czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Cela za "Spieprzaj, dziadu"! (wideo x2)

  Edytuj ten wpis

Lublin. Prokurator postawił Przemysławowi D. zarzut znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Do zamieszania doszło w niedzielne popołudnie na placu Litewskim w Lublinie. Lech Kaczyński, który wcześniej był gościem KUL, wygłosił przemówienie. Mężczyzna, który stał kilkanaście metrów od prezydenta krzyknął w jego kierunku: "Spieprzaj, dziadu”!

- Obraża prezydenta - oburzyła się głośno jedna z kobiet. Widać to na filmie, który można obejrzeć na naszym portalu. Sympatycy Lecha Kaczyńskiego wezwali policję. Wskazali funkcjonariuszom autora obelgi. Policjanci próbowali go wylegitymować, ale mężczyzna odmówił podania swoich danych, nie miał też przy sobie dokumentów.

- Z tego powodu został zatrzymany - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowego w Lublinie.

W końcu ujawnił swoje personalia. To Przemysław D. Ma 33 lata, jest z Lublina i studiuje zaocznie. Policjantom tłumaczył, że tylko cytował słowa, które przed laty wypowiedział Lech Kaczyński.Lublin. pl. Litewski. Moment wyprowadzania mężczyzny przez policję


SPIEPRZAJ, DZIADU! Te słowa wypowiedział Lech Kaczyński tuż po spotkaniu wyborczym na warszawskiej Pradze Północ w 2002 roku.

Alkomat pokazał u Przemysława D. niecałe 0,5 promila. Mężczyzna spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań. Wczoraj po południu doprowadzono go do prokuratury. Tam usłyszał zarzut publicznego znieważenia głowy państwa.

- Uznaliśmy, że tak właśnie można potraktować słowa, które wypowiedział - mówi Marek Zych, zastępca szefa prokuratury Lublin-Północ.

Przemysław D. nie przyznał się do winy. Twierdził, że nie kierował swoich słów do prezydenta Kaczyńskiego. Po przesłuchaniu zwolniono go do domu. Prokuratura nie zastosowała wobec niego żadnych środków zapobiegawczych, jak np. poręczenie majątkowe czy dozór policji.

Mężczyźnie grozi teraz do trzech lat więzienia. Prokurator będzie teraz przesłuchiwać świadków, żeby ustalić, co jeszcze powiedział o prezydencie.

DLA DZIENNIKA

Wojciech Borowik
prezes Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie
Wypowiedzi mieszkańca Lublina nie można rozpatrywać w kategoriach karnych. Jeśli ktoś, jako kandydat na prezydenta Warszawy, użył takiego sformułowania i podjął w ten sposób dialog z obywatelami, to musi się liczyć z tym, że obywatele będą z nim rozmawiać w ten sam sposób.
Not. (DJ)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
gęsiński
Janusz26b14
wiesniak
(25) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gęsiński
gęsiński (22 października 2008 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przecież twórcy tego powiedzenia włos z głowy nie spadł,to dlaczego ma być ukarana osoba,która przypomniała twórcy to powiedzenie.
Rozwiń
Janusz26b14
Janusz26b14 (21 października 2008 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zastanawiam się że tylko odwagi starczyło gościowi po kielichu a przecież ja nie piję i tak samo myślę tylko obawiam się to powiedzieć głośno.To co powiedział ten podpity to wyraził zdanie większości społeczeństwa.No skoro wszczęto śledztwo to każda osoba poszkodowana powinna być przesłuchana .Czy poszkodowany będzie przesłuchany.
Rozwiń
wiesniak
wiesniak (21 października 2008 o 17:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Przecież ten człowiek tylko zacytował słowa obecnego prezydenta RP, więc skąd to wielkie oburzenie?

To jes powiedzonko już czesto słyszane na ulicy nawet w szkole,tak jak "NIECHCEM ALE MUSZEM" , to też wyszło z głowy państwa.
Rozwiń
wiesniak
wiesniak (21 października 2008 o 17:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gość napisał:
Przecież ten człowiek tylko zacytował słowa obecnego prezydenta RP, więc skąd to wielkie oburzenie?

To jes powiedzonko już czesto słyszane na ulicy
Rozwiń
apolityczny
apolityczny (21 października 2008 o 16:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O jakiej demokracji mówisz, to jest po prostu chamstwo, gdyby ktoś do Ciebie podszedł na ulicy i powiedział ty chu... pier.... przypominasz mi Rysia z Klanu a Twoja głowa i moja d*** to siostry bliźniaczki to też byś powiedział, że jest demokracja i każdy może wygłaszać swoje poglądy???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (25)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!