wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Chcą się poddać karze, a nie mogą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 lutego 2007, 20:00

Blisko trzy tysiące złotych domaga się policja od pseudokibiców, którzy zniszczyli radiowóz. O swoje walczy jednak bardzo nieporadnie.

Pozew nie spełnia podstawowych wymogów i spowodował już odroczenia dwóch terminów rozpraw.

Wczoraj na rozprawę do Sądu Rejonowego w Lublinie przyszło kilkunastu ogolonych na łyso pseudokibiców. Jeden z nich założył garnitur. Na sali sądowej spędzili tylko kilka minut. Proces znowu nie ruszył.
Niektórzy z oskarżonych chcą się dobrowolnie poddać karze, ale sąd nie może rozpatrywać ich wniosków bez poznania stanowiska policji. A ta z niewiadomych powodów ociąga się z uzupełnieniem dokumentacji. Chociaż w starciu z pseudokibicami Komenda Miejska Policji w Lublinie poniosła straty materialne i zapowiedziała, że wobec oskarżonych wystąpi z roszczeniami finansowymi.
- Wpłynęło pismo zatytułowane "pozew”, które nie spełnia podstawowych wymogów - stwierdza sędzia Agnieszka Smoluchowska. - Czekamy na ich uzupełnienie.

Policja została wezwana do naprawienia błędów już na ubiegłotygodniowej rozprawie. Miała ona taki sam przebieg, jak wczorajsza. Z policyjnego pozwu wynika jedynie, że komenda w Lublinie domaga się od oskarżonych 2,9 tys. zł.
- To koszty naprawy radiowozu, który został przewrócony - precyzuje Tomasz Jachowicz z biura prasowego KMP w Lublinie. - Nie napisaliśmy, od których oskarżonych domagamy się tej kwoty, bo na razie nie wiadomo, kto konkretnie zaatakował nasz radiowóz. Być może zostanie to ustalone podczas procesu.
Od zamieszek na lubelskim stadionie przy Al. Zygmuntowskich upłynęło już półtora roku. Na każdym etapie sprawy pojawiały się przeszkody, które odciągały w czasie ukaranie pseudokibiców. Początkowo ślimaczyło się śledztwo. Pisaliśmy o tym latem ub. roku. Potem była kolejna zwłoka z wyznaczeniem terminu pierwszej rozprawy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!