poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Chcesz pokój? To się pośpiesz!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 czerwca 2006, 20:17

Prawie wszystkie miejsca w domach studenckich UMCS są już zaklepane na następny rok akademicki. Podobnie jest z hotelami i akademikami innych lubelskich uczelni. - Przeżywamy prawdziwy szturm żaków - mówią w dziekanatach. - Po wakacjach znalezienie wolnego miejsca praktycznie będzie niemożliwe.

Co bardziej przezorni zaczęli rezerwować pokoje na następny rok akademicki już w maju.
- Z zapobiegawczymi studentami mamy do czynienia od lat. Tyle że w tym roku ich pośpiech bije rekordy - mówi Marta Lakutowicz, kierownik osiedla akademickiego UMCS. - Z trzech tysięcy miejsc, którymi dysponujemy, większość jest już zarezerwowana. Ci, którzy już się zapisali, do połowy września muszą tylko potwierdzić rezerwację. Szacujemy, że zrezygnuje około stu osób. Wtedy będzie szansa dla kandydatów z listy rezerwowych.
- My zostawimy na wrzesień 300 łóżek, głównie dla pierwszoroczniaków - informuje Krystyna Wojciechowska, kierownik Działu Spraw Studenckich Politechniki Lubelskiej. - Ale pozostali studenci muszą się spieszyć, bo zapisy przyjmujemy tylko do końca tego tygodnia.
Zainteresowanie mieszkaniem w akademiku jest ogromne. - Dowiedziałem się, że to ostatnia szansa na pokój w domu studenckim. Od razu przybiegłem do dziekanatu - mówi Tomasz Sarnowski, student informatyki w PL. - Miejsce w akademiku to podstawa. Przecież gdybym nie dostał pokoju, musiałbym szukać stancji albo jakiegoś łóżka w hotelu.
Tyle że i hotele wynajmujące pokoje studentom przeżywają oblężenie. - Żacy dzwonią, przychodzą, pytają. Co bardziej przezorni już rezerwują miejsca - mówi Ewa Kozieł, szefowa recepcji w hotelu Victoria. - Z zajęciem 40 łóżek, które przeznaczamy dla studentów, nie powinno być najmniejszych problemów.
Tylko żacy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego nie muszą się spieszyć. Uczelnia opracowała właśnie nowy regulamin zakwaterowania w akademikach. - Przyjmujemy zgłoszenia do 30 września. I dopiero po tym terminie będziemy rozpatrywać wszystkie podania i rozdzielać pokoje - wyjaśnia Beata Górka, rzecznik KUL.

Ile za łóżko?

Lubelscy studenci muszą się przygotować na podwyżki. W akademikach UMCS
od nowego roku akademickiego pokoje zdrożeją o 10 zł.
Miejsce w „trójce” będzie
teraz kosztowało 250 zł,
a w „dwójce” 270 zł. Wyższe opłaty szykuje też politechnika, gdzie w do tej pory za łóżko płaciło się 260 zł. Miejsce w hotelu Victoria kosztowało w tym roku 380 zł. Tam także będzie teraz drożej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!