środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Centrum Kultury: Remont dawnego klasztory pochłonie blisko 40 mln zł

  Edytuj ten wpis

 (Archiwum)
(Archiwum)

Firma Warbud złożyła najtańszą ofertę dokończenia remontu Centrum Kultury. Wartość pozostałych prac wyceniła na ponad 34 mln zł. Jeśli obędzie się bez protestów, w listopadzie podpisze z miastem stosowną umowę.

Na dokończenie remontu dawnego klasztoru ratusz zarezerwował 50 mln zł. We wtorek ujawniono oferty ośmiu firm, które wystartowały w przetargu. Okazało się, że na plac budowy wróci najprawdopodobniej firma Warbud.

Przedstawiła najtańszą ofertę, opiewającą na 34,2 mln zł. Nieco droższe okazały się propozycje firm Skanska i Arkus. Z kolei konsorcjum na czele z Mostostalem Warszawa wyceniło remont aż na 49 mln zł.

– Jeśli dalsze formalności przebiegną bez komplikacji i nie będzie protestów, to w listopadzie powinniśmy podpisać umowę z wykonawcą – mówi Karol Kieliszek, z biura prasowego urzędu miasta. – Remont Centrum Kultury zakończy się w marcu 2013 roku.

Warbud wygrał pierwszy przetarg na przebudowę CK. Wartość prac wyceniono wówczas na 20 mln zł. Nie oznacza to jednak, że za dokończenie robót wykonawca zainkasuje dodatkowo 34 mln zł.

– Do tej pory Warbudowi wypłacono nieco ponad 4 mln zł – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor wydziału inwestycji urzędu miasta. – Jeśli firma wróci do Centrum Kultury, to wszystkie koszty robót budowlanych powinny się zamknąć w kwocie ok. 38 mln zł.

Według pierwszych planów, przebudowa dawnego klasztoru przy ul. Peowiaków miała się zakończyć tej jesieni. W czasie prac odkryto jednak szereg cennych elementów architektonicznych i archeologicznych. Prace zawieszono, a po badaniach okazało się, że trzeba wprowadzić zmiany w projekcie.

To oznaczało szereg dodatkowych robót. Nie przewidywała tego umowa między miastem, a Warbudem. W rezultacie spółka wycofała się z inwestycji. Wszystko wskazuje na to, że teraz dokończy remont.

Oprócz prac budowlanych konieczne jest również odnowienie zabytkowych polichromii, które odkryto w klasztorze.

– W tym miesiącu zamierzamy ogłosić stosowny przetarg – zapowiada Dziuba. – Szacujemy, że koszty tych prac to ponad milion złotych.

Do tej pory udało się oddać do użytku jedynie park przy CK. Powstały tam nowe alejki i nowoczesny plac zabaw. Zmieniono również aranżację zieleni. Sam klasztor zyska po przebudowie dodatkową kondygnację.

Powierzchnia centrum powiększy się ponad dwukrotnie. Plac przed CK zostanie nieznacznie podwyższony. Zniknie też stamtąd parking oraz pętla autobusowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sadsad
imiennik
ass
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sadsad
sadsad (5 października 2011 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nowy obiekt można wybudować i za mniejsze pieniądze, ale przecież tu nie o to chodzi - maja zburzyć zabytek?
Rozwiń
imiennik
imiennik (4 października 2011 o 15:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W dzienniku pracują same nieuki dziennikarstwa na stronie głównej błąd Centrum Kultury: Remont dawnego klasztory pochłonie blisko 40 mln zł (1000zł jak ktoś zgadnie gdzie )
Rozwiń
ass
ass (4 października 2011 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby przerwanie roboty nie miało i nie powinno mieć wpływu na wybór nowego wykonawcy?
Rozwiń
Met
Met (4 października 2011 o 12:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za takie pieniądze to można zbudować nowy obiekt.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!