sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Chcesz latać? Spełnij swoje marzenia w tunelu aerodynamicznym!

Dodano: 21 lipca 2015, 01:00

Gdy zawsze chciałeś skoczyć ze spadochronem, aby poczuć, jak to jest w powietrzu, ale brakowało ci do tego odwagi, wtedy możesz zdecydować się na bezpieczniejszą alternatywę, a mianowicie na lot w tunelu aerodynamicznym. Tych emocji na pewno nie zapomnisz szybko!

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Latać może każdy, kto tylko ma na to ochotę – jeżeli zależy ci na tym, aby przeżyć coś niezwykłego lub też chcesz zrobić komuś niecodzienny prezent, wtedy lot w aerotunelu może być strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj ta rozrywka dodatkowo wcale nie jest taka droga. Jak zacząć?

 

Bodyflying w aerotunelu

Tunele aerodynamiczne są z powodzeniem stosowane od lat w badaniach aerodynamiki. Te ogromne konstrukcje składają się z dużych wiatraków wprawiających w ruch powietrze, nadając mu prędkość kilkuset kilometrów na godzinę. Są również używane w spadochroniarstwie – aerotunel ma wtedy specjalną platfor-mę, przez którą przelatują strugi powietrza. Stojąca na niej osoba może wtedy unieść się w górę i poczuć się dokładnie tak samo, jak przy spadaniu w przestworzach.

 

Bodyflying, ponieważ tak inaczej określa się również loty w tunelach aerodynamicznych, jest wykorzystywany często przez zawodowych skoczków spadochronowych. Wtedy mogą oni trenować, rozwijać swoje umiejętności, również grupowo, ponieważ aerotunele są na tyle duże, że mogą pomieścić kilka osób jednocześnie. Również latanie dostępne jest dla każdego, kto poszukuje nietypowych doznań.

 

Spróbuj i ty!

Do lotu nie trzeba mieć żadnego specjalnego przygotowania. To powoduje, że jest on przeznaczony dla niemalże wszystkich spełniających podstawowe wymagania. Nie ma także ograniczeń związanych z wiekiem, dlatego z powodzeniem aerotunele mogą być miejscem zabawy dla całej rodziny. Jedyne wymagania dotyczą zasadniczo wagi – zazwyczaj nie może być ona wyższa od 130 kilogramów. Nad przebiegiem lotu cały czas czuwa doświadczony instruktor, dlatego nie trzeba obawiać się o kwestie związane z bezpieczeństwem całego wydarzenia.

 

Przed rozpoczęciem lotu uczestnik przechodzi krótki instruktaż. Podczas niego dowiaduje się, jaką pozycję zachować w tunelu, a także jak komunikować się z instruktorem. Potem odbiera się potrzebne wyposażenie, czyli kombinezon oraz kask i można już wejść do tunelu. Jedna sesja trwa około 3 minut, ale można wybrać także dłuższe sesje. W niektórych aerotunelach można także zamówić usługę fotografowania – zdjęcia z tego wydarzenia na pewno będą świetną pamiątką.

 

Gdzie można latać w aerotunelu?

W Warszawie na zainteresowanych lotami czeka jeden z najnowocześniejszych tuneli aerodynamicznych w Polsce – to Profly. To tutaj można poczuć te niezwykłe emocje i to wcale nie tak drogo.

 

Ceny za 3 minuty lotu rozpoczynają się już od 219 złotych w opcji Junior, czyli poniżej 18 roku życia, natomiast dla dorosłych od 249 złotych. Dla porównania skok ze spadochronem to wydatek minimum 500 złotych. Dostępne są także pakiety, dzięki którym zapłacić można jeszcze mniej za zabawę. Ponadto istnieje możliwość zakupienia vouchera upominkowego. Rezerwację na swój lot można wykonać przez internet pod adresem: profly.pl.

 

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!