poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Chcemy być dziennikarzami! Uczniowie z wizytą w redakcji

Dodano: 21 grudnia 2015, 20:57
Autor: kp

Nasi goście pomagają nam w redagowaniu internetowego wydania Dziennika Wschodniego (fot. Maciej Kaczanowski)
Nasi goście pomagają nam w redagowaniu internetowego wydania Dziennika Wschodniego (fot. Maciej Kaczanowski)

W poniedziałek naszą redakcję odwiedzili uczniowie szkół podstawowych w Starych Boiskach, Chruślinie i Chruślankach Józefowskich (gm. Józefów nad Wisłą). Dowiedzieli się jak powstaje gazeta i na czym polega praca dziennikarzy, fotoreporterów oraz grafików.

– Bardzo mi się podoba praca dziennikarza. Chciałabym pracować w tym zawodzie. Na pewno nie jest nudno, codziennie trzeba zbierać mnóstwo informacji – mówi Martyna Żurawska, uczennica szóstej klasy SP w Chruślinie. – Mnie najbardziej zainteresowała praca fotoreportera. Robienie zdjęć do gazety musi być bardzo ciekawe – dodaje Eryka Wójcik, również szóstoklasistka z Chruśliny.

Gość
Gość
Gość
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 grudnia 2015 o 21:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobre przygotowanie dziennikarskie oferuje w Lublinie Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPiA). Kierunek - dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dużo praktyki, dużo pisania artykułów, dużo możliwości współpracy z różnymi redakcjami (większymi i mniejszymi). Studiując na WSPiA dowiedziałam się mnóstwo rzeczy, o których kiedyś nie miałam zielonego pojęcia, a dziennikarstwem interesuję się od lat. Praca dziennikarza wygląda może i kolorowo, ale to też ciężki kawałek chleba :)
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie odwiedziny nowego pokolenia/przyszłych dziennikarzy w redakcji mogą być dobrą okazją dla obecnych dziennikarzy gazety do zastanowienia się czy są dobrym wzorem, czy uprawiają dobre dziennikarstwo, czy są bezstronni, czy nie próbują kreować opinii publicznej posiadając władzę w postaci publikacji konkretnych tekstów. Po pierwsze informować, a mądry czytelnik niech sam wyrobi sobie zdanie na dany temat.
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 11:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chyba jeszcze nie zdążyli nas oszukać, jeszcze nie mieli na to czasu. Rządzą zaledwie od miesiąca. A obstawianie wszystkich wyższych stanowisk sympatykami swojej partii to tylko kontynuacja nowej świeckiej tradycji zapoczątkowanej przez PO PSL. Dalsze powierzanie ważnych stanowisk sympatykom opozycyjnej partii byłoby nierozważne ze strony PiS. Bardzo dobrze, że zmieniają to i owo. Bez przetasowań, nawet bolesnych dla niektórych nie da się zrobić zmian a już na pewno nie dobrych zmian. Ja tam czekam, aż dobre zmiany wejdą w życie a na ich skutki trzeba będzie troche poczekać.
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Akurat teraz media nie są wolne. Każdy przeciętnie inteligentny człowiek po obejrzeniu kilku programów publicystycznych czy informacyjnych w telewizji publicznej jest w stanie stwierdzić czego bronią i po czyjej stoją stronie (o telewizjach prywatnych nie wspomnę ale to inna bajka). Nie mówię, że mają stać po stronie partii rządzącej, chociaż tak było przez ostatnich 8 lat, ale niech stoją na straży niezależności. Niech rzetelnie informują o pracach rządu i prezydenta, przedstawiają stanowiska różnych stron konfliktu, zapraszając obie strony do dyskusji i dając im czas i miejsce na wypowiedzenie się. Co do trybunału to nie byłabym taka pewna czy to jest instytucja która ciebie od czegoś ustrzeże. Czy coś dobrego może wyjść od tworu powstałego za czasów PRL? Poza tym ten twór z założenia odpartyjniony składa się z sędziów powołanych przez konkretne partie i z tymi partiami sympatyzujących.
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 07:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zostaliśmy wszyscy oszukani. PiS nie zmienia kraju, a jedynie pcha na stanowiska swoich aparatczyków, niekompetentnych. Trzeba bronić Trybunału Konstytucyjnego, bo to jedyna instytucja, która patrzy na łapy politykom, którzy skłócają nas i żyją z naszych podatków. Później zabiorą się za prokuraturę, sądy, zakneblują dziennikarzy nieposłusznych władzy i pracowników naukowych. Jedynym gwarantem wolności są wolne media i sądy!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!