sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

CBŚ uderza w hazard internetowy. Przeszukania także w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 kwietnia 2013, 11:59
Autor: (MB)

Przeszukania były prowadzone także w naszym regionie
Przeszukania były prowadzone także w naszym regionie

826 przeszukań, 11 zatrzymanych, 1194 zabezpieczonych terminali internetowych. W akcji 2,5 tys. policjantów i funkcjonariuszy Służby Celnej. To największa taka akcja w historii polskiej policji.

W ciągu 24 godzin policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej działający na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, na terenie całego kraju przeprowadzili akcję wymierzoną w nielegalny hazard.

Przeszukali ponad 800 lokali gastronomicznych, salonów gier oraz stacji paliw. Zabezpieczyli prawie 1200 terminali internetowych do gry o łącznej wartości ok. 9,5 miliona złotych.

Przeszukania w centrum Lublina

Przeszukania były prowadzone także w naszym regionie. Jak ustaliliśmy, chodzi o kilka lokali w Lublinie, m.in. jeden w centrum miasta. Tam również zabezpieczono terminale.

Zatrzymano też 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej zyski z nielegalnego hazardu, w tym jej lidera i organizatora Adama G. z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Dwóm osobom – w tym wspomnianemu liderowi – przedstawiono również zarzuty z "prania brudnych pieniędzy”.


W historii polskiej policji nie przeprowadzano dotychczas w jeden dzień tak szeroko zakrojonych działań. W akcji brało udział było 2,5 tys. policjantów z Centralnego Biura Śledczego, jednostek antyterrorystycznych, komend wojewódzkich, miejskich i powiatowych z całej Polski. Wspierali ich funkcjonariusze Służby Celnej, którzy przeprowadzili m.in. 245 eksperymentów w postaci rejestracji procesu przebiegu gry na zakwestionowanych automatach.

Na czym polega przestępczy proceder? Urządzenia oficjalnie zarejestrowane i opodatkowane jako niskowygraniowe, w rzeczywistości nie posiadają żadnych ograniczeń, co do kwot możliwych do zainwestowania lub wygrania. To możliwe dzięki wykorzystaniu terminali internetowych. Stworzono nawet mechanizm pozorujący grę na giełdzie, który w niekontrolowany sposób w ramach oficjalnej działalności gospodarczej legalizował zysk przestępczy.

Na jednym automacie można było zarobić średnio od 8 do 10 tysięcy złotych miesięcznie. Liderzy grupy przestępczej oraz tzw. operatorzy – serwisanci terminali i właściciele lokali – mogli rocznie uzyskiwać nawet 150 milionów złotych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!