niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Centrum Onkologii pogrąża się w długach

Dodano: 31 lipca 2017, 06:28

Już 15 milionów zł sięga strata Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Problemem są trzy oddziały nieonkologiczne, które nie mają kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Mimo to szpital nie zamierza ich zamykać

Chodzi o oddziały otolaryngologii, urologii i ortopedii. Latem 2015 r. ówczesna dyrektor COZL Elżbieta Starosławska zatrudniła w nich ponad 300 osób, nie mając kontraktów z NFZ. Był to jeden z powodów konfliktu z marszałkiem, który zakończył się jej dyscyplinarnym zwolnieniem i sprawą sądową.

– Na początku sierpnia planuję spotkanie z prezesem NFZ. Będziemy rozmawiać o możliwościach kontraktowania. Równocześnie będę prowadził rozmowy z Ministerstwem Zdrowia – mówi Jerzy Kuliński, dyrektor COZL. Przyznaje, że problemy z kontraktowaniem powiększają stratę szpitala.

– Należałoby się zastanowić czy utrzymywanie oddziałów, które wpływają na powiększanie się długu ma w ogóle sens. Mapy zdrowotne dla naszego województwa nie wskazują na konieczność tworzenia nowych oddziałów w tych zakresach, przez co szanse na uzyskanie kontraktu są marne – uważa Marek Kos, dyrektor szpitala w Kraśniku i radny wojewódzki, który zażądał wyjaśnień w tej sprawie od marszałka województwa. Kos podkreśla, że COZL jest w kiepskiej sytuacji finansowej i musi się ratować pożyczkami, a mimo to utrzymuje oddziały bez kontraktu.

Dyrekcja COZL nie zamierza jednak zamykać oddziałów. – Mam nadzieję, że minister przychyli się do naszego wniosku o zmianę kryteriów w postępowaniach konkursowych i możliwości startowania przez nasz szpital w zakresach onkologicznych w ramach trzech oddziałów – mówi Kuliński. – Na świadczenia nieonkologiczne będziemy się starali uzyskać odrębne finansowanie z NFZ. Udaje nam się rozliczać świadczenia w trybie indywidualnym. Jest to jednak znacznie trudniejsze, a procedura dłużej trwa. 

Czytaj więcej o: COZL
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 lipca 2017 o 23:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ratowanie ludzkiego zycia - zdrowia - nie jest, nie było i nigdy nie bedzie biznesem dla podatnika - DLA EBANYCH KORPORACJI ZACHODNICH - A I OWSZEM
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2017 o 23:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZSL prosi ZSL o wydanie wyroku na COZL... zeby bylo nowe koryto ?
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2017 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WIwat PSL. Dorżneliście COZL, teraz warto może spaprać coś większego? Macie wprawę, szacun.
Rozwiń
Wincenty Kadłubek
Wincenty Kadłubek (31 lipca 2017 o 17:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaraz się okaże, że Starosławska to cudotwórca i geniusz zarządzania. A jak jest prawda? Długi to pokłosie jej rządów.  Każdy średniorozgarnięty wie, że strata 15 mln nie powstaje w pół roku.,To co się dzieje w Centrum Onkologii to pokłosie rządów tej Geniusz od siedmiu boleści i jej świty.
Rozwiń
Gość
Gość (31 lipca 2017 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znowu licza na ,,łaczenie,, i kase kosztem innych szpitali. Dyrekcja powinna byc pociagnieta do odpowiedzialności działalność na szkode załadu pracy .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!