Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2015 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Centrum dla zwierząt na UP otwarte. To jest nowy świat weterynarzy

217 23 A A

Kosztowało 76 milionów złotych i powstało w ciągu półtora roku. W piątek otwarto Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obiekt powstał przy ul. Głębokiej 30, w miejscu, gdzie jeszcze dwa lata temu znajdowały się charakterystyczne, niewysokie budynki z lat 50. ubiegłego wieku. W ciągu półtora roku uczelnia zbudowała tu nowoczesne centrum z traktami i salami operacyjnymi dla małych i dużych zwierząt, boksami, laboratoriami, pracowniami diagnostycznymi i aulą wykładową mogącą pomieścić 250 osób.

To kolejna z dużych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach przez przyrodniczą uczelnię po znajdującym się po sąsiedzku Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowym Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej, nowej bibliotece uczelnianej, czy hali sportowej z pływalnią.

- Tym obiektem kończymy cykl budowlany na naszej uczelni - mówi prof. Marian Wesołowski, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. - W ostatnim czasie wydaliśmy w sumie ponad 220 mln zł, w tym 176 mln z funduszy unijnych. To pieniądze podatników, które teraz chcemy spłacić pracą naukową i kształceniem studentów - zapowiada.

- To najnowocześniejszy tego typu ośrodek w centralnej Europie. W porównaniu z tym, czym dysponowaliśmy wcześniej, to dwa różne światy. Teraz będziemy mogli konkurować z jednostkami z całego świata - mówi prof. dr hab. Stanisław Winiarczyk, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP. - To miejsce, w którym nie tylko bada się i diagnozuje, ale też prowadzi intensywne i innowacyjne badania, które mogą mieć finał w postaci wymyślenia nowych preparatów medycznych - dodaje.

Zdaniem ekspertów nowy ośrodek może przyczynić się do rozwoju weterynarii w regionie. - Możemy tylko współpracować, na pewno nie konkurować - komentuje prof. dr hab. Krzysztof Niemczuk, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. - Jestem przekonany, że centrum stworzy studentom bardzo dobre warunki i jeśli będziemy mogli przyjmować do pracy absolwentów lubelskiej weterynarii, to uczynimy to z wielką ochotą - dodaje.

Pierwsze zabiegi w centrum zostaną przeprowadzone za ok. dwa miesiące. Nie będą w nim jednak odbywać się zajęcia dydaktyczne. Studenci będą tu uczestniczyć w projektach naukowo-badawczych.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 26 stycznia 2015 o 07:40

A przecież kler tak nie lubi zwierząt...Posiadanie psa czy kota to grzech ciężki,bo nie masz gromadki dzieciaczków


Pokaz mi stosowny zapis w Katechizmie Kościoła Katolickiego, gdzie jest tak napisane. Inaczej okaże sie, ze kłamiesz. Obsesja to przykra sprawa, w każdym wydaniu.
Avatar
kubeba / 26 stycznia 2015 o 00:51

Ten w długiej czarnej sukience to naczelny weterynarz Uniwersytetu Przyrodniczego ?

Avatar
Mirosław / 25 stycznia 2015 o 09:36
"Parafjanka" - współczuję głupoty...
Avatar
Luba. / 25 stycznia 2015 o 00:49

Uczelnia rozbudowuje się, kształci studentów za nasze i unijne pieniądze, to dlaczego usługi są płatne?

Avatar
sasis / 24 stycznia 2015 o 13:20

Zgadzam się z Tobą. Gdyby był na 10 zdjęciu to byłby jeden z gości uroczystości, a tak rzeczywiście wygląda jak najważniejsza osoba na całej uroczystości. Chyba, że zarówno ja jak i wszyscy mieszkańcy nie wiemy nic o przejęciu weterynarii przez sukienkowych czyli KULWY.

Avatar
Amazonka / 24 stycznia 2015 o 12:12

Konie mają swoje sale leczenia na piętrze, to po piewrwsze a po drugie nie ma tam odpływu na mocz, więc konik będzie grzecznie prosił o wyprowadzenie na siusiu ha,ha,ha

Avatar
Parafjanka / 24 stycznia 2015 o 10:55

Do ANTYWATYKAN: Na łożu śmierci będziesz skamlał o Księdza !!!

Avatar
juma / 24 stycznia 2015 o 10:53

Kliniki NIE dla studentów tylko DLA naukowców prowadzących badania przedkliniczne dla zagranicznych koncernów farmaceutycznych? Śmierdzi mi tu jumą na odległość. Za parę lat Winiarczy (wtedy będzie już rektorem) wespół z europosłem Hetmanem sprzedadzą to Bayerowi.

Avatar
Parafjanka / 24 stycznia 2015 o 10:50

PO co takie budynki dla zwięrząt - ich miejsce jest w tajni, chlewie i oborze.

POza tym Proboszcz mówił nam, że zwierzęta nie mają duszy.

POwinni zamiast tego budynku POstawić nowy kościół !

Avatar
ANTYWATYKAN / 24 stycznia 2015 o 10:40

A TEN W SUKNI TO DYRKTOR, CZY NOWY KRÓJ KITLA WETERYNARZY,CHA,CHA!!TE KLECHOWE RYJE,TO JUŻ WSZĘDZIE WŁAŻĄ,JAK KARALUCHY!

Avatar
folkatka / 26 stycznia 2015 o 07:40

A przecież kler tak nie lubi zwierząt...Posiadanie psa czy kota to grzech ciężki,bo nie masz gromadki dzieciaczków


Pokaz mi stosowny zapis w Katechizmie Kościoła Katolickiego, gdzie jest tak napisane. Inaczej okaże sie, ze kłamiesz. Obsesja to przykra sprawa, w każdym wydaniu.
Avatar
kubeba / 26 stycznia 2015 o 00:51

Ten w długiej czarnej sukience to naczelny weterynarz Uniwersytetu Przyrodniczego ?

Avatar
Mirosław / 25 stycznia 2015 o 09:36
"Parafjanka" - współczuję głupoty...
Avatar
Luba. / 25 stycznia 2015 o 00:49

Uczelnia rozbudowuje się, kształci studentów za nasze i unijne pieniądze, to dlaczego usługi są płatne?

Avatar
sasis / 24 stycznia 2015 o 13:20

Zgadzam się z Tobą. Gdyby był na 10 zdjęciu to byłby jeden z gości uroczystości, a tak rzeczywiście wygląda jak najważniejsza osoba na całej uroczystości. Chyba, że zarówno ja jak i wszyscy mieszkańcy nie wiemy nic o przejęciu weterynarii przez sukienkowych czyli KULWY.

Avatar
Amazonka / 24 stycznia 2015 o 12:12

Konie mają swoje sale leczenia na piętrze, to po piewrwsze a po drugie nie ma tam odpływu na mocz, więc konik będzie grzecznie prosił o wyprowadzenie na siusiu ha,ha,ha

Avatar
Parafjanka / 24 stycznia 2015 o 10:55

Do ANTYWATYKAN: Na łożu śmierci będziesz skamlał o Księdza !!!

Avatar
juma / 24 stycznia 2015 o 10:53

Kliniki NIE dla studentów tylko DLA naukowców prowadzących badania przedkliniczne dla zagranicznych koncernów farmaceutycznych? Śmierdzi mi tu jumą na odległość. Za parę lat Winiarczy (wtedy będzie już rektorem) wespół z europosłem Hetmanem sprzedadzą to Bayerowi.

Avatar
Parafjanka / 24 stycznia 2015 o 10:50

PO co takie budynki dla zwięrząt - ich miejsce jest w tajni, chlewie i oborze.

POza tym Proboszcz mówił nam, że zwierzęta nie mają duszy.

POwinni zamiast tego budynku POstawić nowy kościół !

Avatar
ANTYWATYKAN / 24 stycznia 2015 o 10:40

A TEN W SUKNI TO DYRKTOR, CZY NOWY KRÓJ KITLA WETERYNARZY,CHA,CHA!!TE KLECHOWE RYJE,TO JUŻ WSZĘDZIE WŁAŻĄ,JAK KARALUCHY!

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!