wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Centrum Kompetencji Wschodnich powstało w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2012, 17:56
Autor: (mb)

 (Archiwum)
(Archiwum)

Prezydent, marszałek województwa lubelskiego i dyrektor polskiego biura Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju powołali Centrum Kompetencji Wschodnich.

To jedyne tego typu przedsięwzięcie w Polsce. – Nie powołujemy gmachu z armią urzędników, bo to jest niepotrzebne – podkreśla Kamil Wyszkowski, dyrektor biura PNZ ds. Rozwoju (jedna z agend ONZ).

– To, czego tam (w krajach Europy Wschodniej – red.) brakuje, to wiedza, rozwiązania, ludzie, którzy podpowiedzą, jak sobie poradzić. Jak stworzyć park naukowo-technologiczny, strefę ekonomiczną czy jak rozwijać sieć organizacji pozarządowych.

Taka wiedza i tacy ludzie mają się znaleźć w naszym regionie: w samorządach, na uczelniach, w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury czy w biznesie. M.in. na tych dziedzinach ma się koncentrować działalność centrum.

Nie rzadziej niż raz na dwa lata CKW ma organizować Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej. W planach jest także wykorzystanie do współpracy ze Wschodem Targów Lubelskich (np. przez zorganizowanie w Lublinie specjalnej imprezy targowej).

Równocześnie z powstaniem centrum powołano też jego radę programową, w skład której weszło 14 osób, m.in. Piotr Choroś, Beata Gorajek, Rafał Koziński, Krzysztof Łątka, Stanisław Michałowski, Paweł Prokop, Grzegorz Rzepecki, Krzysztof Stanowski i Kamil Wyszkowski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!