poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej będzie się albo zadłużało, albo odsyłało pacjentów

Dodano: 23 czerwca 2015, 08:20

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej nie dostanie kontraktu na leczenie w nowych zakresach, o który zabiegało w związku z rozbudową placówki.

– Niedopuszczalne jest podpisanie kontraktu bez postępowania konkursowego lub rokowań. Przeprowadzenie takiego postępowania nie może być dedykowane wyłącznie dla jednego świadczeniodawcy, w tym przypadku COZL, tak jak niedopuszczalne jest ogłoszenie przetargu pod konkretnego wykonawcę – tłumaczy Andrzej Kowalik, p.o. dyrektora lubelskiego oddziału NFZ.

Dyrektor dodaje, że NFZ zapłaci za zwiększone, w wyniku rozbudowy COZL, wykonanie świadczeń onkologicznych przekraczające aktualny kontrakt o wartości 160 milionów złotych. – Dotyczy to zarówno leczenia w ramach pakietu onkologicznego, jak i leczenia poza pakietem – mówi Kowalik.

– W swoim stanowisku NFZ manipuluje informacjami, dzieląc świadczenia na onkologiczne i nieonkologiczne, sugerując tym samym, że chcemy rozszerzyć zakres naszego leczenia o świadczenia nieonkologiczne. A nam chodzi o to, żeby w nowych zakresach, np. ginekologii czy urologii, udzielać świadczeń onkologicznych, które można rozliczyć tylko w ten sposób – podkreśla Rafał Janiszewski, rzecznik COZL. – Przez to, że nie dostaniemy kontraktu na nowe zakresy będziemy albo zadłużać centrum, albo odsyłać pacjentów do ośrodków onkologicznych w innych miastach.

Jak tłumaczy rzecznik COZL, pomysł cesji kontraktów z innych szpitali marszałkowskich nie był dla nich krzywdzący. – Zrobiono z tego wielką aferę i sugerowano, że chcemy zabierać kontrakty. A wystarczyłoby, żeby każdy szpital oddał nam jeden punkt. Dzięki temu moglibyśmy udzielać świadczeń onkologicznych w nowych zakresach – zaznacza Janiszewski.

zen
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

zen
zen (29 czerwca 2016 o 15:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ponieważ mam chore osoby w rodzinie, trochę się orientuję. Na Staszica sprawnie, na kraśnickich operacja i pobyt oceniłbym na 5. COZL - (sytuacja sprzed miesiąca) 2 osoby biorą urlop (mama jest prawie niechodząca), jedna wyprowadza chorą, druga jedzie szukać miejsca parkingowego kilkaset metrów (płatnego oczywiście) bo budynek ciągle rozbudowywany nie posiada parkingów. Po kilku godzinach oczekiwania na ciasnych korytarzach, gdzie nawet dla ciężko chorych ludzi brakuje miejsc siedzących, dowiadujemy się, że chora nie będzie przyjęta i trzeba przyjechać za tydzień. W jedną stronę mamy 100km! Sytuacja sprzed 2 tygodni. Wyjazd na badania; 2 osoby urlop, 200km w obie strony. Za kilka dni wyjazd na podanie chemii; 2 osoby urlop, 200km. po kilku godzinach czekania (od 9-tej do 14.30) dowiadujemy się, że pani doktor nie zleciła wszystkich potrzebnych badań i chemia (po dodatkowych badaniach) będzie podana za tydzień. a więc znowu urlop, 200km itd. Leczenie ma trwać półtora roku z wyjazdami co 3 tygodnie. Na szczęście nie pracujemy u tzw. prywaciarza, bo dawno pracodawca wyrzuciłby nas na twarz, albo przynajmniej nie dał urlopu. I co wtedy. Mama ma umierać bo państwo doktorstwo nie wie jakie badania należy zlecić albo jakie skierowanie wypisać? Chory nie ma lekarza prowadzącego, tylko za każdym razem pojawia się inna lekarka, która dopiero wczytuje się w kartę pacjenta, widać z jakim skutkiem. SKANDAL !!! Kto wymyślił aby rozbudowywać kolejnego molocha w centrum miasta, gdzie pacjenta traktuje się jak kolejną sztukę na taśmie do obsłużenia jak w fabryce, gdzie jest problem z dojazdem, parkowaniem, doprowadzaniem chorych, odwiedzaniem ich...
Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2016 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Makabryła roku oszpeciła całe miasto (wnętrze szpitala tak jak elewacja też jest kwintesencją złego gustu i braku klasy osób odpowiedzialnych). Po audycie liczne nieprawidłowości. A konsekwencji dla osoby odpowiedzialnej zero? To jest skandal by tak dysponować publicznymi pieniędzmi. Ale czego wymagać od tych pseudoelit.
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2015 o 13:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyli co? Zbudowali wielkiego potworka i będzie stał prawie pusty??? Czy wg NFZ nie ma chorych do leczenia? niech NFZ poczeka trochę z terapią to wszyscy pacjenci znajda się na Majdanku wtedy prezes dostanie premię za oszczędnoiści.
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2015 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To są zwykli onkozłodzieje!!!
Rozwiń
Gość
Gość (23 czerwca 2015 o 09:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem kim jest Pan Janiszewski ale wygląda na to że zarówno on jak i dyrekcja COZL mają problem ze zrozumieniem tego co mówi i pisze do Nich NFZ !!! i
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!