niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej: Fundamenty i stropy do poprawki

Dodano: 3 czerwca 2016, 08:47
Autor: kp

Wczoraj przedstawiciele spółki Block, która odpowiada za rozbudowę i modernizację Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej spotkali się m.in. z Arkadiuszem Bratkowskim, członkiem Zarządu Województwa oraz wojewodą Przemysławem Czarnkiem. Temat: stan realizacji inwestycji. Jak pisaliśmy w maju, pojawiła się groźba opóźnień, co może spowodować cofnięcie rządowej dotacji.

– Na zlecenie wykonawcy została wykonana ekspertyza, z której wynika, że fundamenty i stropy starego budynku COZL wymagają wzmocnienia. Teraz te dokumenty muszą być zweryfikowane przez inwestora – mówi Arkadiusz Bratkowski, odpowiedzialny w samorządzie województwa za służbę zdrowia. – Czekamy też na opinię wykonawcy dotyczącą przewidywanych terminów realizacji kolejnych etapów prac, które mogą ulec przesunięciu.

Jeśli prace się przedłużą, konieczny będzie wniosek do Ministerstwa Finansów o przedłużenie terminu zakończenia inwestycji. Chodzi o to, żeby nie przepadła dotacja z budżetu państwa. – Zrobimy wszystko, żeby budowa Centrum pomyślnie się zakończyła i żeby te środki nie przepadły – podkreśla Radosław Brzózka, rzecznik wojewody.

– Teraz jednak ruch należy do Zarządu Województwa, który musi skierować do wojewody ewentualny wniosek o przesunięciu terminu zakończenia inwestycji. Ten wniosek musi być poparty odpowiednimi dokumentami i ekspertyzami.

krecik
gość
Użytkownik niezarejestrowany
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

krecik
krecik (3 czerwca 2016 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Akurat chodzi o część budowaną ze 30 lat temu. Block nie wie jak podpiąć nowo budowane budynki pod istniejące i stąd ekspertyzy budynku istniejącego. Jego konstrukcja nie zakładała dobudowy pięter czy podpinania łączników. Ot cały problem, ale oczywiście gównoburza w internetach musi być. Trolle nie śpią.
Rozwiń
gość
gość (3 czerwca 2016 o 10:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kto te fundamenty robił może Lenartowicz??
Potrafisz czytać? To przeczytaj jeszcze kilka razy i wtedy może zrozumiesz,że chodzi o fundamenty STAREGO budynku,który powstał chyba w latach 60-tych.
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 10:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zależy o ktory budynek chodzi
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto te fundamenty robił może Lenartowicz??
Rozwiń
Gość
Gość (3 czerwca 2016 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie co wy piszecie to ten pan to człwiek "Słońca Lublina "?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!