Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2007 r.
15:34
Edytuj ten wpis

CBA w Ratuszu

0 7 A A

Sprawą lubelskiego urzędnika, który za projekt budowlany wraz z pozwoleniami zażyczył sobie 10 tys. zł zajmuje się już prokuratura i CBA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Właśnie złożyliśmy wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa korupcji przez pana Mariana Cz. - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. - W ratuszu nie ma i nie będzie pozwolenia na takie praktyki. Dlatego sprawdzamy pracę całego Wydziału Architektury, także współpracowników pana Cz.

Dziś opisaliśmy sprawę Mariana Cz., pracownika Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki Urzędu Miasta w Lublinie. Mężczyzna spotkał się w urzędzie z Adamem Zdunkiem i zaproponował mu sprzedaż projektu budowlanego za 10 tys. zł. Zasugerował, że w ramach zapłaconej kwoty jego klient będzie miał załatwione wszystkie niezbędne dokumenty. Miał pecha, bo Zdunek jest naczelnikiem urzędu skarbowego w Łęcznej i o sprawie powiadomił swoich zwierzchników oraz prezydenta Lublina.

Prokuratura Rejonowa Lublin Północ wszczęła dziś śledztwo w tej sprawie. - Podstawą było doniesienie prasowe i zawiadomienie prezydenta Lublina - mówi Marek Zych, zastępca szefa prokuratury Lublin Północ. - Czynności w tej sprawie zleciliśmy Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu.

Dziś agent lubelskiego CBA odebrał zlecenie z prokuratury. Biuro będzie przesłuchiwać świadków i zabezpieczać dokumentację.

Sprawą zbulwersowani są miejscy radni. - Jeżeli na taką samą decyzję prywatny inwestor czeka pięć razy krócej niż spółdzielnia, to o czymś to świadczy - mówi Jan Gąbka z Lewicy i Demokratów, a zarazem prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
- Dobrze, że takie sprawy wychodzą na jaw. Bo dzięki temu inny urzędnik pomyśli pięć razy, zanim złoży komuś podobną propozycję - wtóruje mu Piotr Kowalczyk z PiS.

Dziś Marian Cz. normalnie pracował. Nikt nie zawiesił go w obowiązkach, ani nie wysłał na urlop. - Został oddany do dyspozycji prezydenta miasta - mówi Ewa Kipta, dyr. Wydziału Architektury .
- Podejmę decyzję po rozmowie z prawnikami - zapowiada Adam Wasilewski, prezydent Lublina.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
śłedczy / 12 października 2007 o 08:49
Ratuj się kto może.Wreszcie wzięli się za magistrat.To dopiero początek
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:56
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz do "samej góry", a najprawdopodobniej leżysz na "samym dole" bo ciepełko i wygodnie... a przykład z góry będzie długo szedł, prawda? Będzie sporo czasu...piszesz:Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć"No pewno, że lepiej! Tylko czemu najpierw "znudzony" kopie i opluwa wszystko wokół (oprócz przyłapanego na gorącym uczynku) a potem komunałami rzuca...Za dużo "Gazety Wyborczej"!! Mam też niejasne wrażenie, że Pan "Znudzony" jest znudzony braniem łapówek pod stołem i wolałby to robić oficjalnie...A skąd mam takie przypuszczenia?Ano pisze:Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej."Znudzony" chyba nie wie, że łapówka to przestępstwo! A nie niezobowiązująca propozycja... jak on traktuje łapówki. Znudzony urzędnik, który specjalizuje się w popijaniu kawki i mówieniu "Nie ma!!", a jego znudzenie może przytłumić jedynie łapówka... W końcu na sam koniec wymyśla nowy podatek!!BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ???
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz ... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 o 17:11
zamiast pomówień poprosimy o konkrety.
Avatar
Znudzony / 9 września 2007 o 15:08
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuje całą prawdę i tylko prawdę? Jakież to ironiczne...A tak swoją drogą nie znam Urzędu Skarbowego w Polsce w którym nie występuje zjawisko KORUPCJI, a Pan Zdunek zdaje się że jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łęcznej i niech zgadnę zapewne nigdy nie "przyspieszył" sprawy dla znajomego lub w zamian za "drobny" upominek. (Ups, a może zapytamy mieszkańców Łęcznej ?? Ktoś na tak wysokim stanowisku napewno nie wykonywał takich czynności - przecież mógł zlecić je podwładnym. )Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład.Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć" - więc zamiast wytykać się wzajemnie palcami może ludzie zaczęliby myśleć w drugą stronę. Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej. Natomiast Urzędy (miejskie, wojewódzkie) mogłyby pobierać specjalne dość wysokie opłaty za przyspieszony tryb załatwiania spraw i zebrane w ten sposób fundusze dołączyć do wypłat urzędników danego Urzędu (Miejskiego, Wojewódzkiego czy SKARBOWEGO).Bo tak naprawdę tzw. "łapówki" płaci się za sprawy przyspieszone, niemożliwe lub dodatkowe, więc może zamiast ścigać winnych lepiej wprowadzić oficjalny cennik.Np.: zwrot nadpłaty podatku dochodowego w terminie krótszym niż 3 miesiące - 2% kwoty nadpłaty.
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuj... rozwiń
Avatar
pedros / 7 września 2007 o 13:24
to może jeszcze prześwietlcie wydzial arch. w łęcznej na pewno byłoby oczym pisać ;)
Avatar
Gucio / 7 września 2007 o 08:06
Zapraszamy także do Kraśnika.
Avatar
l. / 6 września 2007 o 20:01
Za ryj i do celi a nie konsultacje z prawnikami panie prezydencie. i przeswietlcie wszystkie gminy, przede wszystkim Głusk
Avatar
śłedczy / 12 października 2007 o 08:49
Ratuj się kto może.Wreszcie wzięli się za magistrat.To dopiero początek
Avatar
ja / 18 września 2007 o 11:56
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz do "samej góry", a najprawdopodobniej leżysz na "samym dole" bo ciepełko i wygodnie... a przykład z góry będzie długo szedł, prawda? Będzie sporo czasu...piszesz:Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć"No pewno, że lepiej! Tylko czemu najpierw "znudzony" kopie i opluwa wszystko wokół (oprócz przyłapanego na gorącym uczynku) a potem komunałami rzuca...Za dużo "Gazety Wyborczej"!! Mam też niejasne wrażenie, że Pan "Znudzony" jest znudzony braniem łapówek pod stołem i wolałby to robić oficjalnie...A skąd mam takie przypuszczenia?Ano pisze:Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej."Znudzony" chyba nie wie, że łapówka to przestępstwo! A nie niezobowiązująca propozycja... jak on traktuje łapówki. Znudzony urzędnik, który specjalizuje się w popijaniu kawki i mówieniu "Nie ma!!", a jego znudzenie może przytłumić jedynie łapówka... W końcu na sam koniec wymyśla nowy podatek!!BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ???
do znudzonego:piszesz:Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydałoby się raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? dalej są tylko pomówienia... A zastanowiłeś się ZNUDZONY czy TY jesteś bez winy? Sypiesz dobrymi radami jak z rękawa, ale czy też się nimi kierujesz??? A może to inni mają świecić przykładem bo TY jesteś już znudzony i tylko dobre rady się ostały?piszesz:Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład. Jak rozumiem nie należysz ... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 9 września 2007 o 17:11
zamiast pomówień poprosimy o konkrety.
Avatar
Znudzony / 9 września 2007 o 15:08
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuje całą prawdę i tylko prawdę? Jakież to ironiczne...A tak swoją drogą nie znam Urzędu Skarbowego w Polsce w którym nie występuje zjawisko KORUPCJI, a Pan Zdunek zdaje się że jest naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Łęcznej i niech zgadnę zapewne nigdy nie "przyspieszył" sprawy dla znajomego lub w zamian za "drobny" upominek. (Ups, a może zapytamy mieszkańców Łęcznej ?? Ktoś na tak wysokim stanowisku napewno nie wykonywał takich czynności - przecież mógł zlecić je podwładnym. )Jeśli już chcemy zacząć zmieniać Polskę na lepsze może lepiej zacząć od samej góry, która powinna dawać przykład.Może zaczęlibyśmy wyciągać jakieś wnioski - "lepiej zapobiegać niż leczyć" - więc zamiast wytykać się wzajemnie palcami może ludzie zaczęliby myśleć w drugą stronę. Łapówki nie są obowiązkowe, więc wystarczy powiedzieć "Nie, dziękuję, nie daję" i spokojnie czekać na swoją kolej. Natomiast Urzędy (miejskie, wojewódzkie) mogłyby pobierać specjalne dość wysokie opłaty za przyspieszony tryb załatwiania spraw i zebrane w ten sposób fundusze dołączyć do wypłat urzędników danego Urzędu (Miejskiego, Wojewódzkiego czy SKARBOWEGO).Bo tak naprawdę tzw. "łapówki" płaci się za sprawy przyspieszone, niemożliwe lub dodatkowe, więc może zamiast ścigać winnych lepiej wprowadzić oficjalny cennik.Np.: zwrot nadpłaty podatku dochodowego w terminie krótszym niż 3 miesiące - 2% kwoty nadpłaty.
Zamiast szukać sensacji kto "bierze" a kto nie przydaloby sie raczej zadać bardzo ważne pytanie CZY JA JESTEM BEZ WINY? Czy aby napewno w Dzienniku Wschodnim pracują zupełnie "czyści" dziennikarze? Czy zawsze publikują prawdę? Czy nigdy nie sprzedali żadnego artykułu bądź też odstąpili od wydrukowania społecznie przydatnego artykułu ponieważ zostali dobrze opłaceni przez kogoś komu zależało na tym aby taki artykuł się nie ukazał? Jakoś trudno uwierzyć w taką cudowną niewinność. Czy aby napewno Dziennik Wschodni publikuj... rozwiń
Avatar
pedros / 7 września 2007 o 13:24
to może jeszcze prześwietlcie wydzial arch. w łęcznej na pewno byłoby oczym pisać ;)
Avatar
Gucio / 7 września 2007 o 08:06
Zapraszamy także do Kraśnika.
Avatar
l. / 6 września 2007 o 20:01
Za ryj i do celi a nie konsultacje z prawnikami panie prezydencie. i przeswietlcie wszystkie gminy, przede wszystkim Głusk
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 3 8

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 71 20

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 2 7

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 2 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 9

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 2

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 2 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor

Dodatkowe środki dla siatkarzy Avii Świdnik, piłkarze dostaną premię jak pokonają Motor 7 2

Sekcja siatkarska MKS Avia Świdnik otrzyma od miasta dodatkowe 100 tysięcy złotych na rozwój. Po spełnieniu określonych warunków, na takie samo wsparcie mogą liczyć piłkarze

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!