poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Ceny w Aqua Lublin zbyt wysokie? Czteroosobowa rodzina zapłaci 50 zł za godzinę (SONDA)

Dodano: 11 września 2015, 19:25
Autor: Dominik Smaga

To za drogo – mówią mieszkańcy o cenniku mającym obowiązywać w miejskim centrum pływackim przy Al. Zygmuntowskich. – Musieliśmy brać pod uwagę koszty tego ośrodka – odpowiada MOSiR i twierdzi, że ceny nie są wygórowane.

– Nie będziemy najdroższym obiektem w Lublinie – zapewnia Marcin Bielski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która to spółka we wtorek ma przejąć od miasta nowy kompleks wodny.

Cennik, który ma tu obowiązywać MOSiR podał w czwartek po południu. Tańsze są bilety ważne tylko w strefie wodnej, droższe te pozwalające dodatkowo korzystać z saunarium. Stawki nie ucieszyły przyszłych użytkowników. – Jeśli to dla nas, to nie przy takich cenach – pisze na forum jeden z internautów.

Dwoje rodziców z dwójką dzieci, nazwijmy ich Kowalscy, zapłacą tu 50 zł za godzinny wstęp na baseny na podstawie biletów rodzinnych. Przy Łabędziej na podstawie taryfy rodzinnej kosztowałoby to tylko 33 zł. Wydając przy Łabędziej 50 zł Kowalscy mogliby korzystać przez godzinę nie tylko z basenów, ale i saun, a w kieszeni zostałoby im 5 zł reszty. W nowym obiekcie musieliby na godzinną zabawę w basenach i saunach wydać 78 zł.

Wydając 74 zł na bilet rodzinny w SPA Orkana (to jedyny porównywalny z Aqua Lublin prywatny obiekt w Lublinie, choć skromniejszy) Kowalscy dostają bilet rodzinny ważny nie przez 60 minut, ale bez żadnych ograniczeń czasowych zarówno w basenach, jak i saunach (do ich zamknięcia).

MOSiR tłumaczy, że ustalając cennik musiał brać pod uwagę koszty działania nowego obiektu. – Samego lustra wody mamy tu ponad 2 tys. mkw., podczas gdy przy Łabędziej jest tylko 600. Jest więcej zbiorników, wymaga to więcej energii i większa grupa ludzi musi to obsługiwać. Samych ratowników na jednej zmianie jest 13 – mówi Bielski. Dodaje, że drugim czynnikiem branym pod uwagę były stawki pobierane od klientów w obiektach poza Lublinem.

Bielski podkreśla też, że rodziny nie muszą kupować biletów ważnych także w saunach, bo wystarczą im tańsze dające prawo wstępu tylko do „wodnej” części kompleksu. – Sauny nie są miejscem na pobyt z dzieckiem, choćby ze względów zdrowotnych – mówi przedstawiciel MOSiR. – Osoby niepełnoletnie nie będą wpuszczane do saunarium bez osoby dorosłej.

Otwarcie nowego ośrodka zapowiadane jest na październik. Konkretna data jeszcze nie jest znana. Aqua Lublin ma pracować od godz. 6 do 22. W grudniu w nowym basenie mają się odbyć Mistrzostwa Polski Seniorów na 25 m.

Cennik Aqua Lublin

Strefa wody. • 60-minutowy 18 zł (ulgowy 14 zł), 180-minutowy 36 zł (ulgowy 28 zł). • 60 minutowy rodzinny (maksymalnie 2 dorosłych i 3 dzieci): 15 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dziecko. 180-minutowy rodzinny (ograniczenia te same): 30 zł osoba dorosła, 20 zł za dziecko. • Promocja od poniedziałku do piątku od godz. 6.15 do 15: normalny 12 zł (ulgowy 9 zł) • posiadacze Lubelskiej Karty Seniora w robocze piątki od godz. 6.15 do 15: 8 zł.
Strefa wody i saunarium: 60-minutowy 22 zł (ulgowy 17 zł), 180-minutowy 44 zł (ulgowy 34 zł).
Do biletu ulgowego prawo mają: dzieci, młodzież ucząca się do 26. roku życia, emeryci, renciści, kombatanci, niepełnosprawni w stopniu znacznym.

Rabaty: Aqua Lublin honorowane mają być karty „Rodzina Trzy Plus”, których posiadacze dostaną 20 proc. zniżki. Na taki sam upust w ramach programu BusBonus mogą liczyć posiadacze 30-, 90- i 150-dniowych biletów okresowych ZTM.

SONDA
Liczba głosów: 1537

Jak oceniasz ceny w Aqua Lublin?

78.33 %
Są zbyt wysokie
18.61 %
Są odpowiednie
3.06 %
Są zbyt niskie
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
Gość
(100) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (24 lipca 2016 o 14:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byłem dzisiaj z 6cioletnim synem. Rewelacja! Zadowoleni!
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2015 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przynajmniej nie będzie hołoty jak na Łabędziej...i mam nadzieję ,że będzie czyściej , bo pod tym względem basen na łabędziej pozostawia wiele do życzenia.
Rozwiń
Gość
Gość (15 września 2015 o 20:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy za roczne dziecko,też trzeba będzie zapłacić jak za za ucznia?
Rozwiń
Gość
Gość (14 września 2015 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i następny obiekt dotowany z naszych podatków bo mało kto go będzie odwiedzał przy tych cenach!!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (13 września 2015 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Basen dla elit z Platformy Obywatelskiej, Zalew Zemborzycki dla pozostałej hołoty. Takie jest myślenie władz basenu i miasta.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (100)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!