Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 czerwca 2011 r.
18:22
Edytuj ten wpis

Centrum energetyczne: Naciągają na "tańszą" energię

0 774 A A
Oferta firmy Energia dla Firm z Warszawy wcale nie jest tak korzystna, jak obiecują jej przedstawici
Oferta firmy Energia dla Firm z Warszawy wcale nie jest tak korzystna, jak obiecują jej przedstawici

Przedstawiają się jako "energetyka” albo "centrum energetyczne”. Proszą o dokumenty i podsuwają do podpisania umowy. Problem zna już miejski rzecznik konsumentów w Lublinie i PGE.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Większość osób myśli, że to ktoś z zakładu energetycznego – napisała w e-mailu do naszej redakcji nasza Czytelniczka . – Pan idzie do licznika, spisuje wynik i od razu rusza do pokoju. Tam wyciąga papiery i mówi, że podpisuje umowę na tańszy prąd. Prosi o dowód osobisty. Jak ktoś się ociąga, to zaczyna straszyć, że jak nie podpisze, to będzie płacić po nowym roku dwa razy tyle. Ludzie są zdezorientowani. Większość grzecznie podpisuje – relacjonuje.

Dotarliśmy do osób, którzy wpuścili do swoich domów przedstawicieli Centrum Energetycznego. – Przyszło dwóch młodych ludzi z identyfikatorami i kazali pokazać fakturę za prąd. Wtedy jeden z nich wyciągnął jakieś papiery i zaczął spisywać umowę. Gdy powiedziałam, że nic nie podpiszę, natychmiast przestali być mili. Zarzucili mi, że przeze mnie zmarnowali druczek, a to przecież kosztuje – opowiada mieszkanka jednej z kamienic przy ul. Jezuickiej w Lublinie.

– Nie chcieli zostawić żadnych ulotek ani wizytówki. Pieczątki też nie mieli – dodaje jej sąsiadka.

Ci, którzy dali się namówić na podpisanie umowy, po czasie orientują się, że nie zawarli jej z lubelskim zakładem energetycznym, a ze spółką Energia dla Firm z Warszawy. W dodatku, jej oferta wcale nie jest tak korzystna, jak obiecywali przedstawiciele firmy.

– To oszczędność w granicach jednego grosza, a musimy płacić dwa rachunki. Drugi jest za usługi przesyłowe, za który obecny dostawca energii elektrycznej będzie nadal żądał opłat – mówi Lidia Baran-Ćwirta, miejski rzecznik konsumentów w Lublinie. – Być może firmy na tym skorzystają, ale na pewno nie pojedyncze gospodarstwa domowe – dodaje.

Klienta mogą też słono kosztować opóźnienia w płaceniu nowych rachunków. Jeśli firma wyśle SMS-a z przypomnieniem o należnościach – klient płaci 3 zł, jeśli firma zadzwoni – 10 zł, jeśli wyśle monit – 15 zł, a ponaglenie – 30 zł.
Ludzie, którzy dali się namówić na podpisanie umowy, coraz częściej szukają pomocy u rzecznika konsumentów. – W ostatnich dwóch, trzech tygodniach zgłasza się jedna lub dwie osoby dziennie – przyznaje Lidia Baran-Ćwirta. Sygnały od niezadowolonych klientów docierają też do lubelskiego oddziału PGE.

Udało nam się skontaktować z tą firmą. – Osoby, które proponują produkt energetyczny na terenie Lublina są pracownikami jednej z firm partnerskich, z którymi mamy podpisaną umowę. Niedopuszczalne jest straszenie potencjalnych klientów. Prawdą jest jednak to, że ceny energii z roku na rok drożeją i myślę, że właśnie taki przekaz towarzyszy spotkaniu – informuje Marta Domańska z Energii dla Firm.

Z umowy możemy zrezygnować bez żadnych kosztów. – Klient ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 10 dni. Należy to uczynić w formie pisemnej, wysyłając list polecony na adres firmy – doradza Lidia Baran-Ćwirta.

Spółka Energia dla Firm prawdopodobnie ma dwie siedziby: w Warszawie i Radomiu. – Na dobrą sprawę nie wiem, która jest właściwa, więc sugeruję, żeby profilaktycznie przesłać list do obu – podpowiada Baran-Ćwirta.

Komentarze 774

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cleo / 2 kwietnia 2018 o 01:38
Moich rodziców też oszukali a za zerwanie umowy musieliśmy zapłacić z 400 czy 500 złoty nie polecam
Avatar
Gość / 22 marca 2018 o 15:19
była u mnie przed chwila babka z owej firmy, powiedziałam ze to dziwne ze energia łaczy sie z inna firma, i podziekowałam jej, ale nie zrezygnuje z mojego dostawcy, wtedy zrobiła obrażona minę, i powiedziałą, to będe płaciłakary za smog?! ze beda wieksze rachunki za prad itd. nie wpuscilam jej nawet do domu
Avatar
Koto / 19 lutego 2018 o 18:57
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli opłata zgodna z wskazaniem licznka. Niestety koniec roku odsłonił prawdziwą twarz sprzedawcy, kiedy otrzymałem całoroczną fakturę rozliczeniową. Taki "prezencik" pod choinkę. Nie dajcie się im nabrać. 
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli op... rozwiń
Avatar
John Rambo / 30 sierpnia 2017 o 10:57
Firma jest beznadziejna źle warunki umowy , ludzie chodzą od domu do domu naciągają na tańszy gaz a w rzeczywistości nic takiego nie ma. Traktują pracowników jako tanią siłę roboczą i wykorzystują na każdym kroku. Energia dla domu to zło i nikomu nie polecam 
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 00:28
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiekowi dopiero przy płaceniu rachunków otwierają oczy. Żeby było jeszcze ciekawiej to po otworzeniu tych oczu i tak w ogóle nie jesteś w stanie zrozumieć dosłownie niczego oprócz tego, że masz zapłacić. Nie jesteś w stanie pojąć relacji między datami występującymi w dokumentach dotyczących płatności, którymi to dokumentami jesteś zasypywany co miesiąc. Przepraszam, nie co miesiąc lecz co dwa miesiące. Co miesiąc to musisz płacić. I tu zaczyna się cała polka :) Nie wiesz dlaczego tyle ile żądają bo .... no właśnie. Bo nie jesteś w stanie pojąć niczego. Powstają różne nadpłaty ale przede wszystkim niedopłaty, które musisz oczywiście regulować mimo, że w międzyczasie zdążyłeś wnieść kolejne terminowe opłaty wynikające z umowy i regulaminu. W wyniku nakładania się tych opłat gubisz się w rachunkach bo za inne okresy wnosisz opłaty terminowe, a zupełnie innych okresów dotyczą różnice rozliczeniowe. Te terminy na siebie się nakładają, mieszają, jakoś przenikają się wzajemnie. Opłaty rozliczane są na podstawie odczytów dokonywanych w różnych terminach i dotyczą tylko paliwa. Pozostałe typu: zmienna, abonamentowa, i milion innych naliczane są procentowo w zależności od czasu jaki minął od terminu jakiegoś do terminu innego. Dodatkowo po otrzymaniu pierwszego dokumentu płatniczego dowiadujesz się jaka jest prognoza twojego zużycia gazu czy en. el. w każdym miesiącu na rok do przodu. Według niej wnosisz odpowiednie opłaty. Co miesiąc. O ewentualnych niedopłatach dowiadujesz się w takim czasie, że musisz je spłacić przy najbliższej płatności. Inaczej naliczają odsetki. To normalne. Ale o nadpłatach dowiadujesz się w takim terminie, że możesz je sobie uwzględnić w opłatach za dwa miesiące. W tym czasie płacisz kolejne obowiązkowe opłaty, o czym pisałem już wcześniej. Nadpłaty nie są uwzględniane w płatnościach automatycznie, na bieżąco. Musisz sobie je sam odliczyć. Pod warunkiem, że załapiesz kiedy ile i od czego je odjąć. Itd. itd. itd.... I jeszcze ciekawostka :) : adres firmy kieruje Cię w Warszawie na ulicę Wołoską. Dla nie zorientowanych w terenie wyjaśniam, że to jest w dzielnicy mocno "korporacyjno-biznesowej". Potocznie określanej jako mordor. Szkło, aluminium, wysoko, przestronnie, nowocześnie. Same światowe firmy. No i wśród nich EC. Tyle, że ich biuro mieści się w holu wejściowym. Obok okazałego kontuaru portiera stoi stolik wielkości saturatora z wodą sodową. Przy nim siedzi dziewczyna z laptopem i obsługuje klientów :) Żenada i jeszcze raz żenada :) Ale o tym wszystkim dowiedziałem się jak już sam dałem się złapać :( A umowa obowiązuje przez trzy lata :( Zastanówcie się dziesięć razy. W przeciwnym razie dowiecie się ile warte są Wasze nerwy :)
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiek... rozwiń
Avatar
Maria / 15 czerwca 2017 o 12:34
Współpracuje od 2 lat i zaoszczędziłam w moim domu około 700zł przez ten okres.. Dalej ktoś mi powie  ze to oszuści ?
Avatar
Grzesiek / 15 czerwca 2017 o 11:46
Bardzo polecam, współpracuje z nimi od 3 lat i rachunki są zauważalnie niższe
Avatar
Aldona27 / 7 czerwca 2017 o 10:27
To oszuści i złodzieje. Płacisz i nie wiesz za co bo nawet konkretnego rachunku człowiekowi nie wyślą. Jeszcze zdziwieni na infolinii jak możesz prosić o rozliczenie co za co. Ale wezwania do zapłaty to tak. Jak człowiek wogóle nie ma pojęcia ze jest coś do zapłacenia. Niech się ktoś w końcu za nich weźmie. Strzeżcie się i trzymajcie z daleka.
Avatar
domel / 28 lutego 2017 o 22:33
[table] Z tego co się orientuję na stronie EC jest wzór umowy i zakres oferty, więc można sprawdzić szczegóły przed podpisaniem (jeśli przedstawiciel nie wzbudza zaufania). Trzeba doprecyzować proponowaną ofertę – EC proponuje także inne produkty, np. MultiHome, który obejmuje dodatkowe ubezpieczenie, co automatycznie zwiększa koszty, ale oczywiście nic nie jest obowiązkowe. [/table]
Avatar
filena / 27 lutego 2017 o 11:35
[table] Co do podpisywania umów jest wygodniejszy dla klienta, na bieżąco można zadawać pytania konsultantom. Jeśli ktoś potrzebuje więcej czasu na zastanowienie może spokojnie umówić się na kolejny termin na podpisanie umowy. DLa mnie to mega dobre rozwiązanie. [/table]
Avatar
Cleo / 2 kwietnia 2018 o 01:38
Moich rodziców też oszukali a za zerwanie umowy musieliśmy zapłacić z 400 czy 500 złoty nie polecam
Avatar
Gość / 22 marca 2018 o 15:19
była u mnie przed chwila babka z owej firmy, powiedziałam ze to dziwne ze energia łaczy sie z inna firma, i podziekowałam jej, ale nie zrezygnuje z mojego dostawcy, wtedy zrobiła obrażona minę, i powiedziałą, to będe płaciłakary za smog?! ze beda wieksze rachunki za prad itd. nie wpuscilam jej nawet do domu
Avatar
Koto / 19 lutego 2018 o 18:57
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli opłata zgodna z wskazaniem licznka. Niestety koniec roku odsłonił prawdziwą twarz sprzedawcy, kiedy otrzymałem całoroczną fakturę rozliczeniową. Taki "prezencik" pod choinkę. Nie dajcie się im nabrać. 
W ubiegłym roku rozwiązałem umowę z tym sprzedawcą energii. Mogę powiedzieć że czuję ogromną ulgę. W ciągu pięcioletniego trwania umowy otrzymywałem dwie faktury. Jedną od sprzedawcy, drugą od dostawcy. W pierwszym okresie trwania umowy pomimo dwóch faktur, opłaty za prąd utrzymywały się na poziomie zgodnym z formą umowy, taryfa G 11 i niezmienne trzydzieci dwa złote przez szereg miesięcy do końca roku, plus faktura z PGE. Byłem szczerze zadowolony i uspokojony zapewnieniem konsultantki podczas przedstawiania oferty o braku prognoz. Czyli op... rozwiń
Avatar
John Rambo / 30 sierpnia 2017 o 10:57
Firma jest beznadziejna źle warunki umowy , ludzie chodzą od domu do domu naciągają na tańszy gaz a w rzeczywistości nic takiego nie ma. Traktują pracowników jako tanią siłę roboczą i wykorzystują na każdym kroku. Energia dla domu to zło i nikomu nie polecam 
Avatar
Gość / 1 lipca 2017 o 00:28
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiekowi dopiero przy płaceniu rachunków otwierają oczy. Żeby było jeszcze ciekawiej to po otworzeniu tych oczu i tak w ogóle nie jesteś w stanie zrozumieć dosłownie niczego oprócz tego, że masz zapłacić. Nie jesteś w stanie pojąć relacji między datami występującymi w dokumentach dotyczących płatności, którymi to dokumentami jesteś zasypywany co miesiąc. Przepraszam, nie co miesiąc lecz co dwa miesiące. Co miesiąc to musisz płacić. I tu zaczyna się cała polka :) Nie wiesz dlaczego tyle ile żądają bo .... no właśnie. Bo nie jesteś w stanie pojąć niczego. Powstają różne nadpłaty ale przede wszystkim niedopłaty, które musisz oczywiście regulować mimo, że w międzyczasie zdążyłeś wnieść kolejne terminowe opłaty wynikające z umowy i regulaminu. W wyniku nakładania się tych opłat gubisz się w rachunkach bo za inne okresy wnosisz opłaty terminowe, a zupełnie innych okresów dotyczą różnice rozliczeniowe. Te terminy na siebie się nakładają, mieszają, jakoś przenikają się wzajemnie. Opłaty rozliczane są na podstawie odczytów dokonywanych w różnych terminach i dotyczą tylko paliwa. Pozostałe typu: zmienna, abonamentowa, i milion innych naliczane są procentowo w zależności od czasu jaki minął od terminu jakiegoś do terminu innego. Dodatkowo po otrzymaniu pierwszego dokumentu płatniczego dowiadujesz się jaka jest prognoza twojego zużycia gazu czy en. el. w każdym miesiącu na rok do przodu. Według niej wnosisz odpowiednie opłaty. Co miesiąc. O ewentualnych niedopłatach dowiadujesz się w takim czasie, że musisz je spłacić przy najbliższej płatności. Inaczej naliczają odsetki. To normalne. Ale o nadpłatach dowiadujesz się w takim terminie, że możesz je sobie uwzględnić w opłatach za dwa miesiące. W tym czasie płacisz kolejne obowiązkowe opłaty, o czym pisałem już wcześniej. Nadpłaty nie są uwzględniane w płatnościach automatycznie, na bieżąco. Musisz sobie je sam odliczyć. Pod warunkiem, że załapiesz kiedy ile i od czego je odjąć. Itd. itd. itd.... I jeszcze ciekawostka :) : adres firmy kieruje Cię w Warszawie na ulicę Wołoską. Dla nie zorientowanych w terenie wyjaśniam, że to jest w dzielnicy mocno "korporacyjno-biznesowej". Potocznie określanej jako mordor. Szkło, aluminium, wysoko, przestronnie, nowocześnie. Same światowe firmy. No i wśród nich EC. Tyle, że ich biuro mieści się w holu wejściowym. Obok okazałego kontuaru portiera stoi stolik wielkości saturatora z wodą sodową. Przy nim siedzi dziewczyna z laptopem i obsługuje klientów :) Żenada i jeszcze raz żenada :) Ale o tym wszystkim dowiedziałem się jak już sam dałem się złapać :( A umowa obowiązuje przez trzy lata :( Zastanówcie się dziesięć razy. W przeciwnym razie dowiecie się ile warte są Wasze nerwy :)
Ku przestrodze ! Drodzy rodacy ! Kto jeszcze nie wdepnął w to ....niech pilnie baczy gdzie stąpa. Farmazony o czytaniu treści umowy przed jej podpisaniem tu nawet nie mają praktycznego znaczenia. Pomijając fakt, że umowa napisana jest w taki sposób, żebyś jej nie zrozumiał ale odniósł pozytywne wrażenie to zawiera ona rzeczy na oko istotne. Ale tylko na oko :) Istotne jest to co z niej wynika. A co z niej wynika wcale nie jest oczywiste dla normalnego człowieka w tym nienormalnym kraju. Tutaj prawo dopuszcza takie rozwiązania, które człowiek... rozwiń
Avatar
Maria / 15 czerwca 2017 o 12:34
Współpracuje od 2 lat i zaoszczędziłam w moim domu około 700zł przez ten okres.. Dalej ktoś mi powie  ze to oszuści ?
Avatar
Grzesiek / 15 czerwca 2017 o 11:46
Bardzo polecam, współpracuje z nimi od 3 lat i rachunki są zauważalnie niższe
Avatar
Aldona27 / 7 czerwca 2017 o 10:27
To oszuści i złodzieje. Płacisz i nie wiesz za co bo nawet konkretnego rachunku człowiekowi nie wyślą. Jeszcze zdziwieni na infolinii jak możesz prosić o rozliczenie co za co. Ale wezwania do zapłaty to tak. Jak człowiek wogóle nie ma pojęcia ze jest coś do zapłacenia. Niech się ktoś w końcu za nich weźmie. Strzeżcie się i trzymajcie z daleka.
Avatar
domel / 28 lutego 2017 o 22:33
[table] Z tego co się orientuję na stronie EC jest wzór umowy i zakres oferty, więc można sprawdzić szczegóły przed podpisaniem (jeśli przedstawiciel nie wzbudza zaufania). Trzeba doprecyzować proponowaną ofertę – EC proponuje także inne produkty, np. MultiHome, który obejmuje dodatkowe ubezpieczenie, co automatycznie zwiększa koszty, ale oczywiście nic nie jest obowiązkowe. [/table]
Avatar
filena / 27 lutego 2017 o 11:35
[table] Co do podpisywania umów jest wygodniejszy dla klienta, na bieżąco można zadawać pytania konsultantom. Jeśli ktoś potrzebuje więcej czasu na zastanowienie może spokojnie umówić się na kolejny termin na podpisanie umowy. DLa mnie to mega dobre rozwiązanie. [/table]
Zobacz wszystkie komentarze 774

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!