupić biletów na loty po 20 października.

- Linie Carpatair poinformowały nas o zawieszeniu połączenia Lublin-Rzym na sezon zimowy i jednoczesnym wprowadzeniu sprzedaży na sezon letni. Ma to związek z sezonowym charakterem tej trasy, która według zapewnień przewoźnika będzie ponownie obsługiwana w przyszłym roku - mówi Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Połączenie najprawdopodobniej zostanie przywrócone wiosną. W systemach rezerwacyjnych można nabywać bilety na terminy po 30 marca.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pasażer / 29 września 2014 o 09:19

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się na napisanie maila do Wizzair??? Nie wiem czy mój mail odniesie skutek, ale napisałem. Coś zrobiłem.

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się n... rozwiń

Avatar
andy / 26 września 2014 o 16:01

Zarząd lotniska Świdnik rozważa loty czarterowe balonem do Radawca a z tamtąt antkiem w cztery strony świata .cenę proponuję skalkulować iorądz pod uwagę koryto na poziomie 1000zł

Avatar
andy / 26 września 2014 o 15:54

Ludzie szkoda waszych nerwów koryto to koryto może kiedyś to ktoś opanuje.i lotnisko będzie z prawdziwego zdarzenia.Takie jak we Wrocławiu!

Avatar
Agamea / 25 września 2014 o 18:43

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos nie skończyło się tragedią).

Czy Zarząd lotniska analizował w ogóle jakieś statystyki? Czy ma pojecie o tym, ze w samolotach Ryanair odlatujących z Modlina  do Rzymu( samoloty są pełniusieńkie)  pasażerowie pochodzą głownie z okolic Lubina i Rzeszowa). Czy ma pojecie, ze bilet kosztuje 20-60 euro ?

Przecież każdy specjalista od marketingu łatwo policzy, ze Ci sami pasażerowie mogliby chętnie dołożyć jeszcze 20-30 euro  za bilet u jednego ze znanych , solidnych przewoźników ( Ryanair, Wizzair) i latać z Lublina dla wygody, ale  podróżować za 140 euro już im się po prostu nie opłaca.

Lotnisko źle prosperuje a my podatnicy bulimy kasę na jego utrzymanie, a gdy trzeba nam wyruszyć w podroż samolotem i tak z w/w przyczyn musimy odlatywać z Warszawy lub  z Modlina.

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos n... rozwiń

Avatar
Gość / 25 września 2014 o 10:05

Po tym wpisie widać, że masz kompleks małomiasteczkowy i jeszcze nie wysunąłeś nosa po za swoją gminę. Z Modlina latają wszyscy i studenci i biznesmeni zarabiający po kilkadziesiąt tys zł miesięcznie, bo latanie teraz jest jak podróż autobusem tylko zajmuje 10 razy mnie czasu. A Ty możesz Rzym pooglądać na zdjęciach ;)

Avatar
on / 24 września 2014 o 20:38

Carpair jest za droga na nasze warunki, 300-400 euro za lot przy 300-400 zł za lot z warszawy. Trzeba było myśleć jak się wybierało przewoźnika, ale jak widać nie było komu. Nie wybierać bankruta tylko linie typu Wizzair której ceny lotów są w stanie zaakceptować pasażerowie mieszkający w naszym regionie.

Avatar
LC / 24 września 2014 o 20:01

Nie dziwię się że zawieszają to połączenie do Rzymu, po pierwsze ceny biletów są za drogie jak na nasze  zarobki, brak alternatywnej konkurencji na tej trasie, po drugie samoloty mają dość stare, a na lotnisku w Lublinie -Świdniku nie ma hali napraw w razie poważniejszej awarii, a naprawa na powietrzu zimową porą przez kilka godzin to ja współczuje mechanikom. Dlatego zarząd lotniska musi mysleć o postawieniu hali aby linie nie omijały tego portu szerokim łukiem, a o uruchomieniu bazy nie wspomnę.

Avatar
kręciołek / 24 września 2014 o 19:17

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

popieram!

A tak poza tym - zawieszenie carpatair było do przewidzenia. Niepewny przewoźnik, stare samoloty....

Avatar
Mietek / 24 września 2014 o 18:58

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

musisz placic strasznie duzo tych podatkow skoro tak cie to denerwuje.
Avatar
mieszkaniec / 24 września 2014 o 17:21

Wolę jechać do Rzymu autobusem niż korzystać z Modlina, lotniska na zadupiu dla ubogich

Avatar
pasażer / 29 września 2014 o 09:19

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się na napisanie maila do Wizzair??? Nie wiem czy mój mail odniesie skutek, ale napisałem. Coś zrobiłem.

Też jestem pasażerem różnych linii i żyg.ć się chce jak ktoś pisze, że lotnisko sobie wybrało taką a taką linie.... Jakby ten sławny Wrocław miał tylko Quantas Emirates Lufthansę a nie miał Ryanair ani innych wynalazków. Jasne, cena jest duża, ale jak komuś nie pasuje to może lecieć z Wawy a nie od razu wylewać wiadro pomyj....

Ale w Polsce to standard....

Ja jak chcę, żeby np. Wizzair latał z Lublina do Londynu częściej to piszę mail do Wizzair A NIE DO PORTU!!! Bo to Wizzair decyduje, prawda??? A ilu z was wysiliło się n... rozwiń

Avatar
andy / 26 września 2014 o 16:01

Zarząd lotniska Świdnik rozważa loty czarterowe balonem do Radawca a z tamtąt antkiem w cztery strony świata .cenę proponuję skalkulować iorądz pod uwagę koryto na poziomie 1000zł

Avatar
andy / 26 września 2014 o 15:54

Ludzie szkoda waszych nerwów koryto to koryto może kiedyś to ktoś opanuje.i lotnisko będzie z prawdziwego zdarzenia.Takie jak we Wrocławiu!

Avatar
Agamea / 25 września 2014 o 18:43

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos nie skończyło się tragedią).

Czy Zarząd lotniska analizował w ogóle jakieś statystyki? Czy ma pojecie o tym, ze w samolotach Ryanair odlatujących z Modlina  do Rzymu( samoloty są pełniusieńkie)  pasażerowie pochodzą głownie z okolic Lubina i Rzeszowa). Czy ma pojecie, ze bilet kosztuje 20-60 euro ?

Przecież każdy specjalista od marketingu łatwo policzy, ze Ci sami pasażerowie mogliby chętnie dołożyć jeszcze 20-30 euro  za bilet u jednego ze znanych , solidnych przewoźników ( Ryanair, Wizzair) i latać z Lublina dla wygody, ale  podróżować za 140 euro już im się po prostu nie opłaca.

Lotnisko źle prosperuje a my podatnicy bulimy kasę na jego utrzymanie, a gdy trzeba nam wyruszyć w podroż samolotem i tak z w/w przyczyn musimy odlatywać z Warszawy lub  z Modlina.

Od początku było dla mnie oczywiste, ze tak się to musiało to skończyć. Jestem Lublinianką. 

Latam z Rzymu do Warszawy kilka razy w roku, jak dowiedziałam się, ze będą loty z Lublina byłam naprawdę zadowolona. Zmieniłam zdanie gdy dowiedziałam się jaki to będzie przewoźnik, jakiego rodzaju flota dysponuje i jakie ma ceny biletów.Ja osobiście nie mam zamiaru ryzykować  życia i telepać się starym samolotem za ciężkie pieniądze,( w zeszłym roku lądowanie  w Rzymie jednego z samolotów tego przewoźnika o mały  włos n... rozwiń

Avatar
Gość / 25 września 2014 o 10:05

Po tym wpisie widać, że masz kompleks małomiasteczkowy i jeszcze nie wysunąłeś nosa po za swoją gminę. Z Modlina latają wszyscy i studenci i biznesmeni zarabiający po kilkadziesiąt tys zł miesięcznie, bo latanie teraz jest jak podróż autobusem tylko zajmuje 10 razy mnie czasu. A Ty możesz Rzym pooglądać na zdjęciach ;)

Avatar
on / 24 września 2014 o 20:38

Carpair jest za droga na nasze warunki, 300-400 euro za lot przy 300-400 zł za lot z warszawy. Trzeba było myśleć jak się wybierało przewoźnika, ale jak widać nie było komu. Nie wybierać bankruta tylko linie typu Wizzair której ceny lotów są w stanie zaakceptować pasażerowie mieszkający w naszym regionie.

Avatar
LC / 24 września 2014 o 20:01

Nie dziwię się że zawieszają to połączenie do Rzymu, po pierwsze ceny biletów są za drogie jak na nasze  zarobki, brak alternatywnej konkurencji na tej trasie, po drugie samoloty mają dość stare, a na lotnisku w Lublinie -Świdniku nie ma hali napraw w razie poważniejszej awarii, a naprawa na powietrzu zimową porą przez kilka godzin to ja współczuje mechanikom. Dlatego zarząd lotniska musi mysleć o postawieniu hali aby linie nie omijały tego portu szerokim łukiem, a o uruchomieniu bazy nie wspomnę.

Avatar
kręciołek / 24 września 2014 o 19:17

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

popieram!

A tak poza tym - zawieszenie carpatair było do przewidzenia. Niepewny przewoźnik, stare samoloty....

Avatar
Mietek / 24 września 2014 o 18:58

POproszę o zamknięcie tego lotniska na okres zimy, gdyż nie będę dokładał ze swoich POdatków do pensji 140 osób, które przez 4 miesiące będą pierdziały w stołek.

musisz placic strasznie duzo tych podatkow skoro tak cie to denerwuje.
Avatar
mieszkaniec / 24 września 2014 o 17:21

Wolę jechać do Rzymu autobusem niż korzystać z Modlina, lotniska na zadupiu dla ubogich

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!