Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2010 r.
19:08
Edytuj ten wpis

CBA w Ratuszu: Prezydent pod obstrzałem radnych

0 17 A A

Półtorej godziny trwał atak radnych na prezydenta Lublina w kontekście śledztwa CBA dotyczącego nieprawidłowości w strefie ekonomicznej. W trakcie dyskusji okazało się, że podobne błędy były w innej części miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chciałbym poznać harmonogram prac nad budową drogi w strefie ekonomicznej, kto podpisywał dokumenty i podejmował decyzje – zaczął dyskusję radny Michał Widomski. - Nie mam wiedzy, kto podejmował decyzje. Śledztwo trwa i nie powinno się o tym mówić do jego zakończenia – stwierdził Adam Wasilewski.

W ten sposób Adam Wasilewski próbował odpowiadać wszystkim radnym.

Sprawa, która wywołała tyle kontrowersji dotyczy wybudowania drogi w podstrefie ekonomicznej. Ratusz chciał ułatwić wejście do Lublina firmie Husqvarna i przeprowadził inwestycję. Problem w tym, że nie ogłoszono przetargu i nie przygotowano nawet projektu. Ratusz od razu zlecił roboty dwóm firmom.

- Czy to jest tak, że wydziały sobie same pracują a pan prezydent nie wie, o co chodzi – dopytywała radna Monika Wac.- A może ktoś sobie wstaje rano i mówi - a wybudujemy sobie tą drogę – dodała.

- Popełnione zostały najprawdopodobniej odstępstwa od procedur, dla mnie ważne jest, czy jest tu watek korupcyjny skoro jest CBA, czy błędy te wiążą się z tempem realizacji infrastruktury - odpowiadał Adam Wasilewski.

- W żaden sposób nie usprawiedliwiam korupcji, ale kiedy nam zależy by infrastruktura powstała szybko, to staram się to zrozumieć - dodał.

W trakcie dyskusji okazało się, że podobna sytuacja miała miejsce na ulicy Granitowej. Tam deweloper miał wybudować kolektor sanitarny bez pozwolenia. – Faktycznie taka sytuacja miała miejsce. Na tą inwestycję nikt nie miał pozwolenia – przyznał wiceprezydent Stanisław Fic. – Wydział Audytu i Kontroli prowadzi postępowanie wyjaśniające – dodał.

Do godziny 19 radni przegłosowali tylko jeden punkt sesji.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MARIANO ITALIANO / 26 czerwca 2010 o 22:51
detektyw napisał:
Jest dla mnie największą tajemnicą, dlaczego do tej pory nie wypiepszyli z Wydziału Inwestycji największego urzędowego donosiciela i podpier***acza - suki Marzeny Szczepańskiej???

JAK DOBRZE KOJARZĘ TO JEJ MONŻ JEST PROKURATORKIEM
Avatar
POkraka / 26 czerwca 2010 o 16:38
detektyw napisał:
Jest dla mnie największą tajemnicą, dlaczego do tej pory nie wypiepszyli z Wydziału Inwestycji największego urzędowego donosiciela i podpier***acza - suki Marzeny Szczepańskiej???

PO co wypieprzyć (POkrako nie rób błędów ) najlepiej rusko-szkopskim sposobem POwiesić na latarni i będzie git.
Avatar
Zasuwanogami / 26 czerwca 2010 o 16:35
JKM lubie napisał:
Z takim podejściem, że będziemy badać i szukać tylko afer to nic w naszym rgionie nie powstanie. Ludzie jestem młody mam 25lat jestem na stażu w starostwie i żadnej perspektywy że na Lubelszczyźnie będzie lepiej, tylko ciągle szukanie afer.
Teraz widzicie przekręty, ale jakby niezrobili dróg to byście jęczeli że się niesprzyja inwestorom, to że fabryka puszek już nieistnieje to kupi ją kto inny.
Czy wy nierozumiecie, że żeby w naszym kraju zrobić jakąś potrzebną inwestycje szybko nie można tego robić dokońca legalnie? Wiem jak to wygląda bo mam z tym do czynienia, ludzie blokują inwestycje z byle pierdoły bo im kawałek działki utną bo to i tam to. I trzeba to wszystko rozpatrzyć, niektóre sprawy ciągną sie już pare lat. A PiS swoimi przepisami nikomu nie pomaga, nie mówie że PO lepsze ale chociaż usiłuja coś robić a nie stwarzać pozory jak w przypadku PGE - miało być główna siedziba i co? jakoś niewidać tym szumnych zapowiedzi Kaczyńskich.
Ludzie chcą pracy i płacy a nie ciągłych afer, ich nie obchodzi, czy fabryka powstaje w całości legalnie byle była praca taka prawda.

POKRAKO CO CZEPIASZ SIĘ PiSu JAK JUŻ 3 LATA JEST RZUND Tuskowoj I 4 LATA W LUBLINIE RZUNDZI ADAS CHRZĄSZCZYK.

POKRAKO CO CZEPIASZ SIĘ PiSu JAK JUŻ 3 LATA JEST RZUND Tuskowoj I 4 LATA W LUBLINIE RZUNDZI ADAS CHRZĄSZCZYK. rozwiń
Avatar
detektyw / 25 czerwca 2010 o 17:58
Jest dla mnie największą tajemnicą, dlaczego do tej pory nie wypiepszyli z Wydziału Inwestycji największego urzędowego donosiciela i podpier***acza - suki Marzeny Szczepańskiej???
Avatar
JKM lubie / 25 czerwca 2010 o 12:25
KAJA napisał:
SZANOWNY PANIE LUDZIE JEZDŻĄ POLNĄ DROGĄ I OD LAT NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ O SOLIDNĄ NAPRAWĘ,, ULICY"' GOZDZIKOWEJ OKOŁO 10 MINUT JAZDY DO CENTRUM ,A PAN PREZYDENT FIC ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE ROBI REMONTY NA ULICY HIACYNTOWEJ GDZIE MIESZKA,MA OŚWIETLENIE MIMO ŻE SĄ TAM TYLKO 3 DOMY .PREZYDENT PRUSZKOWSKI MIMO ŻE MAŁO ROBIŁ TO JEDNAK DRÓG Z KTYÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ OBYWATELE POWSTAŁO KILKA ,A OBECNY PAN PREZYDENT JEST ZAINTERESOWANY SPRAWAMI TORU MOTOCROSOWEGO,NIE UDAŁO SIĘ TO POWSTAŁ ROWEROWY ZA 3 MILIONY,Z NASZYCH PODATKÓW,I TYLKO PATRZEĆ JAK PAN PIĄTEK ZROBI Z NIEGO MOTOCROSS,JEST WIELE SPRAW KTÓRE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA,A PIENIĄDZE NA KOŚCIÓŁ JAK SĄ TO DOBRZE BO LUDZIOM POZOSTAJE WIARA ,A ORGANIZACJE KOMBATANTÓW ,GDYBY NIE ONE NIE BYŁO BY NAS. A TAK NA MARGINESIE GDYBY PIS BADAŁ SPRAWY TO MOŻE NIE BYŁO BY TYLU AFER KORUPCYJNYCH KTÓRE WYCISZONE ZNIKNĘŁY ,A CI KTÓRZY BYLI W NIE ZAMIESZANI DALEJ W SEJMIE GRZEJĄ MIEJSCA ,BO TO PO WŁAŚNIE

Z takim podejściem, że będziemy badać i szukać tylko afer to nic w naszym rgionie nie powstanie. Ludzie jestem młody mam 25lat jestem na stażu w starostwie i żadnej perspektywy że na Lubelszczyźnie będzie lepiej, tylko ciągle szukanie afer.
Teraz widzicie przekręty, ale jakby niezrobili dróg to byście jęczeli że się niesprzyja inwestorom, to że fabryka puszek już nieistnieje to kupi ją kto inny.
Czy wy nierozumiecie, że żeby w naszym kraju zrobić jakąś potrzebną inwestycje szybko nie można tego robić dokońca legalnie? Wiem jak to wygląda bo mam z tym do czynienia, ludzie blokują inwestycje z byle pierdoły bo im kawałek działki utną bo to i tam to. I trzeba to wszystko rozpatrzyć, niektóre sprawy ciągną sie już pare lat. A PiS swoimi przepisami nikomu nie pomaga, nie mówie że PO lepsze ale chociaż usiłuja coś robić a nie stwarzać pozory jak w przypadku PGE - miało być główna siedziba i co? jakoś niewidać tym szumnych zapowiedzi Kaczyńskich.
Ludzie chcą pracy i płacy a nie ciągłych afer, ich nie obchodzi, czy fabryka powstaje w całości legalnie byle była praca taka prawda.

Z takim podejściem, że będziemy badać i szukać tylko afer to nic w naszym rgionie nie powstanie. Ludzie jestem młody mam 25lat jestem na stażu w starostwie i żadnej perspektywy że na Lubelszczyźnie będzie lepiej, tylko ciągle szukanie afer.
Teraz widzicie przekręty, ale jakby niezrobili dróg to byście jęczeli że się niesprzyja inwestorom, to że fabryka puszek już nieistnieje to kupi ją kto inny.
Czy wy nierozumiecie, że żeby w naszym kraju zrobić jakąś potrzebną inwestycje szybko nie można tego robić dokońca l... rozwiń
Avatar
KAJA / 25 czerwca 2010 o 09:30
Piżmo napisał:
Ale czego chcesz kmiocie, przecież drogi powstały dla ludzi, a nie dla PO. PiS by 5 lat badał, czy za pomysłem budowy drogi nie stoi "układ korupcyjny", a w końcu przekazaliby kasę na kościół lub organizację kombatantów. A ludzie dalej by dojeżdżali polną drogą.

SZANOWNY PANIE LUDZIE JEZDŻĄ POLNĄ DROGĄ I OD LAT NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ O SOLIDNĄ NAPRAWĘ,, ULICY"' GOZDZIKOWEJ OKOŁO 10 MINUT JAZDY DO CENTRUM ,A PAN PREZYDENT FIC ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE ROBI REMONTY NA ULICY HIACYNTOWEJ GDZIE MIESZKA,MA OŚWIETLENIE MIMO ŻE SĄ TAM TYLKO 3 DOMY .PREZYDENT PRUSZKOWSKI MIMO ŻE MAŁO ROBIŁ TO JEDNAK DRÓG Z KTYÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ OBYWATELE POWSTAŁO KILKA ,A OBECNY PAN PREZYDENT JEST ZAINTERESOWANY SPRAWAMI TORU MOTOCROSOWEGO,NIE UDAŁO SIĘ TO POWSTAŁ ROWEROWY ZA 3 MILIONY,Z NASZYCH PODATKÓW,I TYLKO PATRZEĆ JAK PAN PIĄTEK ZROBI Z NIEGO MOTOCROSS,JEST WIELE SPRAW KTÓRE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA,A PIENIĄDZE NA KOŚCIÓŁ JAK SĄ TO DOBRZE BO LUDZIOM POZOSTAJE WIARA ,A ORGANIZACJE KOMBATANTÓW ,GDYBY NIE ONE NIE BYŁO BY NAS. A TAK NA MARGINESIE GDYBY PIS BADAŁ SPRAWY TO MOŻE NIE BYŁO BY TYLU AFER KORUPCYJNYCH KTÓRE WYCISZONE ZNIKNĘŁY ,A CI KTÓRZY BYLI W NIE ZAMIESZANI DALEJ W SEJMIE GRZEJĄ MIEJSCA ,BO TO PO WŁAŚNIE

SZANOWNY PANIE LUDZIE JEZDŻĄ POLNĄ DROGĄ I OD LAT NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ O SOLIDNĄ NAPRAWĘ,, ULICY"' GOZDZIKOWEJ OKOŁO 10 MINUT JAZDY DO CENTRUM ,A PAN PREZYDENT FIC ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE ROBI REMONTY NA ULICY HIACYNTOWEJ GDZIE MIESZKA,MA OŚWIETLENIE MIMO ŻE SĄ TAM TYLKO 3 DOMY .PREZYDENT PRUSZKOWSKI MIMO ŻE MAŁO ROBIŁ TO JEDNAK DRÓG Z KTYÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ OBYWATELE POWSTAŁO KILKA ,A OBECNY PAN PREZYDENT JEST ZAINTERESOWANY SPRAWAMI TORU MOTOCROSOWEGO,NIE UDAŁO SIĘ TO POWSTAŁ ROWEROWY ZA 3 MILIONY,Z NASZYCH P... rozwiń
Avatar
F / 25 czerwca 2010 o 09:16
Beret napisał:
Ja w przypadku takiego gadania zawsze zadaję pytanie: jakie osiągnięcia ma taki np. Kowalczyk, Widomski, Nowak, Więckowski? Ci, którzy są zawsze na pierwszym froncie krytyki i wszędzie doszukują się "lodów". I nie chodzi mi tu o "wniósł pierdylion interpelacji i zapytań", bo to ściema i statystyka. Pytam o konkrety. Jakie osiągnięcia mają ci ludzie?[/quote]

[quote name='Piżmo' post='307596' date='24.06.2010, 19:57:38']Ale czego chcesz kmiocie, przecież drogi powstały dla ludzi, a nie dla PO. PiS by 5 lat badał, czy za pomysłem budowy drogi nie stoi "układ korupcyjny", a w końcu przekazaliby kasę na kościół lub organizację kombatantów. A ludzie dalej by dojeżdżali polną drogą.



Prawda, prawda. Są ludzie którzy wszystko potrafią tylko krytykować i niszczyć. Nic nigdy nie stworzyli bo tylko szukają dziury w całym i kłapią bez sensu tymi jadaczkami. Dlatego cały czas stoimy w miejscu, a ponieważ inni idą do przodu my jesteśmy zawsze zacofani. Pewnie Ci najgłośniejsi o wszystkim bardzo dobrze wiedzieli, ale jakby się udało to wspólny sukces za ich kadencji, a jak wpadka to teraz krzyczą - w końcu niedługo wybory..

Kiedy nasza wschodnia ściana (ta część którą widać po wynikach wyborów) zrozumie że są nam potrzebne miejsca pracy a nie teatry, kultura, place, parki i kościoły. Na kulturę musi być ludzi stać.. Jeżeli chciała do nas wejść duża firma trzeba było zrobić wszystko żeby u nas została. A że nasze prawo jest takie że 54 osoby mogą zablokować i opóźnić o kilka lat np budowę lotniska to jeżeli takim ludziom się powiedzie będą sobie siedzieli w ciszy i spokoju w szczerym polu a my będziemy zdychać z głodu lub wyniesiemy się na zachód gdzie w jakiś sposób można się rozwijać a wszelkie nowości i inwestorzy są witani z otwartymi ramionami.

U nas ludzie nie lubią jak ktoś zarabia a przecież jak ktoś zarabia to i zatrudnia!



Prawda, prawda. Są ludzie którzy wszystko potrafią tylko krytykować i niszczyć. Nic nigdy nie stworzyli bo tylko szukają dziury w całym i kłapią bez sensu tymi jadaczkami. Dlatego cały czas stoimy w miejscu, a ponieważ inni idą do przodu my jesteśmy zawsze zacofani. Pewnie Ci najgłośniejsi o wszystkim bardzo dobrze wiedzieli, ale jakby się udało to wspólny sukces za ich kadencji, a jak wpadka to teraz krzyczą - w końcu niedługo wybory..

Kiedy nasza wschodnia ściana (ta część którą widać po wynik... rozwiń
Avatar
KAJA / 25 czerwca 2010 o 09:13
A MNIE CIEKAWI DLA KOGO ZOSTAŁA UZBROJONA DZIAŁKA PRZEDŁUŻENIE BURSAKÓW ,PIEKNE CHODNIKI , OŚWIETLENIE ,Z KAŻDEJ STRONY PIĘKNY ASFALT I W ŚRODKU DZIAŁKA PRZYGOTOWANA DO ZABUDOWY ,CZYJA JEST ? PROSZĘ O ODPOWIEDŻ ,
Avatar
Beret / 25 czerwca 2010 o 08:34
hey napisał:
Nie nazywaj kogoś kmiotem kmiocie palikmiota, bo pierwszy kmiot to palikmiot


Ja w przypadku takiego gadania zawsze zadaję pytanie: jakie osiągnięcia ma taki np. Kowalczyk, Widomski, Nowak, Więckowski? Ci, którzy są zawsze na pierwszym froncie krytyki i wszędzie doszukują się "lodów". I nie chodzi mi tu o "wniósł pierdylion interpelacji i zapytań", bo to ściema i statystyka. Pytam o konkrety. Jakie osiągnięcia mają ci ludzie?
Avatar
no i du..... / 25 czerwca 2010 o 00:23
Pan Wasilewski postawił ładny bilbord na ul. Witosa na wysokości Felina tu powstają nowe miejsca pracy strefa ekonomiczna i na grubo PO ale dodam Ball Packaging Europe Lublin już zakończył działalność w strefie ekonomicznej fabryka nawet nie ruszyła, Huskwarna też się wycofała. Fabryka fotelików to samo?? jedynie poczta polska zaczeła działalność ale oni z kolei nie z tworzyli nowych etatów pracy .Więc zadam pytanie panie Wasilewski gdzie te nowe miejsca pracy i kochana Platwormo !!!!!! No Pzll Świdnik już zwalnia to ci dopiero wsparcie od samorządu lokalnego i od rządu
Pan Wasilewski postawił ładny bilbord na ul. Witosa na wysokości Felina tu powstają nowe miejsca pracy strefa ekonomiczna i na grubo PO ale dodam Ball Packaging Europe Lublin już zakończył działalność w strefie ekonomicznej fabryka nawet nie ruszyła, Huskwarna też się wycofała. Fabryka fotelików to samo?? jedynie poczta polska zaczeła działalność ale oni z kolei nie z tworzyli nowych etatów pracy .Więc zadam pytanie panie Wasilewski gdzie te nowe miejsca pracy i kochana Platwormo !!!!!! No Pzll Świdnik już zwalnia ... rozwiń
Avatar
MARIANO ITALIANO / 26 czerwca 2010 o 22:51
detektyw napisał:
Jest dla mnie największą tajemnicą, dlaczego do tej pory nie wypiepszyli z Wydziału Inwestycji największego urzędowego donosiciela i podpier***acza - suki Marzeny Szczepańskiej???

JAK DOBRZE KOJARZĘ TO JEJ MONŻ JEST PROKURATORKIEM
Avatar
POkraka / 26 czerwca 2010 o 16:38
detektyw napisał:
Jest dla mnie największą tajemnicą, dlaczego do tej pory nie wypiepszyli z Wydziału Inwestycji największego urzędowego donosiciela i podpier***acza - suki Marzeny Szczepańskiej???

PO co wypieprzyć (POkrako nie rób błędów ) najlepiej rusko-szkopskim sposobem POwiesić na latarni i będzie git.
Avatar
Zasuwanogami / 26 czerwca 2010 o 16:35
JKM lubie napisał:
Z takim podejściem, że będziemy badać i szukać tylko afer to nic w naszym rgionie nie powstanie. Ludzie jestem młody mam 25lat jestem na stażu w starostwie i żadnej perspektywy że na Lubelszczyźnie będzie lepiej, tylko ciągle szukanie afer.
Teraz widzicie przekręty, ale jakby niezrobili dróg to byście jęczeli że się niesprzyja inwestorom, to że fabryka puszek już nieistnieje to kupi ją kto inny.
Czy wy nierozumiecie, że żeby w naszym kraju zrobić jakąś potrzebną inwestycje szybko nie można tego robić dokońca legalnie? Wiem jak to wygląda bo mam z tym do czynienia, ludzie blokują inwestycje z byle pierdoły bo im kawałek działki utną bo to i tam to. I trzeba to wszystko rozpatrzyć, niektóre sprawy ciągną sie już pare lat. A PiS swoimi przepisami nikomu nie pomaga, nie mówie że PO lepsze ale chociaż usiłuja coś robić a nie stwarzać pozory jak w przypadku PGE - miało być główna siedziba i co? jakoś niewidać tym szumnych zapowiedzi Kaczyńskich.
Ludzie chcą pracy i płacy a nie ciągłych afer, ich nie obchodzi, czy fabryka powstaje w całości legalnie byle była praca taka prawda.

POKRAKO CO CZEPIASZ SIĘ PiSu JAK JUŻ 3 LATA JEST RZUND Tuskowoj I 4 LATA W LUBLINIE RZUNDZI ADAS CHRZĄSZCZYK.

POKRAKO CO CZEPIASZ SIĘ PiSu JAK JUŻ 3 LATA JEST RZUND Tuskowoj I 4 LATA W LUBLINIE RZUNDZI ADAS CHRZĄSZCZYK. rozwiń
Avatar
detektyw / 25 czerwca 2010 o 17:58
Jest dla mnie największą tajemnicą, dlaczego do tej pory nie wypiepszyli z Wydziału Inwestycji największego urzędowego donosiciela i podpier***acza - suki Marzeny Szczepańskiej???
Avatar
JKM lubie / 25 czerwca 2010 o 12:25
KAJA napisał:
SZANOWNY PANIE LUDZIE JEZDŻĄ POLNĄ DROGĄ I OD LAT NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ O SOLIDNĄ NAPRAWĘ,, ULICY"' GOZDZIKOWEJ OKOŁO 10 MINUT JAZDY DO CENTRUM ,A PAN PREZYDENT FIC ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE ROBI REMONTY NA ULICY HIACYNTOWEJ GDZIE MIESZKA,MA OŚWIETLENIE MIMO ŻE SĄ TAM TYLKO 3 DOMY .PREZYDENT PRUSZKOWSKI MIMO ŻE MAŁO ROBIŁ TO JEDNAK DRÓG Z KTYÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ OBYWATELE POWSTAŁO KILKA ,A OBECNY PAN PREZYDENT JEST ZAINTERESOWANY SPRAWAMI TORU MOTOCROSOWEGO,NIE UDAŁO SIĘ TO POWSTAŁ ROWEROWY ZA 3 MILIONY,Z NASZYCH PODATKÓW,I TYLKO PATRZEĆ JAK PAN PIĄTEK ZROBI Z NIEGO MOTOCROSS,JEST WIELE SPRAW KTÓRE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA,A PIENIĄDZE NA KOŚCIÓŁ JAK SĄ TO DOBRZE BO LUDZIOM POZOSTAJE WIARA ,A ORGANIZACJE KOMBATANTÓW ,GDYBY NIE ONE NIE BYŁO BY NAS. A TAK NA MARGINESIE GDYBY PIS BADAŁ SPRAWY TO MOŻE NIE BYŁO BY TYLU AFER KORUPCYJNYCH KTÓRE WYCISZONE ZNIKNĘŁY ,A CI KTÓRZY BYLI W NIE ZAMIESZANI DALEJ W SEJMIE GRZEJĄ MIEJSCA ,BO TO PO WŁAŚNIE

Z takim podejściem, że będziemy badać i szukać tylko afer to nic w naszym rgionie nie powstanie. Ludzie jestem młody mam 25lat jestem na stażu w starostwie i żadnej perspektywy że na Lubelszczyźnie będzie lepiej, tylko ciągle szukanie afer.
Teraz widzicie przekręty, ale jakby niezrobili dróg to byście jęczeli że się niesprzyja inwestorom, to że fabryka puszek już nieistnieje to kupi ją kto inny.
Czy wy nierozumiecie, że żeby w naszym kraju zrobić jakąś potrzebną inwestycje szybko nie można tego robić dokońca legalnie? Wiem jak to wygląda bo mam z tym do czynienia, ludzie blokują inwestycje z byle pierdoły bo im kawałek działki utną bo to i tam to. I trzeba to wszystko rozpatrzyć, niektóre sprawy ciągną sie już pare lat. A PiS swoimi przepisami nikomu nie pomaga, nie mówie że PO lepsze ale chociaż usiłuja coś robić a nie stwarzać pozory jak w przypadku PGE - miało być główna siedziba i co? jakoś niewidać tym szumnych zapowiedzi Kaczyńskich.
Ludzie chcą pracy i płacy a nie ciągłych afer, ich nie obchodzi, czy fabryka powstaje w całości legalnie byle była praca taka prawda.

Z takim podejściem, że będziemy badać i szukać tylko afer to nic w naszym rgionie nie powstanie. Ludzie jestem młody mam 25lat jestem na stażu w starostwie i żadnej perspektywy że na Lubelszczyźnie będzie lepiej, tylko ciągle szukanie afer.
Teraz widzicie przekręty, ale jakby niezrobili dróg to byście jęczeli że się niesprzyja inwestorom, to że fabryka puszek już nieistnieje to kupi ją kto inny.
Czy wy nierozumiecie, że żeby w naszym kraju zrobić jakąś potrzebną inwestycje szybko nie można tego robić dokońca l... rozwiń
Avatar
KAJA / 25 czerwca 2010 o 09:30
Piżmo napisał:
Ale czego chcesz kmiocie, przecież drogi powstały dla ludzi, a nie dla PO. PiS by 5 lat badał, czy za pomysłem budowy drogi nie stoi "układ korupcyjny", a w końcu przekazaliby kasę na kościół lub organizację kombatantów. A ludzie dalej by dojeżdżali polną drogą.

SZANOWNY PANIE LUDZIE JEZDŻĄ POLNĄ DROGĄ I OD LAT NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ O SOLIDNĄ NAPRAWĘ,, ULICY"' GOZDZIKOWEJ OKOŁO 10 MINUT JAZDY DO CENTRUM ,A PAN PREZYDENT FIC ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE ROBI REMONTY NA ULICY HIACYNTOWEJ GDZIE MIESZKA,MA OŚWIETLENIE MIMO ŻE SĄ TAM TYLKO 3 DOMY .PREZYDENT PRUSZKOWSKI MIMO ŻE MAŁO ROBIŁ TO JEDNAK DRÓG Z KTYÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ OBYWATELE POWSTAŁO KILKA ,A OBECNY PAN PREZYDENT JEST ZAINTERESOWANY SPRAWAMI TORU MOTOCROSOWEGO,NIE UDAŁO SIĘ TO POWSTAŁ ROWEROWY ZA 3 MILIONY,Z NASZYCH PODATKÓW,I TYLKO PATRZEĆ JAK PAN PIĄTEK ZROBI Z NIEGO MOTOCROSS,JEST WIELE SPRAW KTÓRE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA,A PIENIĄDZE NA KOŚCIÓŁ JAK SĄ TO DOBRZE BO LUDZIOM POZOSTAJE WIARA ,A ORGANIZACJE KOMBATANTÓW ,GDYBY NIE ONE NIE BYŁO BY NAS. A TAK NA MARGINESIE GDYBY PIS BADAŁ SPRAWY TO MOŻE NIE BYŁO BY TYLU AFER KORUPCYJNYCH KTÓRE WYCISZONE ZNIKNĘŁY ,A CI KTÓRZY BYLI W NIE ZAMIESZANI DALEJ W SEJMIE GRZEJĄ MIEJSCA ,BO TO PO WŁAŚNIE

SZANOWNY PANIE LUDZIE JEZDŻĄ POLNĄ DROGĄ I OD LAT NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ O SOLIDNĄ NAPRAWĘ,, ULICY"' GOZDZIKOWEJ OKOŁO 10 MINUT JAZDY DO CENTRUM ,A PAN PREZYDENT FIC ZA PAŃSTWOWE PIENIĄDZE ROBI REMONTY NA ULICY HIACYNTOWEJ GDZIE MIESZKA,MA OŚWIETLENIE MIMO ŻE SĄ TAM TYLKO 3 DOMY .PREZYDENT PRUSZKOWSKI MIMO ŻE MAŁO ROBIŁ TO JEDNAK DRÓG Z KTYÓRYCH MOGĄ KORZYSTAĆ OBYWATELE POWSTAŁO KILKA ,A OBECNY PAN PREZYDENT JEST ZAINTERESOWANY SPRAWAMI TORU MOTOCROSOWEGO,NIE UDAŁO SIĘ TO POWSTAŁ ROWEROWY ZA 3 MILIONY,Z NASZYCH P... rozwiń
Avatar
F / 25 czerwca 2010 o 09:16
Beret napisał:
Ja w przypadku takiego gadania zawsze zadaję pytanie: jakie osiągnięcia ma taki np. Kowalczyk, Widomski, Nowak, Więckowski? Ci, którzy są zawsze na pierwszym froncie krytyki i wszędzie doszukują się "lodów". I nie chodzi mi tu o "wniósł pierdylion interpelacji i zapytań", bo to ściema i statystyka. Pytam o konkrety. Jakie osiągnięcia mają ci ludzie?[/quote]

[quote name='Piżmo' post='307596' date='24.06.2010, 19:57:38']Ale czego chcesz kmiocie, przecież drogi powstały dla ludzi, a nie dla PO. PiS by 5 lat badał, czy za pomysłem budowy drogi nie stoi "układ korupcyjny", a w końcu przekazaliby kasę na kościół lub organizację kombatantów. A ludzie dalej by dojeżdżali polną drogą.



Prawda, prawda. Są ludzie którzy wszystko potrafią tylko krytykować i niszczyć. Nic nigdy nie stworzyli bo tylko szukają dziury w całym i kłapią bez sensu tymi jadaczkami. Dlatego cały czas stoimy w miejscu, a ponieważ inni idą do przodu my jesteśmy zawsze zacofani. Pewnie Ci najgłośniejsi o wszystkim bardzo dobrze wiedzieli, ale jakby się udało to wspólny sukces za ich kadencji, a jak wpadka to teraz krzyczą - w końcu niedługo wybory..

Kiedy nasza wschodnia ściana (ta część którą widać po wynikach wyborów) zrozumie że są nam potrzebne miejsca pracy a nie teatry, kultura, place, parki i kościoły. Na kulturę musi być ludzi stać.. Jeżeli chciała do nas wejść duża firma trzeba było zrobić wszystko żeby u nas została. A że nasze prawo jest takie że 54 osoby mogą zablokować i opóźnić o kilka lat np budowę lotniska to jeżeli takim ludziom się powiedzie będą sobie siedzieli w ciszy i spokoju w szczerym polu a my będziemy zdychać z głodu lub wyniesiemy się na zachód gdzie w jakiś sposób można się rozwijać a wszelkie nowości i inwestorzy są witani z otwartymi ramionami.

U nas ludzie nie lubią jak ktoś zarabia a przecież jak ktoś zarabia to i zatrudnia!



Prawda, prawda. Są ludzie którzy wszystko potrafią tylko krytykować i niszczyć. Nic nigdy nie stworzyli bo tylko szukają dziury w całym i kłapią bez sensu tymi jadaczkami. Dlatego cały czas stoimy w miejscu, a ponieważ inni idą do przodu my jesteśmy zawsze zacofani. Pewnie Ci najgłośniejsi o wszystkim bardzo dobrze wiedzieli, ale jakby się udało to wspólny sukces za ich kadencji, a jak wpadka to teraz krzyczą - w końcu niedługo wybory..

Kiedy nasza wschodnia ściana (ta część którą widać po wynik... rozwiń
Avatar
KAJA / 25 czerwca 2010 o 09:13
A MNIE CIEKAWI DLA KOGO ZOSTAŁA UZBROJONA DZIAŁKA PRZEDŁUŻENIE BURSAKÓW ,PIEKNE CHODNIKI , OŚWIETLENIE ,Z KAŻDEJ STRONY PIĘKNY ASFALT I W ŚRODKU DZIAŁKA PRZYGOTOWANA DO ZABUDOWY ,CZYJA JEST ? PROSZĘ O ODPOWIEDŻ ,
Avatar
Beret / 25 czerwca 2010 o 08:34
hey napisał:
Nie nazywaj kogoś kmiotem kmiocie palikmiota, bo pierwszy kmiot to palikmiot


Ja w przypadku takiego gadania zawsze zadaję pytanie: jakie osiągnięcia ma taki np. Kowalczyk, Widomski, Nowak, Więckowski? Ci, którzy są zawsze na pierwszym froncie krytyki i wszędzie doszukują się "lodów". I nie chodzi mi tu o "wniósł pierdylion interpelacji i zapytań", bo to ściema i statystyka. Pytam o konkrety. Jakie osiągnięcia mają ci ludzie?
Avatar
no i du..... / 25 czerwca 2010 o 00:23
Pan Wasilewski postawił ładny bilbord na ul. Witosa na wysokości Felina tu powstają nowe miejsca pracy strefa ekonomiczna i na grubo PO ale dodam Ball Packaging Europe Lublin już zakończył działalność w strefie ekonomicznej fabryka nawet nie ruszyła, Huskwarna też się wycofała. Fabryka fotelików to samo?? jedynie poczta polska zaczeła działalność ale oni z kolei nie z tworzyli nowych etatów pracy .Więc zadam pytanie panie Wasilewski gdzie te nowe miejsca pracy i kochana Platwormo !!!!!! No Pzll Świdnik już zwalnia to ci dopiero wsparcie od samorządu lokalnego i od rządu
Pan Wasilewski postawił ładny bilbord na ul. Witosa na wysokości Felina tu powstają nowe miejsca pracy strefa ekonomiczna i na grubo PO ale dodam Ball Packaging Europe Lublin już zakończył działalność w strefie ekonomicznej fabryka nawet nie ruszyła, Huskwarna też się wycofała. Fabryka fotelików to samo?? jedynie poczta polska zaczeła działalność ale oni z kolei nie z tworzyli nowych etatów pracy .Więc zadam pytanie panie Wasilewski gdzie te nowe miejsca pracy i kochana Platwormo !!!!!! No Pzll Świdnik już zwalnia ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!