wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Chcą przejścia granicznego w Porcie Lotniczym Lublin. Będą pikietować

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 września 2014, 18:00
Autor: (aa)

Pikietę na rzecz utworzenia stałego przejścia granicznego na lotnisku w Świdniku organizuje we wtorek Stowarzyszenie „Społeczna Inicjatywa Samorządowa na rzecz rozwoju Powiatu Świdnickiego.

- Chcemy się przypomnieć. Petycje dotyczącą utworzenia stałego przejścia granicznego w Porcie Lotniczym Lublin do ministra spraw wewnętrznych za pośrednictwem wojewody złożyliśmy już kilka miesięcy temu. Póki co nic się w tej sprawie nie dzieje - podkreśla Katarzyna Siennicka, przewodnicząca Stowarzyszenia „Społeczna Inicjatywa Samorządowa na rzecz rozwoju Powiatu Świdnickiego”.

- Chcemy, żeby pan minister w końcu podjął decyzję w tej sprawie. Lotnisko się rozwija, są nowe połączenia. Brakuje jednak stałego przejścia granicznego. To ewenement w skali kraju.

Wtorkowa pikieta jest kontynuacją wcześniejszych działań Społecznej Inicjatywy Samorządowej. Członkowie tego stowarzyszania zbierali podpisy nie tylko pod petycją dotyczącą stałego przejścia granicznego ale też uruchomienia nowych połączeń. - Za Frankfurt i Wrocław dziękujemy. Połączenia uruchomiono. Czas najwyższy na „stałe przejście graniczne” - dodaje Siennicka.

- Od początku kadencji pana wojewody utworzenie stałego przejścia granicznego jest priorytetem - mówi Małgorzata Tatara z zespołu prasowego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. - Ta sprawa jest bliska finalizacji.

Wtorkowa pikieta rozpocznie się o godz. 16 przy skrzyżowaniu ulic Doświadczalnej i Witosa w Lublinie. Ma w niej wziąć udział kilkadziesiąt osób.
  Edytuj ten wpis
Lubelak
FTF
Karolina
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lubelak
Lubelak (9 września 2014 o 18:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tylko łaskawy Panie anonimie ~FTF~ proszę się przypomnieć, gdy ktoś z Pańskiej/Pani rodziny będzie chciał skorzystać z tego lotniska. "Działacze" Wam w tym pomogą ;) I skończy się rumakowanie... Pozdrawiam Felin...

Rozwiń
FTF
FTF (9 września 2014 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Myślę że Felin nie jest dobrym miejscem na pikietę. Chyba z sąsiadami trzeba będzie się przejść  do tych "działaczy" i przekazać co sądzimy o chorej decyzji umieszczenia Felina w strefie podejścia i startu samolotów.

Jest tyle wolnej przestrzeni ale samolociki muszą latać tak żeby nad Lublinem ładnie wyglądały.

Susłami to sie trzeba martwić a bezpieczeństwo ludzi i to ż muszą wdychać zanieczyszczenia to oczywiście pajacom nie przeszkadza. Hałas jaki hałas żuki nic nie słyszą

Rozwiń
Karolina
Karolina (9 września 2014 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja bym chciała wiedzieć ile razy ta Pani albo reszta tych pikietujących lecieli ze Świdnika? Jak często korzystają z tego lotniska. I tylko chcą bo chcą i łatwo wydaje się publiczne pieniążki. Ruch jest niewielki już teraz obsługa nie ma za wiele pracy to trzeba żeby jeszcze straż graniczna siedziała i zbijała bąki :) no chyba że może ktoś z rodziny liczy na taka fuche.

Rozwiń
RabBinLaden
RabBinLaden (9 września 2014 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lotnisko Lublin w Świdniku jest solą w oku takim lotniskom jak: Modlin, Rzeszów Jasionka i pewnie też Radom krzywym okiem spogląda bo chciałby kasę trzepać i robi lotnicho jak ma dobry i bliski dostęp do lotniska w Wawie i Łodzi... Ale ja to od początku istnieniea lotniska obserwuję - chcą nam to lotnisko rozwalić i sprowadzić do roli kilu lotów tygodniowo - PROTEST TAK!!!!! ale tak mocno żeby władzunia poczuła

Rozwiń
pp
pp (9 września 2014 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy pani Katarzyna będzie startować w w wyborach na nieporadną?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!