czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Cerowanie miasta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2002, 18:06

Solidarności, Turystyczna, Leszczyńskiego, Okopowa – to tylko niektóre ulice na, których spotkamy w wakacje drogowców.

Do końca lipca potrwają prace na ul. Turystycznej. Remont obejmuje odcinek od torów kolejowych do granic miasta. Mimo prac (kładziona jest nowa nawierzchnia), ulica jest przejezdna.
To nie koniec robót w tym rejonie – w kolejce czeka ul. Mełgiewska. Prace przy wymianie nawierzchni na odcinku od Dworku Grafa do ul. Gospodarczej zaczną się za kilka dni. Potrwają dwa miesiące.
Utrudnień należy dalej spodziewać się na al. Solidarności – na odcinku od al. Kompozytorów Polskich do al. Sikorskiego. Najpoważniejsze roboty obejmują rejon wiaduktu Poniatowskiego. Będzie wykonany bezpośredni wjazd z al. Solidarności w al. Smorawińskiego. Ulica Północna ma być przedłużona do ul. Wyrwasa – tędy będzie przebiegać nowe połączenie Czechowa z al. Sikorskiego. Wybudowany będzie też nowy zjazd z ul. Północnej w al. Solidarności (w okolicy al. Kompozytorów Polskich). Roboty potrwają do końca roku.
Drogowcy pojawią się też w centrum. Od sierpnia ruszy remont ul. Okopowej. Na odcinku od ul. Lipowej do ul. Hempla będzie kładziona nowa nawierzchnia. – Prace potrwają dwa miesiące, przez cały czas ulica będzie przejezdna – zapewnia Andrzej Bałaban, z-ca dyr. Wydz. Gospodarki Komunalnej UM.
Przez cały sierpień remontowane będą też ulice Kołłątaja i Hempla. Wymieniona ma być nawierzchnia ulic, dodatkowo wyremontowana zostanie pętla autobusowa.
Z kolei w sierpniu drogowcy pojawią się na ul. Leszczyńskiego. Remont czeka odcinek od kina Kosmos do ul. Wieniawskiej. Przez cały czas prac (ok. 3 miesiące) zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ul. Czechowskiej do ul. Wieniawskiej.
Już za kilka dni drogowcy zawitają na ul. Bohaterów Monte Cassino. Ma być wybudowany nowy odcinek ulicy od ul. Powstania Styczniowego do Wojciechowskiej. W sumie chodzi o ok. 600 m nowej drogi. Prace potrwają do przyszłego roku.
Utrudnień można się spodziewać też na al. Kraśnickiej. Powód? Malowanie pasów i ustawienie oznaczeń na wyremontowanym odcinku od ul. Paśnikowskiego do ul. Bohaterów Monte Cassino.

Tu spotkasz drogowców

Lipiec – ul. Krochmalna (rejon skrzyżowania z ul. Gazową i Młyńską), ul. Mełgiewska, ul. Turystyczna, ul. Bohaterów Monte Cassino, al. Kraśnicka, ul. Związkowa, ul. Willowa
Sierpień – ul. Hempla, ul. Kołłątaja, ul. Okopowa, al. Solidarności, ul. Mełgiewska, ul. Leszczyńskiego, ul. Chodźki, ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Willowa
W tym roku miasto na budowę i modernizację dróg przeznaczyło ponad 35 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!