Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2015 r.
8:20

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej będzie się albo zadłużało, albo odsyłało pacjentów

0 6 A A
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej nie dostanie kontraktu na leczenie w nowych zakresach, o który zabiegało w związku z rozbudową placówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Niedopuszczalne jest podpisanie kontraktu bez postępowania konkursowego lub rokowań. Przeprowadzenie takiego postępowania nie może być dedykowane wyłącznie dla jednego świadczeniodawcy, w tym przypadku COZL, tak jak niedopuszczalne jest ogłoszenie przetargu pod konkretnego wykonawcę – tłumaczy Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ.

Dyrektor dodaje, że NFZ zapłaci za zwiększone, w wyniku rozbudowy COZL, wykonanie świadczeń onkologicznych przekraczające aktualny kontrakt o wartości 160 milionów złotych. – Dotyczy to zarówno leczenia w ramach pakietu onkologicznego, jak i leczenia poza pakietem – mówi Kowalik.

– W swoim stanowisku NFZ manipuluje informacjami, dzieląc świadczenia na onkologiczne i nieonkologiczne, sugerując tym samym, że chcemy rozszerzyć zakres naszego leczenia o świadczenia nieonkologiczne. A nam chodzi o to, żeby w nowych zakresach, np. ginekologii czy urologii, udzielać świadczeń onkologicznych, które można rozliczyć tylko w ten sposób – podkreśla Rafał Janiszewski, rzecznik COZL. – Przez to, że nie dostaniemy kontraktu na nowe zakresy będziemy albo zadłużać centrum, albo odsyłać pacjentów do ośrodków onkologicznych w innych miastach.

Jak tłumaczy rzecznik COZL, pomysł cesji kontraktów z innych szpitali marszałkowskich nie był dla nich krzywdzący. – Zrobiono z tego wielką aferę i sugerowano, że chcemy zabierać kontrakty. A wystarczyłoby, żeby każdy szpital oddał nam jeden punkt. Dzięki temu moglibyśmy udzielać świadczeń onkologicznych w nowych zakresach – zaznacza Janiszewski.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zen / 29 czerwca 2016 o 15:56
Ponieważ mam chore osoby w rodzinie, trochę się orientuję. Na Staszica sprawnie, na kraśnickich operacja i pobyt oceniłbym na 5. COZL - (sytuacja sprzed miesiąca) 2 osoby biorą urlop (mama jest prawie niechodząca), jedna wyprowadza chorą, druga jedzie szukać miejsca parkingowego kilkaset metrów (płatnego oczywiście) bo budynek ciągle rozbudowywany nie posiada parkingów. Po kilku godzinach oczekiwania na ciasnych korytarzach, gdzie nawet dla ciężko chorych ludzi brakuje miejsc siedzących, dowiadujemy się, że chora nie będzie przyjęta i trzeba przyjechać za tydzień. W jedną stronę mamy 100km! Sytuacja sprzed 2 tygodni. Wyjazd na badania; 2 osoby urlop, 200km w obie strony. Za kilka dni wyjazd na podanie chemii; 2 osoby urlop, 200km. po kilku godzinach czekania (od 9-tej do 14.30) dowiadujemy się, że pani doktor nie zleciła wszystkich potrzebnych badań i chemia (po dodatkowych badaniach) będzie podana za tydzień. a więc znowu urlop, 200km itd. Leczenie ma trwać półtora roku z wyjazdami co 3 tygodnie. Na szczęście nie pracujemy u tzw. prywaciarza, bo dawno pracodawca wyrzuciłby nas na twarz, albo przynajmniej nie dał urlopu. I co wtedy. Mama ma umierać bo państwo doktorstwo nie wie jakie badania należy zlecić albo jakie skierowanie wypisać? Chory nie ma lekarza prowadzącego, tylko za każdym razem pojawia się inna lekarka, która dopiero wczytuje się w kartę pacjenta, widać z jakim skutkiem. SKANDAL !!! Kto wymyślił aby rozbudowywać kolejnego molocha w centrum miasta, gdzie pacjenta traktuje się jak kolejną sztukę na taśmie do obsłużenia jak w fabryce, gdzie jest problem z dojazdem, parkowaniem, doprowadzaniem chorych, odwiedzaniem ich...
Ponieważ mam chore osoby w rodzinie, trochę się orientuję. Na Staszica sprawnie, na kraśnickich operacja i pobyt oceniłbym na 5. COZL - (sytuacja sprzed miesiąca) 2 osoby biorą urlop (mama jest prawie niechodząca), jedna wyprowadza chorą, druga jedzie szukać miejsca parkingowego kilkaset metrów (płatnego oczywiście) bo budynek ciągle rozbudowywany nie posiada parkingów. Po kilku godzinach oczekiwania na ciasnych korytarzach, gdzie nawet dla ciężko chorych ludzi brakuje miejsc siedzących, dowiadujemy się, że chora nie będzie przyjęta i trzeba... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 09:49
Makabryła roku oszpeciła całe miasto (wnętrze szpitala tak jak elewacja też jest kwintesencją złego gustu i braku klasy osób odpowiedzialnych). Po audycie liczne nieprawidłowości. A konsekwencji dla osoby odpowiedzialnej zero? To jest skandal by tak dysponować publicznymi pieniędzmi. Ale czego wymagać od tych pseudoelit.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 13:17
Czyli co? Zbudowali wielkiego potworka i będzie stał prawie pusty??? Czy wg NFZ nie ma chorych do leczenia? niech NFZ poczeka trochę z terapią to wszyscy pacjenci znajda się na Majdanku wtedy prezes dostanie premię za oszczędnoiści.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:28
To są zwykli onkozłodzieje!!!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:18
Nie wiem kim jest Pan Janiszewski ale wygląda na to że zarówno on jak i dyrekcja COZL mają problem ze zrozumieniem tego co mówi i pisze do Nich NFZ !!! i
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:10
"sugerowano, że chcemy zabierać kontrakty. A wystarczyłoby, żeby każdy szpital oddał nam jeden punk" - czyli chcieli zabierać kontrakty :/
Avatar
zen / 29 czerwca 2016 o 15:56
Ponieważ mam chore osoby w rodzinie, trochę się orientuję. Na Staszica sprawnie, na kraśnickich operacja i pobyt oceniłbym na 5. COZL - (sytuacja sprzed miesiąca) 2 osoby biorą urlop (mama jest prawie niechodząca), jedna wyprowadza chorą, druga jedzie szukać miejsca parkingowego kilkaset metrów (płatnego oczywiście) bo budynek ciągle rozbudowywany nie posiada parkingów. Po kilku godzinach oczekiwania na ciasnych korytarzach, gdzie nawet dla ciężko chorych ludzi brakuje miejsc siedzących, dowiadujemy się, że chora nie będzie przyjęta i trzeba przyjechać za tydzień. W jedną stronę mamy 100km! Sytuacja sprzed 2 tygodni. Wyjazd na badania; 2 osoby urlop, 200km w obie strony. Za kilka dni wyjazd na podanie chemii; 2 osoby urlop, 200km. po kilku godzinach czekania (od 9-tej do 14.30) dowiadujemy się, że pani doktor nie zleciła wszystkich potrzebnych badań i chemia (po dodatkowych badaniach) będzie podana za tydzień. a więc znowu urlop, 200km itd. Leczenie ma trwać półtora roku z wyjazdami co 3 tygodnie. Na szczęście nie pracujemy u tzw. prywaciarza, bo dawno pracodawca wyrzuciłby nas na twarz, albo przynajmniej nie dał urlopu. I co wtedy. Mama ma umierać bo państwo doktorstwo nie wie jakie badania należy zlecić albo jakie skierowanie wypisać? Chory nie ma lekarza prowadzącego, tylko za każdym razem pojawia się inna lekarka, która dopiero wczytuje się w kartę pacjenta, widać z jakim skutkiem. SKANDAL !!! Kto wymyślił aby rozbudowywać kolejnego molocha w centrum miasta, gdzie pacjenta traktuje się jak kolejną sztukę na taśmie do obsłużenia jak w fabryce, gdzie jest problem z dojazdem, parkowaniem, doprowadzaniem chorych, odwiedzaniem ich...
Ponieważ mam chore osoby w rodzinie, trochę się orientuję. Na Staszica sprawnie, na kraśnickich operacja i pobyt oceniłbym na 5. COZL - (sytuacja sprzed miesiąca) 2 osoby biorą urlop (mama jest prawie niechodząca), jedna wyprowadza chorą, druga jedzie szukać miejsca parkingowego kilkaset metrów (płatnego oczywiście) bo budynek ciągle rozbudowywany nie posiada parkingów. Po kilku godzinach oczekiwania na ciasnych korytarzach, gdzie nawet dla ciężko chorych ludzi brakuje miejsc siedzących, dowiadujemy się, że chora nie będzie przyjęta i trzeba... rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2016 o 09:49
Makabryła roku oszpeciła całe miasto (wnętrze szpitala tak jak elewacja też jest kwintesencją złego gustu i braku klasy osób odpowiedzialnych). Po audycie liczne nieprawidłowości. A konsekwencji dla osoby odpowiedzialnej zero? To jest skandal by tak dysponować publicznymi pieniędzmi. Ale czego wymagać od tych pseudoelit.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 13:17
Czyli co? Zbudowali wielkiego potworka i będzie stał prawie pusty??? Czy wg NFZ nie ma chorych do leczenia? niech NFZ poczeka trochę z terapią to wszyscy pacjenci znajda się na Majdanku wtedy prezes dostanie premię za oszczędnoiści.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:28
To są zwykli onkozłodzieje!!!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:18
Nie wiem kim jest Pan Janiszewski ale wygląda na to że zarówno on jak i dyrekcja COZL mają problem ze zrozumieniem tego co mówi i pisze do Nich NFZ !!! i
Avatar
Gość / 23 czerwca 2015 o 09:10
"sugerowano, że chcemy zabierać kontrakty. A wystarczyłoby, żeby każdy szpital oddał nam jeden punk" - czyli chcieli zabierać kontrakty :/
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 2

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 24

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!