piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej bez nowego dyrektora. Kto kandydował?

Dodano: 19 lipca 2016, 15:13
Autor: kp

Komisja konkursowa przesłuchała pięciu kandydatów na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ale nie wybrała żadnego z nich.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Ubiegali się o nie: Maciej Kondratowicz-Kucewicz, który pełni obowiązki dyrektora COZL po odwołaniu prof. Elżbiety Starosławskiej, Jerzy Kuliński, były Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Maciej Kulka, właściciel szkoły nauki jazdy w Lublinie, Magdalena Małyska, była prezes szpitala w Dębnie (woj. zachodniopomorskie) i Stanisław Pitucha, asystent w Katedrze i Zakładzie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– W kolejnych głosowaniach nie udało się wyłonić nowego dyrektora. Członkowie komisji musieli mieć jakieś zastrzeżenia – mówi Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Teraz w ciągu 30 dni musimy ogłosić nowy konkurs.

Co z rozbudową COZL?

Podania ostatecznego terminu zakończenia rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej domaga się Społeczna Rada ds. Rozwoju Nauki i Szkolnictwa Wyższego działająca przy wojewodzie lubelskim.

Wczoraj podjęła uchwałę w tej sprawie. – Przebieg procesu inwestycyjnego wzbudza zaniepokojenie społeczne i oddziałuje na możliwości stworzenia profesjonalnej i zintegrowanej terapii pacjentów z chorobami nowotworowymi w województwie lubelskim – czytamy w uchwale podpisanej przez prof. Waldemara Parucha, przewodniczącego rady.

– Nie dostaliśmy jeszcze przyjętej uchwały, więc nie możemy się na razie odnieść do jej treści – mówi Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego, któremu podlega COZL. – Inwestorem jest jednak COZL, dlatego będziemy musieli się zwrócić o udostępnienie takich informacji.

Przypomnijmy, że w związku z rozbudową COZL kontrolerzy marszałka dopatrzyli się poważnych zaniedbań. Ich zdaniem nadzór inwestorski nie kontrolował m.in. realizacji robót przez podwykonawców i nie egzekwował obowiązku wykonawcy przedkładania kopii umów.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 lipca 2016 o 21:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pis i PO dzieło i żąda ZACHODNIEJ SIĘ NA ICH ZEMŚCI
Rozwiń
Gość
Gość (19 lipca 2016 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
CZY TEN PITUCHA MA COŚ WSPÓLNEGO Z TOMASZEM PITUCHĄ Z PIS????
Rozwiń
Gość
Gość (19 lipca 2016 o 21:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Maciej Kulka to ten??? Chodziłem z nim swego czasu do zawodówki przy WSK w Świdniku. Dawne dzieje przełom lat 80/90
Rozwiń
Gość
Gość (19 lipca 2016 o 20:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tymczasowy dyrektor ostrzył sobie zęby na stołek ale się przeliczyl. Gdyby nie był pewny wygranej to by nie startowal. Knucie za plecami byłej dyrektorki póki co nie poplacilo
Rozwiń
Gość
Gość (19 lipca 2016 o 19:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Radny Kos z Kraśnika dr dyr. szpitala w Kraśniku i celebryta to nr jeden do obsadzenia na dyr. .Nie będzie marszałkiem to chociaż nowy stołek dostanie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!