poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Chcą miejskiego autobusu z Lublina do Ciecierzyna. Zbierają podpisy

Dodano: 18 września 2015, 14:12
Autor: Dominik Smaga

Wydłużenia linii komunikacji miejskiej z Lublina chcą mieszkańcy Ciecierzyna, którzy zbierają podpisy w tej sprawie. Zarząd Transportu Miejskiego ma już za sobą wstępne spotkania z władzami gminy, która musiałaby dopłacać do kursów. Konkretów na razie brak

– Dojazd z Ciecierzyna do Lublina jest dla wielu mieszkańców coraz trudniejszy i droższy – czytamy w liście skierowanym do wójta Niemiec. Pasażerowie dojeżdżający do miejsc pracy i nauki skarżą się, że na dojazd do Lublina muszą wydawać 3 zł, a potem płacić jeszcze za komunikację miejską.

– O ile mieszkaniec Lubartowa dojeżdżający około 20 km może uznać stawkę 4 zł za niewielką, o tyle mieszkaniec Ciecierzyna płacący 3 zł za odcinek 3 km do granic Lublina może czuć się poszkodowany.

Osoby podpisane pod listem chcą, by lubelska komunikacja miejska docierała do zatoczki w Ciecierzynie pod wiaduktem kolejowym. Proszą też o taki rozkład, który umożliwi im dojazd do miasta przed godz. 8. Podkreślają też, że miejski autobus dociera nawet do znacznie bardziej odległej Mełgwi. Kursująca tam linia nr 5 pokonuje poza granicami Lublina ok. 17 kilometrów.

Jakie są szanse na to, by podmiejska „czwórka” dojechała do Ciecierzyna, a nie tylko do Elizówki? Urzędnicy odpowiedzialni za lubelska komunikację twierdzą, że są otwarci na takie propozycje. – Odbyło się kilka spotkań, których tematem była chęć skierowania komunikacji w głąb gminy Niemce – informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Wstępnie rozeznane zostały m.in. możliwości wyznaczenia autobusom miejsca do zawracania. – Wola współpracy jest, jednak nie zapadły jeszcze żadne konkretne rozwiązania, jak również terminy wejścia w życie ewentualnego połączenia.

Pewne jest to, że koszty kursowania takiej linii musiałby częściowo pokrywać budżet gminy Niemce. Bez tego o wydłużeniu trasy „czwórki” nie ma nawet mowy. – Na wysokość dopłaty wpływa szereg czynników, takich jak długość linii, liczba kursów, potoki pasażerskie, a w szczególności struktura pasażerów tj. przejazdy pełnopłatne, ulgowe lub bezpłatne – dodaje Góźdź.

Komunikacja miejska za miastem

Głusk: linia 3, 16, 17 i 73; Jastków: linia 18, 20, 33 i 75; Konopnica: linia 78, 79 i 85; Niedrzwica Duża: linia 8; Niemce: linia 4 i 44; Wólka: linie nr 2 i 22; Świdnik: linia 5, 55 i nocna linia N2. Aktualnie komunikacja organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego dociera do wszystkich sąsiadujących z Lublinem gmin z wyjątkiem gminy Strzyżewice.

Czytaj więcej o: Lublin autobusy
Gość
Gość
matex
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 września 2015 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chętnie się podpisze pod prośbą, a przede wszystkim będę korzystał, ja i moje dzieci. gdzie mogę złożyć podpis?
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2015 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
klan kamińskich z ZTM nie ma rodziny w tamtych okolicach gdyby chodziło o bełżyce to bez problemów - autobus MPK co 10 minut
Rozwiń
matex
matex (18 września 2015 o 20:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Co to za żądanie, jakiś kaprys, czy żart, gmina ma dopłacać do mpk, to niech dopłaca każdemu mieszkańcowi, każdy przecież gdzieś dojeżdża, a może chcecie dopłat do taxi.

Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2015 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Świdnika to sie kompromituje mpk 5kursow dla studentow a dla ludzi pracy nie ma na 6godz i po 22 godz z lublina wcale dojazdu przez was to i busiarze uciekli a miało byc tak pieknie a jest gorzej
Rozwiń
Gość
Gość (18 września 2015 o 17:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja nie chce :( Chce za to więcej nowych tras po Lublinie np z Felina na Czechow przez Aleje Spółdzielczości Pracy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!